Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

facebook, Twitter etc. Pro sau contra?

#23
@Horia: Mai, eu am dat exemplul cu pozele pentru ca acela era foarte dezbatut pe aici. Dar Facebook nu se rezuma la asa ceva.
De fapt, o retea sociala nu se rezuma la asa ceva.

In plus, nu e chiar atat de usor sa tii legatura cu prietenii cum sustii tu.
Se iau 20 de fosti colegi de liceu, dupa ani buni de zile. Cu cati mai tii legatura? Cati mai au acelasi numar de telefon? Cati mai au acelasi mail?
Contul de fb e cea practica metoda de a vedea ce mai fac toti. In plus, chiar nu ma intereseaza sa ii iau pe fiecare la rand sa vad ce mai face si pe unde e. Stiu, e urat, dar asta e...
Pe de alta parte, daca am ocazia sa vad si eu cum mai arata, pe unde mai e si ce mai face prin 2 click-uri de mouse, de ce nu?

Alt aspect... cu facebook ma pot conecta automat pe mai multe site-uri, nu am nevoie de alte conturi. E foarte lejer si foarte practic.

Pagina lui Boc de facebook, ca tot l-ai dat exemplu, poate fi mai relevanta decat blogul sau personal, pentru ca poti vedea ce prieteni i-au dat like. Se creaza un cerc in care recomandarile circula de la unul la altul, in mod direct si mai... personalizat decat in varianta clasica.

Repet, discutati despre utilitatea site-urilor de acest gen pentru voi, dar nu va hazardati in a face afirmatii despre cat de bun e sau nu atata timp cat nu intelegeti pe deplin conceptul de retea sociala si tot ce presupune un astfel de site.



Răspunsuri în acest subiect
RE: facebook, Twitter etc. Pro sau contra? - de Flaw - 27-11-2010, 12:07 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pro sau contra: cobai matzaplouata 28 17.721 13-06-2015, 04:15 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Animale in casa. Pro sau contra? Ichigo. 17 13.005 09-05-2015, 10:23 PM
Ultimul răspuns: TLDR
  Pro sau contra manele? Kashim 159 75.689 24-04-2015, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Ozymandias
  Muzica din zilele noastre. Pro si Contra Anna 9 5.413 27-08-2014, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Facebook & Cars Kurinkita 9 4.844 15-01-2012, 02:46 PM
Ultimul răspuns: Kurinkita
  Pro sau contra zvonurilor ? Me†al. 30 15.500 17-07-2011, 03:48 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)