Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mă primiți ?

#16
!

@
Aynoia - acesta este topic de "welcome" nu de atac la persoană - dacă nu îţi convine personalitatea/caracterizarea noului user, that's your issue, nu trebuie să postezi la nou-veniţi doar pentru a te lua de noii useri şi a le transmite părerea ta nefavorabilă asupra lor. Rezumă-te la un welcome prietenos şi dacă nu îl poţi scoate, nu posta deloc.


____________________________
Hello there, Milli. Bine ai venit pe animezup. Sper să te simţi bine aici şi tot tacâmul -

Eu mi-s Teh. Nice to meet you. Mi-a plăcut descrierea ta, you stink of self confidence, really ( a pretty good thing if you ask me ).

Printre animeurile tale preferate se numără şi ale mele ( Nana, K-ON!, Kuroshitsuji, Death Note ) şi celelalte menţionate ( Shhaman King, Lovely Complex, Special A ) le-am văzut şi au fost foarte speciale pentru mine într-un anumit punct al vieţii, să zicem şi Shaman King este unul dintre primele animeuri pe care le-am văzut and... well it rocks big - BIG - time, so I may ask, care e personajul tău favorit din Shaman King? Dar din Nana? and... well, ai văzut Darker than Black? dar 5cm per second? ( gosh, e un romance kick ass, cel puţin mie mi-a plăcut enorm, beats me why, l-am văzut de câteva ori in a year or smth ). Cât despre Naruto, nu cred că există persoană ( wait, fan anime ) care nu a văzut măcar un episod. Eu am văzut toată seria Naruto ( kids ) şi din Shippuuden, recunosc, doar 93 de episoade după care l-am dropped pt. că mă enervau episoadele de umplutură şi acum nu mă voi mai apuca în veci de el din ... pură lene. Aflu ce se mai întâmplă de la prietenii care urmăresc animeul sau citesc manga.

Aşa, trecând la capitolul cărţi... F. M. Dostoyevsky is one of my favorites as well, I could say, but I've read like just two books by him and I'm not really with the favorites thing, because well... I love reading and that's all about it. Oricum, eu am citit Crime and Punishment şi The Idiot ( prima mi s-a părut atât de genială încât cred că este una din cărţile "top" la mine, well I just loved it ) cât despre Idiotul, it was quite interesting, I guess, but I wasn't in the mood of it when I finished the second volume şi asta a denaturat puţin părerea mea iniţială despre carte.
Cât despre Agatha Christie... punct sensibil, am citit şi eu ceva cărţi de ea ( majoritatea din seria Poirot şi de fapt cred că doar una fără de Poirot... nu, cred că de fapt au fost două fără de Poirot, sau 3... chiar nu -mi amintesc ) - trecând peste, I'm quite a fan deşi au trecut luni de zile de când nu am mai citit ceva de ea, it's always a pleasure ( şi acum mi se face un chef teribil să lecturez something by her, fux it ) - mă rog.
Mircea Eliade? Şi eeu. A fost aşa... prima dragoste, cum s-ar zice, de când am citit Maitreyi şi apoi... huh, Nuntă în Cer, dăh, aş zice că e cartea mea favorită din ceea ce a scos acesta şi am şi citit.

Şi la filme ne potrivim aşa, deşi nu total, I guess. 50 first dates? gosh, am murit după filmul ăla. De fapt, eu mor după Adam Sandler şi toate filmele pe care le-am văzut cu el mi s-au părut kickass/geniale unbearable cute or funny. Well... well.
Titanic? chiar zilele trecute vorbeam with my bf. about it and we were something like: do you remember Rose calling out Jack's name? JACK JACK. Kiddin', well, I liked the movie ... really, i mean I still consider it a masterpiece, though I don't feel like re-watching it right now, when I saw it - in the mere past - well... it was epic.
Harry Potter? Dragoste veşnică. Care a fost personajul tău favorit? ( dacă a existat chiar un favorit ) And what about Voldemort? Şi bineînţeles, cum ţi s-a părut finalul?
M-am topit după Alice in Wonderland (2010 ) a fost... atât de drăguţ şi bine realizat şi -fux- The Tourist... ăsta din 2010? nu mi s-a părut chiar cine ştie ce, deşi replica aia a Angelică Jo. cu: What's your name? J.D. : Frank. She: That's a terrible name.
- it was epic.

Şi la muzică avem gusturi asemănătoare.

Cred că te-am disecat cât am putut eu de mult. Îţi urez şedere plăcută and btw do you like cats? random question.

See you 'round.
*hugs



Răspunsuri în acest subiect
Mă primiți ? - de Milii - 18-08-2011, 04:32 PM
RE: Mă primiți ? - de Addeh - 18-08-2011, 04:44 PM
RE: Mă primiți ? - de KathVonTe - 18-08-2011, 05:26 PM
RE: Mă primiți ? - de Ang. - 18-08-2011, 05:40 PM
RE: Mă primiți ? - de Milii - 18-08-2011, 06:50 PM
RE: Mă primiți ? - de yaoi maniac - 18-08-2011, 09:27 PM
RE: Mă primiți ? - de Zuza. - 18-08-2011, 09:28 PM
RE: Mă primiți ? - de Milii - 18-08-2011, 09:50 PM
RE: Mă primiți ? - de Candy_Girl_Love. - 19-08-2011, 12:01 AM
RE: Mă primiți ? - de Milii - 19-08-2011, 12:10 AM
RE: Mă primiți ? - de Cherie - 19-08-2011, 12:24 AM
RE: Mă primiți ? - de Aylin - 19-08-2011, 12:26 AM
RE: Mă primiți ? - de Wolves - 19-08-2011, 02:36 AM
RE: Mă primiți ? - de Mizantropul - 19-08-2011, 09:22 AM
RE: Mă primiți ? - de Teh - 19-08-2011, 11:05 AM
RE: Mă primiți ? - de Milii - 19-08-2011, 04:50 PM
RE: Mă primiți ? - de Aylin - 19-08-2011, 05:04 PM
RE: Mă primiți ? - de North - 19-08-2011, 05:31 PM
RE: Mă primiți ? - de Milii - 22-08-2011, 05:01 PM
RE: Mă primiți ? - de Aerith - 25-08-2011, 12:19 PM
RE: Mă primiți ? - de Milii - 25-08-2011, 04:53 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)