Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Undisclosed Desires [yaoi]

#5
Meredih: Scuze daca nu v-au placut celelalte doua capitole, dar ma straduiesc sa folosesc absolut toate ideile voastre. Eu si Michyio facem tot posibilul sa facem capitolele frumoase, deoarece suntem doua autoare nu una dar doar Michyio posteaza. Kiss and Hugs
Michyio: Asta-i capitolul trei! Enjoy! And don't forget. Reviews are love!




"Este marti dimineata iar eu nu mai pot sa adorm desi sunt treaz de la 5 dimineata. Faz cu sarutul mi-a revenit in minte de un miliard de ori. Concluzia: de ce Dumnezeu nu m-oi fi dezbracat? Probabil mistoul ar fi fost mult mai mare, dar macar nu as mai fi ramas cu sechele.
La 8 dimineata ma dau jos din pat si ma duc sa fac un dus. Din fericire, Ruki dormea asa ca nu a trebuit sa il vad la prima ora. Dupa dus m-am schimbat si am mancat ceva.
Ruki se trezi si el dupa vreo jumatate de ora, dar nu intra la mine in camera, crezand probabil ca dorm.
Problema mea nu era ca Ruki se trezise, ci ca el vorbea cu cineva. Dupa cateva minute mi-am dat seama ca este vocea lui Reita.
-Trebuie sa pleci, ca frati-miu ar trebui sa se scoale! il aud pe Ruki zicand.
-Bine, dar... ne vedem diseara, nu? intreba blondul.
-Vedem... in functie de Hiro... sa ne vada asa, cred ca l-ar traumatiza dupa faza de aseara.
-Deci... iti pare rau de ceea ce s-a intamplat?
-Normal! Acum Hiro crede ca il urasc, si tu sti la fel de bine ca mine ca nu o fac! spuse cu o voce mai inceata roscatul meu frate. Acum pleaca!
Usa se inchide cu un zgomot puternic, semn ca Reita plecase.
Cuvintele lui Ruki m-au surprins intr-un mod placut si eram hotarat sa ma duc sa vorbesc cu el. Numai gandul ca fratele meu nu ma uraste-si mai mult, ii pasa de mine-ma facea fericit.
-Buna dimineata! spun eu coborand scarile.
-Buna... dar tu de cand esti treaz? intreaba el deja privirea devenindu-i ingrijorata.
-De suficient de mult timp! raspund eu. Daca vrei pot sa stau la cineva in seara asta...
-Discutia... ai auzit-o... Tot ce sper e ca ai auzit si alte lucruri spuse de mine.
-Am auzit! ii spun, luandu-l in brate. Cred ca aveam 5 ani ultima data, dar m-am simtit bine si la 17 ani. Dar cu Reita cum facem? Vine sau nu, ca sa stiu si eu ce fac.
-Pai... dupa scoala ar putea veni Aoi sa te ia de la scoala si sa petreci o seara intr-un club de fite din zona, iar apoi stai si tu cu ei.O sa te distrezi! veni cu ideea salvatoare Ruki.
-Adica sa stau doar cu Aoi? intreb eu punand accentul pe 'doar'.
-Si cu Uruha si Kai! Hai ma ca Uruha nu o sa te omoare. De fapt, cred ca te simpatizeaza! Sau in fine, daca vrei tu, ii pot zice sa tina contactul cu tine la minimum.
-Bine.
Sincer, nu stiu cum de am acceptat dar in fine, dupa scoala, in fata liceului, era o limuzina neagra cu geamuri fumurii. Cand am ajuns in fata masinii, geamul a coborat si am observat ca soferul era brunetul chitarist al trupei The GazettE, Aoi. Langa el era bateristul trupei, Kai.
Facand un calcul simplu, in spate, unde trebuia sa ma asez eu, era Uruha.Doamne, cat il invidiez pe Kai! Nu pentru ca mi-ar placea foarte mult de Aoi, dar nu aveam chef sa stau la mai putin de jumatate de metru de Uruha.
Cand am urcat in masina cu totii m-au salutat simplu iar Kai a inceput sa ma chestioneze despre ziua mea de astazi. Uruha evita contactul vizual cu mine, uitandu-se pe geam.
Cand am ajuns in club, Kai a ramas in spate cu mine, vorbind despre prajiturele cu ciocolata, deoarece acolo ajunsese discutia noastra.
Eu si Kai ne-am asezat la o masa si am comandat doua Cola pentru noi si doua ginuri pentru Uruha si Aoi, in timp ce ei incepusera sa danseze cu cele mai frumoase domnisoare din club.
Lucrul sigur e ca cei doi chitaristi s-au imbatat destul de repede si deja ne cereau sa dansam cu ei. Blondul m-a luat cu forta pe ringul de dans. De dansat, nu stiu sa dansez asa ca i-am spus ca vreau sa merg la loc.
M-a ascultat intr-un fel si m-a luat de mana, dar nu m-a dus la loc ci m-a scos afara din club.
Exact la iesirea din club, m-a impins de un perete, sarutandu-ma rapid pe buze. Nu apuc sa obiectez,ca sunt din nou tarat de data asta in masina.
Sincer acum nu imi era frica de ce se va intampla cu mine cand o sa ajungem la destinatie, ci daca o sa ajungem, deoarece soferul era foarte beat.
Din fericire am ajuns la destinatie, adica la casa lui Uruha.A deschis usa, tarandu-ma si pe mine inauntru, a inchis usa si am urcat amandoi la etaj in dormitorul lui."



Răspunsuri în acest subiect
Undisclosed Desires [yaoi] - de Michyio - 11-05-2010, 06:41 PM
RE: Undisclosed Desires [yaoi] - de Yaku-chin - 13-05-2010, 04:38 PM
RE: Undisclosed Desires [yaoi] - de Verrine - 13-05-2010, 09:10 PM
RE: Undisclosed Desires [yaoi] - de Michyio - 14-05-2010, 12:17 AM
RE: Undisclosed Desires [yaoi] - de Michyio - 21-05-2010, 03:15 AM
RE: Undisclosed Desires [yaoi] - de Shanny. - 23-05-2010, 05:33 PM
RE: Undisclosed Desires [yaoi] - de Yaku-chin - 07-06-2010, 06:57 PM
RE: Undisclosed Desires [yaoi] - de Michyio - 24-06-2010, 09:58 PM
RE: Undisclosed Desires [yaoi] - de Yaku-chin - 27-06-2010, 11:14 PM
RE: Undisclosed Desires [yaoi] - de MaDyY - 28-06-2010, 10:02 PM
RE: Undisclosed Desires [yaoi] - de Michyio - 06-07-2010, 09:52 PM
Undisclosed Desires [yaoi] Repost - de Michyio - 02-06-2010, 07:47 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Drugged With Desires l: Hidden Feelings Miky sweetie :3 55 40.050 04-01-2012, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)