Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Soaptele realitatii

#4
M-am intors. Multumesc pentru comentarii si sper sa va placa si acest capitol.

Capitolul 2


Il privesc cu dispret pe brunet dupa care ma intorc cu spatele si plec insa nu inainte de a-i "ruga" ceva.
-Daca tot va aflati aici, ati putea sa le dati voi drumul acestor parazitit? Insa aveti grija sa nu va infectati cu prostia pe care o au dar cred ca este prea tarziu oricum, le spun si parasesc incaperea.

Pentru a fi sigura ca nu voi fi oprita ma teleportez departe de acel loc iar in urma mea las un nor de fum. Nu stiu ce fete au facut insa nici nu ma intereseaza. Ajung apropape de un sat si incep sa prind viteza. Vreau sa scap de tot ce-mi aduce aminte de Orochimaru, de Sasuke si de restul cretinilor. Intru in satul care nu pare a fi unul important deoarece nu sunt garzi la intrare. Este unul in care ninja sau oamenii simpli poposesc.Trec pe langa magazinele de acolo iar silueta mi se poate vedea intr-o oglinda. Ma opresc pentru a ma privi mai indetaliat. Parul negru imi ajunge pe la fund, panatolii rosii sunt trei sferturi si o bluza larga neagra apropae rupta imi acopera restul corpului. Am nevoie de o chimbare. Intru intr-un magazin pentru a-mi alege niste haine iar ochii imi sunt atrasi de o pereche de pantaloni scurti gri, o bluza neagra decoltata si un maieu tot gri insa putin mai deschis fata de pantaloni. Mai cumpar niste cizme de ninja si parasesc acea cladire micuta.

Ma mai plimb cu sacosile prin sat pana dau de un motel. intru si cer unei femei sa-mi de-a si mie o camera pe care o platesc. Urca pana la primul etaj si descui usa. Intru si arunc sacosile cat colo. Ma indrept spre baie cu un kunai in mana si imi tai parul astfel incat sa ajunga pana la umeri dupa care il filez. Scot putina vopasea violet si imi fac cateva suvite. Ma imbrac cu hainele cumparate si dau sa arunc vechea gentuta pentru cutitele kunai insa acolo gasesc o cutiuta mica. O deschis si in interiorul ei se afla un lant care are un medalion cu semnul clanului meu. Mi-l pun la gat usor. O luna neagra ascunde o micuta stea de culoare mov. Acesta este semnul. Arunc restul hainelor la gunoi si privesc pe balconul din camera mea.

Coman o portie mica de ramen dupa care mai privesc prin sat. Ma aflu intr-un restaurant micut. Ce mai sat este si acesta. Voi pleca maine insa am avut nevoie de o schimbare. O voce ma anunta ca ramenul meu este gata si ma apuc sa-l manac incet. Ma simt asa de bine, am scapat de acea temnita pe care trebuia s-o pazesc. Lumea mea parca a venit la viata. Inchid ochii si savurez mancarea de parca ar fi ultima. Cine stie? Nu Yuna, nu te gandi la astfel de lucruri. Multi ninja si-ar dori sa aibe macar jumatate din puterile tale. Ma opresc usor din mancat si ma intreb. Oare, cum voi invata restul tehnicilor. Vreau sa spun ca Orochimaru m-a invatat anumite tehnici care sunt foarte puternice insa tehnicile clanului meu le-am descoperit singura. Trebuie sa descopar cumva. Termin de mancat portia si o platesc dupa care ma indrept spre biblioteca.

Intru in incinta si o intreb pe femeia de la birou unde sunt cartile despre cele mai puternice clane. Ma anunta ca este la primul ataj iar eu ii multumesc si fug pe scari. Ajung acolo si caut cartile cu clanurile din Satul Ascuns in Iarba. Gaesc unsa si ma asez la masa si caut lucruri despre clanul Sakimichi. Il gasesc la rpimele pagini insa nu spune nimic din ce ma intereseaza despre el. La ce m-am gandit? Cum sa scrie intr-o carte lucruri despre un clan puternic. Dau sa pun cartea la loc insa o foaie cada din aceasta. Pare destul de noua. O desfac si vad ca este arborele genealocig al clanului meu. Cel putin din ultimii douazeci de ani. Imi gasesc numele si citesc ceea ce scrie acolo. Se pare ca ma mai cheama si Keiko. Nu mi se potriveste in nici un caz. Nu sunt un copil fericit. Pun pagina in buzunar iar cartea o las pe masa. Cobor scarile si o salut pe femeie dupa care parasesc biblioteca.

Merg prin satu cu gandul la acel arbore genealogic. Deci clanul meu le da primilor copii doua nume pentru a sti ca ei sunt cei care urmeaza sa-l conduca. Practic eu ar trebui sa-l conduc insa am vazut ca mai am doi frati si inca o sora. Nici unul nu are doua numa ceea ce inseamna ca sora mea a fost nascuta inainte ca eu sa fiu rapita si cand ceilalti doi s-au nascut nu s-a mai putut. Ce chestie ciudata in legatura cu acest clan. Cred ca stiu ce voi face. Voi cauta Satul Ascun in Iarba pentru a afla detalii.

Insa cum il voi gasi? Tot ce stiu este ca este pe Taramul Focului insa unde se afla exact habar nu am. Oftez. Asta chair ca este greu. Simt greutate care se afla pe spatele meu dupa care o voce insuportabile.
-Yuna-chan! Te-am gasit din nou! imi tipa in ureche Suigetsu.

Il prind de mana si-l arunc de pe mine. Face contac cu zidul din fata. Il privesc nervoasa dupa care ma intorc insa Sasuke se afla la cativa milimetri de mine. Ma dau cativa pasi inapoi pentru a nu fi chiar atat de aproape de el dupa care imi incrucisez mainile la piept.
-Tot nu ma lasati in pace, corect? ii intreb pe toti care par a fi de fata. Oamenii din preaja sa dau la o parte pentru a nu fi implicati in aceasta "reuniune".
-Yuna, fie ca vrei sau nu tu vei face parte din echipa mea, ai inteles? imi spune sasuke cu o voce enervata.
-Stii cred ca ar trebui sa vorbim maine despre asta. Afara s-a intunecat iar eu mi-am inchiriat o camera la un motel si imi este somn, ii spun eu in timp ce casc.

Sasuke se enerveaza si ma apuca de brat. Ma smucesc insa vad ca nu glumeste. Nu cred ca a glumit vreodata tipl asta insa vreau doar sa dorm. Il privesc nervoasa dupa care reusesc sa-mi trag mana. Ma dau cativa pasi inapoi pana simt ca spatele meu face contact cu zidul unei cladiri.
-Cu o cinditie! ii spun cu o voce calma iar Sasuke isi ridica o spranceana. Daca veti veni cu mine pana in Satul Ierbii, continui.
-Foarte bine insa daca ma tradezi ai incurcat-o, imi spune la randul sau.

Dau afirmativ dupa care plec spre motel si sunt urmata de cei patru. Ce ma "distractie" ma asteapta cu astia.



Răspunsuri în acest subiect
Soaptele realitatii - de Cookiesor - 15-12-2010, 12:55 PM
RE: Soaptele realitatii - de Layla. - 15-12-2010, 07:04 PM
RE: Soaptele realitatii - de Marina. - 15-12-2010, 09:56 PM
RE: Soaptele realitatii - de Cookiesor - 16-12-2010, 12:56 PM
RE: Soaptele realitatii - de Dufresne - 16-12-2010, 04:11 PM
RE: Soaptele realitatii - de Marina. - 16-12-2010, 07:09 PM
RE: Soaptele realitatii - de Cookiesor - 19-12-2010, 12:01 AM
RE: Soaptele realitatii - de Heaven - 19-12-2010, 02:42 AM
RE: Soaptele realitatii - de Marina. - 19-12-2010, 06:15 PM
RE: Soaptele realitatii - de Biscu' iz back ^^ - 20-12-2010, 10:00 AM
RE: Soaptele realitatii - de Cookiesor - 24-12-2010, 08:44 PM
RE: Soaptele realitatii - de Vero - 24-12-2010, 11:12 PM
RE: Soaptele realitatii - de Marina. - 25-12-2010, 01:30 AM
RE: Soaptele realitatii - de Mykoto - 25-12-2010, 10:45 AM
RE: Soaptele realitatii - de Cookiesor - 25-12-2010, 10:47 PM
RE: Soaptele realitatii - de Vero - 25-12-2010, 11:24 PM
RE: Soaptele realitatii - de Marina. - 26-12-2010, 07:34 PM
RE: Soaptele realitatii - de Mariah . - 26-12-2010, 09:22 PM
RE: Soaptele realitatii - de Cookiesor - 27-12-2010, 12:29 AM
RE: Soaptele realitatii - de Marina. - 27-12-2010, 12:55 AM
RE: Soaptele realitatii - de Vero - 27-12-2010, 02:02 AM
RE: Soaptele realitatii - de Cookiesor - 30-12-2010, 01:12 AM
RE: Soaptele realitatii - de Vero - 30-12-2010, 01:22 AM
RE: Soaptele realitatii - de Marina. - 30-12-2010, 02:04 AM
RE: Soaptele realitatii - de Mariah . - 30-12-2010, 04:11 PM
RE: Soaptele realitatii - de Cookiesor - 05-01-2011, 11:42 PM
RE: Soaptele realitatii - de Vero - 06-01-2011, 12:05 AM
RE: Soaptele realitatii - de Mariah . - 07-01-2011, 12:42 AM
RE: Soaptele realitatii - de Cookiesor - 31-01-2011, 07:11 PM
RE: Soaptele realitatii - de Vero - 31-01-2011, 07:54 PM
RE: Soaptele realitatii - de Sayonara - 31-01-2011, 08:33 PM
RE: Soaptele realitatii - de Marina. - 01-02-2011, 02:18 AM
RE: Soaptele realitatii - de Flash - 05-04-2011, 09:26 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)