Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mădălina Manole.

#4
Mi-e milă doar de copilul ei. Nu de soţ. Nu de ea. Nu de familia ei. De copil şi atât. Pt că nu a avut nicio vină şi săracul o să trebuiască să trăiască fără mama lui. Poate peste ani va afla că se va sinuci şi asta îl va traumatiza şi mai tare, probabil. Dar nu despre asta vorbim acum.
Mădălina Manole... Auzisem de ea şi înainte să moară, cam ca toată lumea, dar nu ascultasem vreo melodie de a ei, poate cu ani în urmă. Nu obişnuiam să o ascult. Nu că nu îmi plăcea, avea o voce frumoasă dar pur şi simplu nu consta un domeniu de interes pt. mine. Nu că acum ar consta un domeniu de interes, doar că au fost câteva zile în care la tv numai asta se dădea : Mădălina Manole s-a sinucis! Apoi cică a fost ucisă, că nu ştiu cine i-a pus gând rău şi apoi că de fapt e vina soţului că nu a dus-o la medic, concluzie: el a ucis-o. Ahh, da! Sigur, asta a fost foarte... Interesant. Not. Pur şi simplu schimbam programul. Nu mă interesa nici câtuşi de puţin.
Din punctul meu de vedere, s-a sinucis. Poate că era high în momentul ăla sau poate că deja înnebunise. Nu cred că dacă era lucidă ar fi făcut aşa ceva. Şi dacă a făcut asta ca fiind lucidă, gândind logic şi fiind sută la sută conştientă de actul său, atunci e o mare idioată. A fost, pardon.
Cum să te sinucizi pt. că te simţeai o epavă fizic când tu la vârsta ta ( vreo 40 avea? : )) ) arătai foarte bine. Mie chiar mi se părea frumoasă , cu un zâmbet adorabil şi chiar o "fată dragă". Dar până a făcut cea mai mare prostie a vieţii ei, s-a omorât.
Se poate să fii fost high în momentul ăla, sau poate că pur şi simplu nu mai era conştientă. Poate a plănuit-o de mult, lucid sau nu, ceea ce mă face să cred că poate chiar nu mai era în toate minţile. A fost doborâtă emoţional, sincer nu mă interesează. Cu toţii avem dramele, tragediile noastre, dar ce s-ar întâmpla dacă ne-am sinucide cu toţii? Avea o familie, avea dragoste, avea unii fani, avea bani. Ce mai voia, luna şi stelele ce sunt ale tuturor? Asta e o prostie! Ce să mai spună un biet om ce nu are nici familie, nici dragoste, nici casă şi nici bani şi care suferă de indifernţă, nu a unor case de discuri ci a vieţii şi oamenilor că nu are ce mânca, eh un biet om dinacesta nu se sinucide, dar Mădălina Manole s-a sinucis că era o epavă şi a lăsat în urma ei un copil ce va rămâne, cel mai probabil, traumatizat. Pt asta, nu am pic de respect pt . ea.
Să se odihnească în pace, totuşi, dar din perspectiva mea a făcut o greşeală fatală ce , dacă ar fi afectat-o doar pe ea, nu conta, dar pt. că a lăsat "sechele" în urma ei... A scăpat prea uşor, ea s-a dus şi s-a tăiat filmul, pt ea. Şi restul?
În fine, cred că e clar ce cred eu despre toată treaba asta.



Răspunsuri în acest subiect
Mădălina Manole. - de Lori. - 03-08-2010, 10:48 PM
RE: Mădălina Manole. - de Wunderbar - 03-08-2010, 11:01 PM
RE: Mădălina Manole. - de Flash - 03-08-2010, 11:15 PM
RE: Mădălina Manole. - de Teh - 04-08-2010, 12:19 AM
RE: Mădălina Manole. - de tzahranul - 04-08-2010, 10:58 AM
RE: Mădălina Manole. - de Kazuki - 04-08-2010, 11:23 AM
RE: Mădălina Manole. - de Teh - 04-08-2010, 12:03 PM
RE: Mădălina Manole. - de Tobi - 04-08-2010, 01:55 PM
RE: Mădălina Manole. - de Me†al. - 07-08-2010, 11:40 PM
RE: Mădălina Manole. - de Crazy~Tenshi - 09-08-2010, 12:13 AM
RE: Mădălina Manole. - de Kashim - 09-08-2010, 10:05 PM
RE: Mădălina Manole. - de Teki - 09-08-2010, 10:09 PM
RE: Mădălina Manole. - de Luzer - 10-08-2010, 02:30 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)