Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Still unwritten.

#3
Helău. Am ajuns cam târziu, dar măcar am ajuns.
Titlul nu pot spune că nu este în concordanţă cu conţinutul. Adică, niciodată nu-ţi dai seama din primele capitole şi asta e, de fapt, magia lui. Însă, nu îmi prea convine că este în engleză. E o operă în română şi consider că şi titlul trebuie să fie tot în română. Totuşi, sună bine în engleză :]] .
Mi-a plăcut propoziţia aia de la începutul capitolului. De fapt, o ador. E genială.
Cât despre capitol, e cam scurtuţ - sau l-am citit aşa de rapid încât mi s-a părut scurt. Nu, e mediu, dar, totuşi, le poţi face mai lunguţe ? * puppy eyes *
Now, greşeluţe.

Citat: Vin eu să te i-au sau iei un taxi ?
- Fără cratimă. Are valoarea de ' a lua '. Totuşi, sunt sigur că e o greşală de tastare soooo... fii mai atentă. :]

Citat:- Oricum, Luke, ce te rog este să-ncerci să te împrieteneşti cu Tonia. E foarte greu să-şi piardă mama în felul ăsta, şi-are nevoie de sprijin. îmi spuse femeia, întorcându-se spre mine, cu mâinile încrucişate la piept.
- După ce X spune ceva, pune virgulă după aceea ca să explici cine a spus ce. În exemplul pe care l-am luat - mi-e mai uşor cu exemple - ar fi :
- Oricum, Luke, ce te rog este să-ncerci să te împrieteneşti cu Tonia. E foarte greu să-şi piardă mama în felul ăsta, şi-are nevoie de sprijin, îmi spuse femeia, întorcându-se spre mine, cu mâinile încrucişate la piept.

Cam atât despre greşeli căci altele n-am văzut, really.
Pozele sunt drăguţe, iar cei doi tipi zici că sunt fraţi * laughs * . Eva e foarte [ cu majuscule ] drăguţă şi ador ochii Toniei.
Despre personaje n-am ce spune încă fiindcă nu le-am prea ' cunoscut ' .
Ideea îmi place, e originală şi sunt un fan al poveştilor poliţiste. Chiar mă întreb dacă o să fie ceva gen Agatha Christie sau nu. De fapt, abia aştept continuarea.

So, succes şi sper să vii repede cu continuarea şi, also, poate mă anunţi şi pe mine !
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.





Răspunsuri în acest subiect
Still unwritten. - de Lust. - 23-04-2011, 06:24 PM
RE: Still unwritten. - de Camelie. - 23-04-2011, 06:53 PM
RE: Still unwritten. - de Me†al. - 24-04-2011, 05:49 PM
RE: Still unwritten. - de Vero - 25-04-2011, 03:06 AM
RE: Still unwritten. - de Hakusor. - 25-04-2011, 12:26 PM
RE: Still unwritten. - de Camelie. - 26-04-2011, 09:58 PM
RE: Still unwritten. - de Vero - 27-04-2011, 12:46 AM
RE: Still unwritten. - de Katniss - 27-04-2011, 08:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)