Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Matematica

#9
Ok. Deci şi eu sunt clasa a VIIIa şi trebuie să spun că subiectele sunt foarte uşoare.

Iar asta este grav! I mean, mulţi care au note mari în V-VIII şi au şi noroc la testare pot merge la un liceu bun, iar persoane care se află la şcoli în care notele se pun pe merit şi poate greşesc la test din neatenţie nu intră unde îşi doresc.
Plus că vor fi multe note destul de mari şi cum se va face diferenţa dintre un elev super bun şi unul mediu care a fost atent şi atât ?
Da, poate că este un exerciţiu care implică vigilenţă, dar trebuie să ştim până în clasa a VIIIa cum să facem înmulţiri şi împărţiri, nu-i aşa ?

Eu fac pregătire şi am făcut câteva variante. Toate ne-au luat o oră sau o oră şi jumătate, iar noi avem 2 ore, deci dacă nu ştim ceva putem să ne gândem hard la acel exerciţiu.
Intervale şi alte lucruri sunt mult prea simple, iar ultima problemă e destul de uşoară şi ea, mai ales dacă e cu T 3 _|_.

Şi spun toate astea din punctul de vedere al unei fete care vrea să dea mai departe la filologie.

Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]




Răspunsuri în acest subiect
RE: Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Matematica - de AlerimxD - 12-12-2010, 11:48 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Limba si Literatura Romana Ke$ha 52 36.127 14-07-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)