Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce ne spun visele??

#6
Nu am creat pagina sa fascinez lumea. Si astfel inteleg ca tu Ryuu iesti Contra Net si Pro Life.
Defapt am dat definitiile visului anterior, dar pe kit de simplu si explicabil ar fi, tot nu cunoastem nimic despre el. Asemeni decesului, multe presupuneri, nimic dovezi. Oricum, sa trecem la uimire:
Sarpe in dependenta:
- Sarpe mare - esti inselat.
- Sarpe mic - necazuri.
- Sarpe care fuge - vreme tulbure, vijelie, vant mare.
- A vedea un sarpe singur si a va fi frica de el inseamna ca aveti un dusman care lucreaza impotriva dumneavoastra, aceasta poate fi si un pericol la sanatatea dumneavoastra din partea dusmanilor;
- In explicarea modernă a viselor, şarpele înseamnă trădare. Cei vechi, egiptenii, aveau altă părere Pentru ei şerpii însemnau bogăţie De altfel, în credinţele vechi şerpii sunt păzitorii comorilor. La români, şarpele apărut în vis este un semn că te urmăreşte, că se bagă în viaţa ta o femeie de rea-credinţă.
- Daca faci parte dintr-o cursa de urmarire este semn ca vei avea siguranta financiara la batranete, desi va trebui sa muncesti mult pentru ea.
________________________________
Curiozitati:
1.Si nevazatorii viseaza
Oamenii ce-si pierd vederea dupa nastere pot vedea imagini in visele lor. Cei ce se nasc fara vedere nu vad imagini in visele lor, dar par la fel de reale toate celelalte simturi: sunetul, mirosul, simtul tactil si emotiile.;
2.In vise noi nu vedem decat fete, dar asta e ceva ce deja stim
Mintea noastra nu inventeaza fete, in vise vedem fete adevarate de oameni pe care i-am vazut in timpul vietii dar nu stim sau nu ne amintim ca le-am vazut. Cu totii vedem sute de mii de fete de-a lungul vietii, asa ca avem o rezerva fara sfarsit de caractere pentru creierul nostru ce le foloseste in timpul viselor.;
3.Emotii
Cea mai comuna emotie experimentata in vis este anxietatea. Emotiile negative sunt mai intalnite in vis decat cele pozitive.;
4.Visele recurente
In timp ce continutul celor mai multe vise este intalnit numai o data, cei mai multi dintre noi experimentam visele cu repetitie, sau vise a caror poveste se repeta in alte momente ale somnului. Pana la 70% dintre femei si 65% dintre barbati au vise ce se repeta.
“Visele sunt ilustrari ale cartii pe care sufletul tau o scrie despre tine.
(Marsha Norman)



Răspunsuri în acest subiect
Ce ne spun visele?? - de Mitchy - 05-03-2011, 09:04 PM
RE: Ce ne spun visele?? - de Me†al. - 05-03-2011, 10:19 PM
RE: Ce ne spun visele?? - de Addeh - 05-03-2011, 10:31 PM
RE: Ce ne spun visele?? - de Mitchy - 05-03-2011, 11:22 PM
RE: Ce ne spun visele?? - de Ryuu - 08-03-2011, 04:50 PM
RE: Ce ne spun visele?? - de Mitchy - 08-03-2011, 08:40 PM
RE: Ce ne spun visele?? - de Addeh - 08-03-2011, 09:00 PM
RE: Ce ne spun visele?? - de Mitchy - 08-03-2011, 09:29 PM
RE: Ce ne spun visele?? - de Addeh - 08-03-2011, 09:36 PM
RE: Ce ne spun visele?? - de Ana - 24-03-2011, 09:45 PM
RE: Ce ne spun visele?? - de Ichigo. - 25-03-2011, 12:07 AM
RE: Ce ne spun visele?? - de MimiÅŸor - 25-03-2011, 12:21 AM
RE: Ce ne spun visele?? - de Daria - 26-03-2011, 03:04 AM
RE: Ce ne spun visele?? - de Danb - 26-03-2011, 04:32 AM
RE: Ce ne spun visele?? - de Me†al. - 02-05-2011, 12:06 PM
RE: Ce ne spun visele?? - de Juneko - 02-05-2011, 12:34 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)