Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ţigările şi adolescenţii

#7
In general nu ma deranjeaza oamenii care fumeaza. N-am treaba cu ei desi nu e foarte placut sa merg pe strada si vineva sa isi sufle fumul fix in fata mea. Oricum cine vrea sa fumeze, n-are decat, nu sunt eu in stare sa-l judec dupa asta. Ce ma deranjeaza, sunt adolescentii care fumeaza doar pentru a arata cat sunt de "cul". E exact cum a spus dark_anime si sunt de acord cu ea intru totul. Vad in fiecare zi la mine in scoala cum se aduna pauza de pauza smecherii la fumoar. Fac cunostiinta cu smeceri mai mari si li se pare foarte tare. Unii s-au apucat sa fumeze cand au inceput clasa a 9-a, ca vezi Dooamne acum sunt la liceu si trebuie sa fie rebeli, sa faca ceva iesit din comun. Si mai vezi si un card de pitipoance adunate in jurul lor idolatrizandu-i. Si ele cu tigara in gura. Ei, asta ma deranjeaza. Pe mine nu cred ca m-ar impresiona un baiat daca l-as vedea fumand, chiar nu mi se pare asa o mare chestie. Sunt atatia oameni care fumeza, ca pur si simplu nu ma mai impresioneaza asta. Nefumatoare fiind, ma deranjeaza oarecum sa fumeze cineva langa mine, dar pentru atata lucru nu cred ca poti cere cuiva sa se lase de fumat. Pentru ca nu o sa se lase. Cred ca daca nu vrea sa nu mai fumeze, nicio campanie din aia anti-fumat nu-l ajuta.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine




Răspunsuri în acest subiect
Ţigările şi adolescenţii - de Flash - 03-08-2010, 03:58 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 03-08-2010, 04:33 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Unia - 06-08-2010, 10:52 AM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Lia - 06-08-2010, 01:27 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de She - 10-08-2010, 06:09 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Ada - 27-06-2011, 11:37 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Absinthion - 07-07-2011, 11:28 PM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 04-08-2011, 11:13 AM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 05-08-2011, 09:03 AM
RE: Ţigările şi adolescenţii - de Teh - 06-08-2011, 01:52 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)