Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ideea de shounen-ai a ficului?
Da
92.86%
39 92.86%
Nu
7.14%
3 7.14%
Total 42 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

My overcast abyss is gone [shounen-ai]

#19
ashya_love: ma mai gandesc daca pun yaoi @-). Nu stiu inca :-?. Sper sa-ti plak capitolul ^:)^.
manu: deci am incercat sa tin cont de sfaturile tale, mai ales la faza cu descrierea si naratiunea. Nu stiu, in general ma bazez foarte mult pe dialog.. numi pot imagina o carte fara asa ceva @-). E ceva esential @-).

Capitolul 9:


M-am trezit urmatoarea dimineata cu o durere groaznica de cap, sufocat de niste imbratisari. Am incercat sa scap de Yuuki insa se parea ca nu avem vreo sansa -puterile nu mi-au revenit in totalitate. Trebuia sa vorbesc cu Karin despre asta.
I-am aruncat o privire lui Yuuki. Pacostea asta inca nu s-a trezit si nici nu arata ca o s-o faca prea curand. A dormit toata seara, toata dimineata si acum si dupamiaza. Imposibil...
Daca il trezesc o sa ma bata la cap, daca nu il trezesc o sa raman asa pana se gandeste el ca ar fi bine sa o faca. La dracu! Am incercat din nou sa-l indepartez, insa tot in acelasi stadiu a ramas. Perfect. Nu imi ramane altceva de facut... O sa-l invat minte sa nu mai doarma si altadata cu mine.
Am adunat cateva scantei in mana dreapta, pana cand am creat un soc electric suficient de puternic ca sa-l trezeasca pe Yuuki. Mi-am pus mana peste a lui si in urmatoarea secunda Yuuki se afla in cealalta parte a patului. Perfect.
-Ohayo si tie, Sasuke-chan. Totusi, nu crezi ca ai exagerat de data asta? Puteai sa ma trezesti normal.
-Erai prea sufocant asa ca te-am indepartat.
M-a luat din nou acea durere de cap. Mi-am dus mana la frunte. Ah... nu m-am mai simtit asa de cand am luptat cu Itachi. Cred ca e de vina Mangekyoul. Nemernicul ala…
-Sasuke-chan, te simti bine?
Si in timp ce vorbi se apropie de mine, punanadu-si picioarele de o parte si de alta a genunchilor mei si lipindu-si fruntea de a mea. Este pentru prima data cand observ ca avea acea culoare a ochilor, un roz inchis.
-Sa vad daca pot face ceva, zice acesta in timp ce isi inchide ochii.
Acea lumina verde a aparut intre mine si el. Am observant cum durerea de cap se ducea incetul cu incetul. Un lucru bun totusi. Am oftat.
-Gata, esti ca nou. Cum ai dormit?
-Ma mir ca am facut-o avand in vedere cu cine am stat.
Expresia fetei i s-a schimbat dintr-una somnoroasa in una copilareasca. Tot el se plange dupa ce ca eu am avut de suferit.
Usa s-a deschis brusc, trantindu-se puternic de perete.
-Sasuke, te simti bine? Este dupamiaza si tu inca nu te-ai dat jos din pat. S-a intamplat ceva? Pot sa te vindec? Am invatat o tehnica noua.
Karin… Alta idioata. Cum am ajuns eu intr-o echipa ca asta? Abia imi trecuse durerea de cap.
-Sa…sa…Sasuke! De ce… de ce Yuuki este peste tine?! a intrebat mirata, dar totodata nervoasa.
Yuuki a inceput sa se strambe la ea, apropriindu-se mai mult de mine. O sa-i electrocutez pe amandoi. Intre doi idioti si un om normal… trebuie sa iau niste masuri.
Yuuki m-a sarutat brusc, intrerupandu-mi sirul gandurilor. Ceva era ciudat de data asta. Deobicei venea acel val de sentimente de la el catre mine; acum totul parea… gol. La ce am ajuns sa ma gandesc. Am petrecut prea mult timp cu Yuuki, un asa idiot ca el.
-Yuuki! Da-te de pe Sasuke!
Karin a inceput sa-l loveasca pe Yuuki cu toate cartile ce se aflau pe etajera de langa usa. Toate acelea… aveau o anumita ordine, iar acum… Ii omor pe amandoi…
-Yuuki, Karin, terminati! Am primit vesti de la Tobi, a spus Juugo in timp ce a intrat pe usa, calmand acea atmosfera tensionata.
-Spune.
-Se pare ca Houkou prins de Akatsuki a fost un fals. Tobi ne-a ordonat sa-l cautam in parea vestica a Insulei Jiro.
Houkou este al cincilea dintre cei noua Bijuu. Orochimaru a vrut sa-l studieze pentru puterile lui de control a celor cinci elemente, insa nu l-a gasit niciodata. Din cate se stiu, el s-a refugiat pe o insula, deci undeva in sudul si vestul Tarii Ceaiului. Insula Jiro ar putea fi un bun punct de plecare.
-Misiune. Abia astept.
Yuuki parea entuziasmat. Prevad ca o sa ne incurce rau de tot, poate reusesc sa scap de el pana plecam spre Insula Jiro.
Ne-am indreptat cu totii spre camera de consiliu. Acolo aveam sa ne facem planurile sau o eventuala tactica pentru misiune. Fiind al cincilea Bijuu, trebuie sa fie mai puternic decat Nekomata.
-Tobi ne-a lasat astea, imi spune Juugo in timp ce-mi arata niste harti. Se pare ca era vorba despre niste posibile directii spre care ne-am putea orienta o tactica de lupta.
Am aruncat o privire asupra hartilor. Se pare ca era o insula vulcanica unde se aflau multi munti, inconjurati de copaci inalti. Aveam un plan care cred ca va functiona.
-Insula este strabatuta de multi munti, unde s-ar putea afla pesteri in care sa se ascunda cel care-l detine pe Houkou. Karin, o sa cercetezi zona si o sa ne spui unde se afla urme de chackra. Ceilalti o sa-i intindem o capcana.
-Nu cred ca o sa mearga, interveni Yuuki in timp ce se uita pe harti.
-Si de ce ma rog?
-Uita-te. Este adevarat ca pe suprafata insulei se gasesc munti, insa deasemenea copaci foarte inalti. Planul tau este unul direct, iar daca o sa facem asa Houkou o sa-si dea seama de planul nostru. O sa actionam altfel. Din cate stiu eu despre acest Bijuu are forma unui caine cu cinci cozi, fiecare coada avand cate un element. Asta inseamna ca daca utilizeaza tehnica de clonare, poate sa foloseasca fiecare element in acelasi timp. O sa incercam sa-l epuizam, apoi atacam.
-Stai, stai… Cine te crezi tu sa dai ordine?! intreba Suigetsu iritat in timp ce isi indrepta sabia spre gatul lui.
Un ninja mai idiot ca Suigetsu n-am intalnit. O sa ma ocup mai incolo de el. Planul lui Yuuki pare interesant si totodata arata ca el face parte din ANBU Black.
-Continua.
-Oarecum, conform legendei el s-ar fi refugiat intr-un copac dupa o infrangere suferita in urma alierii cu Nekomata impotriva lui Kyuubi. Trebuie sa detina niste tehnici ce sa-i dea avantaje in mediul arboricol. Prin urmare, Juugo si Suigetsu vor merge in padure, sa-l caute si sa-i arate ca este urmarit. Karin va supraveghea de la distanta urmarirea si o sa ne spuna pozitia exacta a lui Houkou. Demonul o sa se arate deoarece fiind numai cei doi o sa se creada superior mai ales la cantitatea de chackra. Eu si Sasuke o sa pregatim un sigiliu. Daca se intampla ca Juugo si Suigetsu sa esueze si Houkou sa-si dea seama de plan, Sasuke o sa-l electrocuteze.
-De unde stii ca va merge jutsul de electrocutare? intreba Juugo, interesat de planul facut de Yuuki.
-Houkou s-a dus cu un scop pe o insula. Poate sa controleze cele cinci elemente, insa sursa puterii lui e apa -a facut o pauza lunga si apoi a inceput-. Cred ca vom reusi sa-l prindem pe Houkou daca ne tinem de plan.
Toti s-au uitat inspre mine, asteptand un raspuns. Nu aveam nimic impotriva, parea un plan care va functiona. Insa in lupta nu depinde doar tactica, ci si cei care o pun in aplicare. Sa vedem ce va iesi.
-Doar ati auzit planul, avem de lucru!
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*




Răspunsuri în acest subiect
RE: My overcast abyss is gone [shounen-ai] - de Verrine - 02-06-2010, 09:56 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)