Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Allison vs. Ang.

#8
Off, păi dacă dă Ang. un asemenea cadou.... 15 Hai că trec şi eu cu un vot. ^^
În primul rând, mentionez că ambele v-aţi descurcat bine - ohh, ce-aş vrea să fac şi eu un duel cu una din voi ! -. Daaar, sunt sigură că o să am destul timp. Felicitări amândurora pentru desene. :]

No. 1
Firstly, nu ar fi trebuit să accentuezi doar pantofii fetei - întreaga siluetă contează, după părerea mea. Faţa este asimetrică şi asta nu-mi place, la fel şi părul; puteai să dai câteva umbre şi să conturezi mai mult... În plus, este prea simplă. Da, ştiu că vroiai să scoţi în evidenţă pantofii şi tocurile, însă nici acestea nu ţi-au ieşit bine sau cum doreai tu să-ţi iasă. Tocurile sunt prea îndepărtate de restul pantofului, de platformă...
Ehh, hai că nu-s expertă în comentarii la desene şi de-astea. Îmi place doar să desenez. *laughs*

No. 2
Well, am fost puţin surprinsă să văd că ai colorat desenul. o.o Poate e din cauza faptului că nu am mai desenat niciodată în culori, doar în creion - grafică multă. :]]
Revenind... ^^ Ca aspect, este drăguţ şi atrăgător. Dar [ cum există mereu un " dar " ], forma tocului mi se pare prea exagerată şi puţin strâmbă dacă stai să s-o priveşti cu atenţie. Culorile sunt cam şterse, de parcă ai desenat în fugă sau ceva asemănător... Nu te grăbi când deseni, căci arta n-o poţi numi " oarecare " or smth like this... Anyway, îmi plac acei norişori ce zici că-i fum. Sunt drăguţi - da, aşa-i văd eu - şi în plus, învăluie perfect tocul sandalei. De asemenea, piciorul din desen este interesant, ai pus accent pe călcâi şi am observat unde cade lumina. Reuşit.

Weeell, spun de acum încă o dată, că ambele desene au ceva special, dar eu rămân la cel de-al doilea. Soo, votez al doilea desen !

Baftă în continuare ! <3



Răspunsuri în acest subiect
Allison vs. Ang. - de Ang. - 19-06-2011, 05:27 PM
RE: Allison vs. Ang. - de Ang. - 29-06-2011, 10:00 PM
RE: Allison vs. Ang. - de Allison - 30-06-2011, 01:41 PM
RE: Allison vs. Ang. - de Rain - 30-06-2011, 02:09 PM
RE: Allison vs. Ang. - de Teh - 30-06-2011, 02:25 PM
RE: Allison vs. Ang. - de Zuza. - 09-07-2011, 08:58 PM
RE: Allison vs. Ang. - de Ang. - 09-07-2011, 09:12 PM
RE: Allison vs. Ang. - de Addeh - 09-07-2011, 10:00 PM
RE: Allison vs. Ang. - de Ang. - 10-07-2011, 03:47 PM
RE: Allison vs. Ang. - de Ana - 12-12-2011, 10:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Allison vs Budinca Budinca 8 5.674 12-12-2011, 10:01 PM
Ultimul răspuns: Ana


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)