Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatorul de quiz-uri a revenit! Fa-ti propriul tau quiz chiar acum

#1
Quiz Generator

Dupa ce nu a mers o foarte lunga perioada de timp, Quiz generator-ul a fost refacut.
Noul generator e facut sa fie mult mai eficient, exista indicatii la fiecare pas pentru cei care nu se descurca si, in plus, veti fi si creditati pentru quiz-urile voastre (asta insa [u]numai daca sunteti logati pe portal[/ur], altfel nu avem cum sa stim cine a facut quiz-ul; logarea pe portal se realizeaza cu acelasi username/parola ca si pe forum). In plus, ca mod de creare a quiz-urilor, nu este cu mult diferit astfel incat cei care au mai facut quiz-uri pe Zup se vor simti.. ca acasa 21

Din nefericire, vechile quiz-uri nu mai pot fi recuperate. Erau stocate sub forma unor fisiere text, pe server, si.. nu stiu, chiar nu imi explic ce s-a intamplat, dar s-au sters singure toate. Cred ca e din cauza ca ajunsesera sa fie cateva sute de quiz-uri >.<

Pentru a evita astfel de situatii, noul sistem stocheaza datele quiz-uri si in baza de date, de unde pot fi regenerate extrem de usor. La final, quiz-urile vor fi exportate ca pagini html, astfel incat vor fi mult mai rapide decat inainte.

De asemenea, acum puteti face doua tipuri de quiz-uri. Pe langa tipul clasic, de personalitate, cu care banuiesc ca sunteti cu totii familiarizati, puteti face acum si quiz-uri in genul testelor grila, pentru a putea testa cunostintele unei persoane in legatura cu un anumit subiect (un anime, o manga, un film, etc.)

Pentru a putea accesa Quiz Generatorul-ul, accesati acest link: animezup.com/quiz-generator.html

In caz de pareri/sugestii/propuneri/probleme tehnice, postati in acest topic, va rog!

Oh.. si ca sa va faceti o idee, aveti aici un quiz facut cu noul quiz generator 4

P.S. Lista cu quiz-uri nu am facut-o inca. De ce? Nu avem inca quiz-uri 4 Dupa ce se vor strange macar vreo 10, voi face una.
P.P.S. Dupa cum am mentionat, veti fi creditati pentru quiz-urile voastre. O implicatie a acestui lucru este faptul ca, intr-un viitor nu foarte indeparatat (poate chiar saptamana care vine, daca am timp), va veti putea si edita quiz-urile, in caz ca vreti sa adaugati sau sa stergeti intrebari.



Răspunsuri în acest subiect
Generatorul de quiz-uri a revenit! Fa-ti propriul tau quiz chiar acum - de Flaw - 11-07-2010, 05:18 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)