Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prizonier in imbratisarea ta

#3
Citat:Capitolul a fost prea scurt si a avut prea multa actiune pentru cele 28 de randuri (daca am numarat eu bine).
Sincer sa fiu mie mi-au iesit 29, dar asta e si din cauza ca s-ar putea sa folosim teme diferite pe zup. Oricum, nu conteaza. Pe langa asta a fost complet adevarat tot ceea ce ai zis.

Well helaau there... Stai sa vad; Red Baron. Ma bucur ca vad un fic yaoi nou, cu ocazia asta mai citesc si eu ceva. Restul ficurilor sunt inaintate si am slabe sanse + ca mi-e lene sa citesc mii de capitole odata. Anyway, imi las si eu parerea aici, fie ca te intereseaza, fie ca nu.

Titlul ficului e interesant, dar tipic oricarui fic yaoi. Sincer sa fiu, majoritatea (daca nu toate ficurile) yaoi de aici au cam aceeasi idee de titlu. Ma refer la chestii de genul: captiv nu stiu unde, scaldare in dorinte, pacate supreme etc. Cred ca ai prins ce-am vrut sa zic. Asta ma duce la urmatoarea chestie de care vreau sa pomenesc; adica ideea ficului. Pana acum mi se pare obisnuita, la fel de tipica. Sper ca totusi pe viitor te vei gandi la ceva ce nu s-a mai scris pe aici pana acum si vei iesi din linie cu ceva foarte original. Sper ca asta se va intampla...
Nu vad niciun titlu, niciun capitol, niciun prolog, vreo introducere... Nu vad absolut nimic!? Cred ca totusi trebuia sa lasi ceva cuvinte de inceput pe aici sau, daca chiar nu doresti asta, puteai scrie macar ce capitol este. Nu e neaparat sa scri in mijloc, cine zice asta? Faci cum vrei, dar asigura-te ca arata estetic si frumos. Apoi, daca e sa lasi spatiu intre idei, paragrafe etc., fii sigura ca lasi doar un singur rand, de doua sau mai multe nu e nevoie. Scopul spatiului intre paragrafe este evitarea aglomeratiei literelor, erm... evitarea imbolnavirii ochilor. Da, cam astea sunt.
Despre continut nu prea am ce sa zic, totul mi se pare normal si oridinary pentru un fic yaoi. Ai grija la greseli de tastare si take care. Am vazut c-ai avut ceva descriere, sa zicem ca modurile de expunere sunt cat de cat bunicele. Partea dezavantajoasa e faptul ca acest capitol e cam scurticel, deci pe viitor ai putea sa scrii ceva mai lung.

Cam atat am avut de zis. Iti doresc multa inspiratie cause you might need some.







Răspunsuri în acest subiect
Prizonier in imbratisarea ta - de Red Baron - 30-08-2011, 11:45 PM
RE: Prizonier in imbratisarea ta (yaoi) - de Fiction - 02-09-2011, 06:32 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] [yaoi] Prizonier in imbratisarea ta AbiiShu' 0 1.745 02-09-2011, 05:42 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)