Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love Impossible

#3
Saluuut, Shiro. Tin sa precizez ca am citit aseara primul capitol, insa trebuie sa recunosc ca mi-era groaznic de lene sa tastez un raspuns coerent :)) . Asadar, povestea pare a fi buna, insa in al doilea capitol te-ai cam grabit si ai uitat cate-un cuvant. Nu-ti dau in cap, doar iti spun sa citesti o data sau de doua ori capitolul [ sau daca o faci, continua, doar cu mai multa atentie :D ] pentru a imputina din greseli. M-a atras faptul ca in primul capitol ai relatat ceva despre masini si viteza, un subiect preferat de-al meu.

Luand-o mai detaliat, pot spune ca-mi place cum narezi. Descrierea e si ea okey, reusesti sa integrezi cuvinte nu foarte folosite in propozitii care se dovesdesc a fi simple pana la urma, usor de lecturat. Dialogul nu e sec, iar aici oricum nu ma pot pronunta, caci nici eu nu excelez la acest capitol :)) [ nu ca in general as face-o :)) ] .

As vrea doar sa ai grija la punctuatie, in unele locuri lipsea cate o virgula, dar se rezolva daca ciesti cu voce tare. Asa o sa-ti dai seama unde ai nevoie de virgula sau alt fel de semn de punctuatie.

Inchei prin a spune ca ai un fic frumos, ca abia astept sa vad continuarea si sper sa nu te fi suparat cu comentariul meu. Singura mea intentie a fost aceea de a-ti oferi o critica constructiva.

Spor la scris :*
Old nick - mary2we

S-am scris cu sange
Pe randuri de cristal
Poveste-acum incepe ...

My pics on dA

My pics on AnimeZup

Viata dubla - my fic




Răspunsuri în acest subiect
Love Impossible - de shiro - 24-01-2011, 10:48 PM
2. - de shiro - 25-01-2011, 12:29 PM
RE: Love Impossible - de L'pti.chat - 25-01-2011, 04:45 PM
3. - de shiro - 31-01-2011, 02:40 PM
RE: Love Impossible - de Ely1496 - 01-02-2011, 06:54 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  The scar of an impossible dream angeliqueVampire 4 3.732 16-02-2009, 05:37 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)