Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Meine GFX...Si cate altceva...

#2
Auch, mult de comentat, insa critic in grup =.= lenea e mare pentru mine acum.

Avatarele - pentru inceput folosesti marimi bune, aici nu ma plang; cu border fara border, tot sunt bune; singurul lucru care ma deranjeaza sunt efectele, brushurile... ai zis ca ti-au zis persoane sa nu le pui peste personaje, dar nu ai ascultat si tot cum ai vrut tu ai facut 22 deci nu stiu ce alt sfat sa iti dau daca nu asculti; sar de la brushuri, fiindca tot acelasi lucru as spune si eu - nu le mai pune peste personaje - efectele, la avatarul 4 ai folosit destul de bine, dar nu crezi ca arata cam rau albstrul ala? Trebuia macar un rosu sa folosesti... 5-ul mergea fara text, 1-2-3 mergeau fara brushurile alea...

Semanturile - sunt prea prea multe, si la toate aceasi greseala - te bazezi doar pe brushuri, si crede-ma nu exista doar ele in lumea asta ._." ; textele in anumite locuri e perfect, in altele e pur si simplu inutil [1,5,7,9], insa la restul [4,6,10] stai prost cu pozitionarea; un alt sfat ar fi sa nu mai folosesti mai mult de doua poze daca ti se pare ca nu prea merg in sig, cum ar fi 2 [alege una care sa nu fie o.o] 4 [poza din dreapta - out] 5 [poza fundal, la fel - afara] 10 [afara cu cea clara]

In rest, nu stiu, efecte, incearca efectele... degeaba zic tutoriale ca ai mentionat ca nu le citesti. Atunci brushurile, lasa-le dom'le deoparte strica tot aspectul uneori. Exista c4d, texturi si multe altele. Border alb, si acum am vazut ca ai mentionat, nu se vede asa tare, dar incearca si negru, sau si fara, altii prefera fara [eu nu sunt printre aia deocamdata] dar poti face si negru.

Pai, astept lucrari - sper ca nu la fel de multe - dar astept lucrari si mdah, scuze daca am greseli, chiar n-am chef sa mai citesc si sa corectez inca o data. ^^"
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]



Răspunsuri în acest subiect
Meine GFX...Si cate altceva... - de Rocky. - 27-07-2010, 09:09 PM
RE: Meine GFX...Si cate altceva... - de Alysu - 27-07-2010, 11:06 PM
RE: Meine GFX...Si cate altceva... - de nibbles - 28-07-2010, 10:25 AM
RE: Meine GFX...Si cate altceva... - de Rocky. - 29-07-2010, 08:04 PM
RE: Meine GFX...Si cate altceva... - de Alysu - 29-07-2010, 09:31 PM
RE: Meine GFX...Si cate altceva... - de Rocky. - 29-09-2010, 07:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)