Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ura, cantecul si visul nostru

#10
Daca nu iti convine prefete ca nici nu am comentat. Deci sa ii dam drumul si vezi ca eu corectez pe text si il voi purica serios, dar daca am nevi pentru asa ceva :-" cu spaceul nu spun nimic, fiindca deja s-a pus.

(13-02-2011, 05:07 PM)Harona A scris: Capitolul 3:Sansa vietii ,noi cupluri in clasa si…SaiSaku?
Sasuke P.O.V
Cum am intrat in curtea scoliivirgula am fost asaltat de fanele mele:Karin, Kim, Ino,Konan si altele,ale caror nici macar nu le cunosc…un singur punct si nu trei[/i]Le-am privit rece si le-am facut semn sa ma lase in pace.Nu aveam chef de asta acum.Nu ma putem gandi decat la visul acela…’’Intr-o zi vom face un duet’’…Oare ce vroia sa zica?Am intrat cu pasi marunti in sala de clasa si m-am asezat ingandurat in ultima banca din randul de la geam.Dupa cateva minute am vazut-o pe Haruno intrand.Era destul de nelinistita si asta se putea observa…S-a asezat in banca din fata mea fara sa scoata vreun sunet…Ce se intampla?Am ajuns intr-un univers paralel?Insa gandurile mele au fost intrerupte brusc de urletul enervant al lui Naruto:
-[u]HEEEEY!SASUKE!!!!!!
Hey! Sasuke! => minune am folosit un singur "e" si un singur semn de exclamare la numele lui Uchiha O.o, cum se poate asta?
-Doamne,nu mai urla!ii spun eu iritat.
-Ai auzit macar un cuvant din ceea ce am spus?imi spune acesta facandu-mi cu ochiul.
-Nu.
-Ce e cu tine?Le-ai spus admiratoarelor sa te lase in pace, deci e clar ca nu esti in apele tale!
-Naruto,treci la subiect!ii spun raspicat.
-Bine…NU FACEM MATE SI CHIMIE!incepe sa urle ca nebunul.=> Nu mai scrie cu Caps Lock, ca Naruto nu tipa ca descreieratul si mai citeste regulamentul de la Fan Fiction ca nu e greu =_="
-DAAAAAAAAAAAAAA => Mai ditai carnatul de "a"!rasuna toata clasa,mai putin eu si Haruno.
-Deci inseamna ca avem desen prima ora,a treia sport si ultima muzica!adauga Temari fericita.
-Exact!spune Naruto.
Doamne!Nu imi pot scoate cantecul ala din cap…e-era atat de frumos…de real.Si vocea rozaliei…semana cu cea a unui inger.Sa fiu sincer,nu am auzit-o niciodata cantand…Ma intreb totusi ce are ?Nu pare in apele ei…Ce tot spun?Eu ma simt si mai ciudat!De ce ma afecteaza atat de mult?A fost doar un vis stupid!Trebuie sa fac ceva care sa ma scoata din starea asta!Dar ce?...

Sakura P.O.V
Ino a inceput sa urle la mine ca disperata:
-SAKURAAAAAAA! =>Sakura!
Am tresarit si mi-am intors privirea spre ea:
-Stii,nu e nevoie sa urlii!
-Scuze,dar te-am chemat de trei ori!Ai auzit?Dupa ora de istorie avem doua ore libere!Putem face ce vrem!
-Cum adica doua ore libere?
-Profa’ de mate este in spital,iar cea de chimie la o inmormantare.
-Bine.-ii raspund sec.
Doua ore libere…in mod normal m-as bucura.Dar, nu-mi pot scoate visul ala din cap.S-Sasuke era atat de trist.Dar sunt sigura ca a fost rodul imaginatiei mele!Adica,sa fim seriosi!Uchiha cantaret?De fapt,nu l-am auzit niciodata cantand…Ce se intampla?De ce imi pasa asa de tare?De ca ma afecteaza?Gata,trebuie sa scap de asta.
Kakashi intra in clasa si incepe sa ne predea.Am raspuns la toate intrebarile,luand un zece.E ciudat.Desi am luat o nota buna eram prea distrata pentru a fi bucuroasa.La jumatatea orei primesc un biletel de la Hinata.Il deschid discret si incep sa citesc:
''Sakura,esti bine?Nu pari in apele tale…''
Minunat!Ce sa fac?Hinata este cea mai buna prietena a mea!Mi-e greu sa o mint…Dar totusi nu ii pot spune de vis…Intr-un final i-am scris:
''Sunt ok!Nu am dormit prea bine azi-noapte.''
I-am dat biletul .Nu avea cum sa nu ma creada.Dupa ce s-a sunat mi-am pus castile in urechi si am inceput sa ascult muzica:Blaxy girls-Nu suporti.Mi-am ridicat privirea si am constatat ca eu si Uchiha am ramas singuri.Restul au iesit afara.Acesta statea ingandurat pe baca din fata si se uita pe geam.Razele aurii ale soarelui ii mangaiau chipul.Parea schimbat…M-am ridicat de la locul meu si m-am apropiat.I-am intins cei 500 cinci sute de lei si i-am spus:
-Sasuke,ia-ti banii!
A tresarit si m-a privit tulburat.
-Pastreaza-i!Am destui acasa!imi spune acesta mai calm.
-Nu!Intelege nu am nevoie de banii tai!Secretul tau e in siguranta!
-Ti-am zis sa-i pastrezi!
-Ia-ti banii!insist iritata de situatie.
-Lasa-ma in pace!imi spune radicand tonul vocii.
-Bine!
Astfel,m-am apropiat de ghiozdanul sau ,l-am deschis si i-am pus banii acolo.M-am asezat in banca si am observant ca se holbeaza la mine!Baiatul asta este asa de ciudat!M-am uitat urat la el,mi-am luat ghiozdanul si am iesit din clasa.

Sasuke P.O.V
Nu o inteleg!De ce face atata tam tam?Si-ar putea cumpara multe de banii astia!De ce ii refuza?
M-am saturat de intrebarile astea care nu imi dau pace!
Dupa cateva minute au intrat in clasa Naruto,Kiba,Shikamaru,Neji,Garra,Sai,Hinata,Ino,Temari , Ten Ten si Karin.
-Ce cautati aici?ii intreb nelinistit.
-E uragan afara!imi raspunde Naruto tremurand de frig.
Ma intorc spre fereastra...Picurii cristalini de ploaie bateau brutal in geam,cerul senin de acum cateva minute era acoperit in totalitate de nori cenusii care prevesteau furtuna.Frunzele uscate zburau in aer purtate de vantul naprasnic.
-Sakura…-am murmurat incet.Unde esti?
-Am o idee!Hai sa jucam adevar , provocare, procente sau ce-ai face daca!spune TenTen, mandra de ideea sa.
Toti am acceptat si am format un cerc.Timp de o ora ne-am distrat si am ras incontinuu!Astfel ,am realizat ca fetele din clasa noastra sunt chiar de gasca.Totusi,ma intreb ce s-a intamplat cu Haruno?Parea destul de nervoasa!Poate s-a dus acasa.Nu…nu avea cum!
Directorul a intrat in clasa si toti l-au salutat respectuos(mai putiputin eu).
-Buna ziua!
-Buna ziua,dragilor!Am de facut un anunt!Luna viitoare vom organiza un concurs de cantat pe scoala.Castigatorul va concura in urmatoarea etapa la batalia intre licee.Inscrieriile se fac la secretariat.Va multumesc pentru atentia acordata!
Deodata, am uitat tot ce tinea de Haruno si de visul acela dubios!Eram atat de fericit!Asta este sansa mea si nu exista nimic in lume care ma va opri!Imi venea sa zburd de fericire!Se pare ca totusi,norocul este de partea mea!VIATA E FRUMOASA!Cui ii pasa de visul acela?Nu are rost sa fiu tulburat!Trebuie sa ma inscriu si sa uimesc juriul!
-Sakura va fii incantata!spune Ino entuziasmata.
-Glumesti?Este sansa ei!Nu are cum sa o rateze!adauga Temari zambind.
-S-Sakura canta?intreb eu putin nelinistit.
-DAAAAA!
Competitia asta este din ce in ce mai interesanta…Sper ca esti pregatita Haruno!Te voi face praf!
Dupa cateva minute ploaia s-a oprit si am iesit cu totii afara.Incep sa cred ca pe-aici se formeaza niste idile…cum suna:NejiTen,ShikaTema,NaruHina,KibaIno,SaiKarin?Bine,cred eu!Astfel ei mergeau inainte razand iar eu si Garra am fost lasati in urma…mi-am pierdut doua fane!
Deodata ii vad ca se opresc .Garra si cu mine ii prindem din urma si o vedem pe Haruno stand cu tipul ala,Sai.Erau uzi leoarca dar pareau destul de apropiati.Totusi,nu inteleg de ce ma simt aiurea cand ii vad in aceasta ipostaza…

Sakura P.O.V
M-am dus furioasa in spatele scolii si m-am rezemat de un copac.Desi a inceput sa ploua,am stat asa cateva minute gandindu-ma.Nu il inteleg!De ce insista atat de mult pe tema banilor?De ce se simte jenat de faptul ca l-am ajutat?De ce?Deodata m-am intors si l-am zarit pe Sai cu un caiet si un creion in mana.Probabil deseneaza…Baiatul asta este asa de misterios.Nimen nu stie prea multe despre el.Invata destul de bine dar tot ce face este sa deseneze.Dar cine sunt eu sa-l judec?Este foarte palid si nu isi arata emotiile prea des.Nu am vorbit niciodata cu el.Insa totul are un inceput,deci m-am apropiat si l-am intrebat:
-Hey Sai!Ce faci aici?Tu desenezi si cand ploua?
-Da!imi raspunde rece.
-Uite,stiu ca tu vrei ca ceilalti sa creada ca esti rece si distant,dar cand vorbesti cu mine poti fi tu insati!Unii cred ca esti obsedat de desen,dar de fapt tu esti pasionat de aceasta arta!Poti avea incredere in mine!ii spun delicat.
-I-in regula.-imi spune acesta razand.Adevarul este ca faceam o schita cu tine.-imi spune el in timp ce imi arata desenul.
-Oau!
Schita era perfecta!Fiecare detaliu era la locul sau!Ai fi zis ca mi-a facut o poza alb negru.Poate l-am judecat gresit!Asta este pasiunea si talentul sau!Nimeni nu poate schimba asta!
Deci,ne-am asezat pe iarba si am inceput sa vorbim despre multe chestii:desen,muzica,sporturi…
La un moment dat s-a apropiat de mine si mi-a spus:
-Sakura,stiu ca de-abea ne-am cunoscut cu adevarat, dar esti o persoana in care stiu ca pot avea incredere.Iti multumesc!Mi-ai facut ziua mai buna!Asa ca vroiam sa te intreb:vrei sa fii…

Vreau sa va las in suspans!Stati sa vedeti ce va fi in urmatorul capitol!Bye!

Se pare ca nu am avut nervi sa il corectez pe tot. Unu la mana nu scri cu Caps Lock, ca are rol de a tipa. Doi la mana nu fa mai ditai carnatul de "aa"-uri sau "ee"-uri sau mai stiu eu ce litera. Trei la mana, s-a inventat ceva ce se numeste space => foloseste-o. Patru la mana, actiunea e grabita. Cinci la mana, numeralele se scriu in litere si nu cifre ca nu facem marita matematica, frumoasa fizica si incurcata chimie, ci scriem ficuri, deci te rog. Sase la mana, nu prea ai descriere si naratiune. Sapte la mana dialogul intinde spre sec si nada interlocutori.
Si opt la mana, treci pe la reguli, pentru a citit ce ai voie si ce nu. Fiindca cu Caps Lock nu ai voie.
Astept nextul, have a good day ^.^
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Ura, cantecul si visul nostru - de Harona - 12-02-2011, 08:50 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru(sasusaku) - de Nywa - 13-02-2011, 06:51 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de ..Chris. - 03-03-2011, 09:31 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Sho-Yo - 05-03-2011, 11:10 AM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Zummy - 10-03-2011, 05:49 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Fiction - 28-03-2011, 09:20 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Flash - 28-03-2011, 09:47 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cantecul din inima mea Yin 6 4.434 14-09-2010, 06:23 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Copiii lunii si cantecul pianului rosu Jigoku 6 6.266 05-01-2008, 02:48 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)