Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pe axa lumii

#6
Multumesc ca treci pe aici si ca esti cititozr fidela. Profit ca am ocazia sa fiu pe net ca sa mai pun o proza. Continuarea la fic o voi pune dupa ce mi se repara calculatoul.:(

Note seci pe portativ


Sa uiti ca am fost vreodata in bratele tale. Sa uiti ca ne priveam in ochi si respiratia ta era fierbinte pe fata mea. Rupe zilele noastre din calendarul vietii tale si treci la urmatoarea. In definitiv, e singurul lucru pe care stii sa-l faci. Melodia noastra e doar un arcus ce scartaie pe-o coarda rupta de vioara.



Freziile pe care le-am primit de la tine se usuca in vaza. Palesc rand pe rand si o data cu ele se duc si sentimentele mele. Fiecare petala care cade e o amintire. Acum, nu mai stiu nici cum arata chipul tau. Poate erai frumos, saten, cu ochii verzi. Poate erai brunet, cu ochii negri si tremuram cand te vedeam. Nu mai stiu...Acorduri slabe se aud in aer.



A trecut atata timp. Prea multe lucruri pierdute, prea putine castigate. Doar lacrimi si praf ce zac impreuna pe o alee pietruita. Multumesc pentru sentimente. Multumesc pentru ura, pentru deznadejde, pentru respingere, pentru dezamagire. Multumesc ca nu m-ai iubit si ca m-ai lasat in urma dup ace te-ai jucat cu mine. Multumesc ca m-ai facut sa parasesc ursuletul de plus al copilariei.



Fiecare seara de vara petrecuta in compania ta e la fel de rece precum noptile rusesti. Ma uit in urma si realizez ca numai conteaza. Nici pentru mine nu se m-ai imprastie parfumul trandafirilor pe care mi ofereai. Si s-au dus si rasetele tale, si zambetele tale si lacrimile tale. Isi tin companie dincolo de un val tesut din pulbere de stele.



M-am hotarat sa nu te ingrop insa cu totul. Pe tine te-am uitat cel mai repede, pe tine te-am iubit cel mai mult. Pentru tine inca zambesc cand te vad, pentru tine sufletul meu inca rade. Multumesc ca ai frant legatura dintre inimile noastre. Altfel, nu as fi stiut niciodata ce minunat este ca o alta sa bata langa a ta.



Azi dimineata cand m-am trezit m-am hotarat ca te iubesc. Am izbucnit in ras si am pasit mai departe in acordurile muzicii. Si eram vesela, fiinca simteam ca pasesc pe inima ta. Si eram mandra, fiindca simteam ca acestea sunt urmele trecerii mele prin existenta ta. Poate m-ai ascultat si ai rupt zilele noastre din calendarul viatii tale. Data viitoare, vei fi acelasi tu, o alta ea si un cantec pentru voi. Sper ca ei sa il canti dintr-o inima ce imi apartine mie, cu mine in gandul tau si ea in fata ta, si fara sa stii ce ai in inima. Pana atunci, iti spun adio, iubitul meu cu vocea muta…


Multumesc pentru melodia noastra. In definitiv, e doar un arcus ce scartaie pe-o coarda rupta de vioara.



Răspunsuri în acest subiect
Pe axa lumii - de coral - 19-05-2010, 09:03 PM
RE: Pe axa lumii (one-shots) - de coral - 22-05-2010, 06:25 PM
RE: Pe axa lumii (one-shots) - de coral - 25-05-2010, 08:21 PM
RE: Pe axa lumii (one-shots) - de Teru - 26-05-2010, 06:51 PM
RE: Pe axa lumii (one-shots) - de coral - 27-05-2010, 08:26 PM
RE: Pe axa lumii (one-shots) - de coral - 03-06-2010, 01:13 PM
RE: Pe axa lumii (one-shots) - de Teru - 15-06-2010, 01:26 PM
RE: Pe axa lumii (one-shots) - de coral - 04-07-2010, 09:55 PM
RE: Pe axa lumii - de Teru - 07-07-2010, 04:49 PM
RE: Pe axa lumii - de Ich. - 08-07-2010, 09:06 AM
RE: Pe axa lumii - de coral - 13-07-2010, 05:33 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Deny, Beny si Soru in jurul lumii [ Parodie] Erina Ozaki 1 2.469 13-01-2012, 07:29 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Simte teama [ O mica descriere a lumii care a devenit ] blue.hill_tS 4 3.758 08-02-2009, 12:33 AM
Ultimul răspuns: blue.hill_tS


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)