Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vot - luna august

#4
Votez cu nr. 8 din cauza imbinarii culorilor, fata tipei este pusa in evidenta si nu prea pot spune ca-i abstract, dar are sa zicem ca are o asemenea latura. ^^ M-au atras culorile de albastru si mov, apoi portocaliul de la ochii fetei care sunt negri, dar au butin de albastru. Frumos. Da impresia unei culori cazute in apa, felul in care se vede in unele parti ale desenului. Anyway. Nice and so on. 106 Mi se pare unul dintre cele mai bine realizate desene. Imi plac si buzele, nu ies in evidenta. ^^
Nota: 9 -hai ca merita (:- ??). *laughs*
1. Nimic original sau iesit din comun. Prea intunecat. Umbrele sunt asa si asa. Scrisul e naspa, la fel si traducerea lui. Tipa nu-i bine desenata. Mastile sunt simpliste si chiar daca sunt puse acolo pentru a intra in tema si a exprima "diferite sentimente", nu ma atinge cu nimic.
Nota: 5 -atat de sumbru, dar imi place coltul fetei. :]]
2. Destul de bine, imi place cum i-ai desenat picioarele. Dar capul parca-i de cartof. Nt, nt. La funda, se vede conturul sanului, ceea ce nu e bine, ca pana la urma -funda nu-i transparenta or something like this. Buzele au iesit nice. >.>
Nota: 7 -fata a stricat-o.
3. Oh, damn, yeah! I like it! Pot spune ca are ceva diferit de celalalte desene. Doar ca putea sa ma ingroase in unele locuri, exemplu: tulpina acelei flori-fluture. Sa iasa mai in evidenta umbrele si sa adauge unele detalii. Mici detalii, dar simplititatea e frumoas, insa, la casuta, nu e coloarata complet. ^^ Naspa. Si sunt si alte lucruri care nu dau bine, desii... mi se pare ca e scoasa dintr-un desen animat, gen... Corpse Bride (nu intrebati >.>). Nu prea sunt sigura de ce, dar acolo ma duce mintea.
Nota: 8.
4. Totul e asa simplist. Fara umbre. Urechea ascutita. In spate, aia de prins parul, seamana cu obisnuitele din animeuri, la fel si tipa. Nimic special or something. Nu se vede ca autorul desenului a depus efort sau macar a incercat sa iasa cat de cat frumos. Neah, prea mare ostenirea.
Nota: 5.
5. Ihhh... si asta imi place cat de cat. Ideea abordata e minunata si se incadreaza cat de cat in tema. E frumos sa vezi cum fiecare persoana priveste o tema din alte unghiuri. Chiar bine si... nu prea am ce sa zic. 106
Nota: 8.
6. Urat! Iar la ochi parca ar fi Tutankhamun. >.> Seriosly. Sunt unele lucruri la care ar fi trebuit lucrat, macar putin. Dar asa, daca stai sa te gandesti, parca ar fi dintr-un film vechi cu doua cucoane care stau la palavragit intr-un bar despre barbatii lor. Doar eu am impresia? And so on.
Nota: 6.
7. Hm, bine... binisor. Castile au iesit varza, ochiul e naspa si altceva... ah, nu imi mai dau silinta. 106 Ar trebui? Dar imi place mana lui si chipul, desii chestia cu "Joaca-te cu mine" ma duce cu gandul la chestii perverse (jucarie sexuala, adica xd *that's me*). Nu prea e in tema. Are o chestia la fata sau e din cauza ochiului care e mai sus sau e ceva, nu m-am uitat chiar atat de atent la fata.
Nota: 7.
8. A fost zis deja.
9. Imi plac culorile si e abstraaaact~! *laughs* Anyway, chestia e ca se vede ca sunt si din alte parti coloarate si se vede si putinul spatiu unde ar fi trebuit colorat. Asa se intampla cu creioanele, dar totusi, e colorat, ideea e bune si alte chestii sunt in regula. : -?? I don't know. Merge.
Nota: 7.
10. Apreciez desenul. Liniile. Claritatea. Acea... aripa din spate se incadreaza bine. Pozitionarea merge. Detaliile sunt bune. Chiar daca acolo la mana e lasat spatiu, da un aer mai din ala. :-> Cul'. E bun desenul. Si asta-mi place and so on -uau, sunt fix zece desene, amuzant (sau nu). :]] Ah, si da, legatura cu tema... in comparatie altor desene, pare mai asa, dar totusi, merge.
Nota: 8 -desii paca as vrea sa dau 9, nu este de 9.

La unele am comentat mai putin, la altele nu; am incercat sa ma rezum in putine cuvinte. La unele chiar am considerat ca nu mai e nevoie sa palavragesc din cauza greselilor si ce au mai fost pe acolo.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
Vot - luna august - de candy_cane - 20-08-2011, 04:02 PM
RE: Vot - luna august - de Chlo - 20-08-2011, 04:18 PM
RE: Vot - luna august - de Daria - 21-08-2011, 12:35 AM
RE: Vot - luna august - de yaoi maniac - 23-08-2011, 01:37 PM
RE: Vot - luna august - de candy_cane - 01-09-2011, 12:28 PM
RE: Vot - luna august - de Maria♥ - 01-09-2011, 05:09 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs - luna august candy_cane 15 7.571 17-08-2011, 09:26 PM
Ultimul răspuns: Maria♥


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)