Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mermaid Melody

#6
Am urmarit cu mult timp in urma acest anime si mi-a lasat o impresie foarte buna . Pot spune ca Mermaid Melody se incadreaza printre anime-urile mele preferate . Cam pe locul 7 =]] . Nu pot spune ca este cel mai bun xD

Imi aduc aminte cum am dat peste acest anime . Eram prin clasa a5a cand am aflat de el . Eu mereu aflu de anime-uri intamplator o_o . La scoala , la desen , aveam o tema la alegere , magica sau ce spunea nebuna aia o_o . Si m-am gandit la sirene o_o . Voiam sa o pacalesc pe profa ( e usor sa o pacalesti xD ) , asa ca am cautat poze pe net cu sirene xD Mi-a gasit o poza foarte draguta cu Lucia si Kaito si in josul pozei scria " Mermaid Melody " . Mi-a placut mult poza , mai ales de cei doi si m-am gandit sa vad care e faza . Mi-am dat seama din prima clipa ca este un anime . Am intrat pe You Tube si am aflat tot adevarul despre Mermaid Melody =]] .

Am urmarit fiecare episod in parte cu mare atentie si curiozitate , deoarece povestea mi s-a parut atat de originala . Nu am mai intalnit acest gen de anime si mi se fare foarte ok acest lucru , caci un anime este bun si datorita originalitatii . Am aflat ca exista si un sezon 2 . Bine , acest lucru il stiu aproape de un an , dar am uitat complet de acest nou sezon =]] . Am urmarit cateva secvente pe net si mi-au placut foarte mult . Ma gandesc sa il urmaresc , dar momentan sunt prea ocupata cu scoala si cu teza la mate care urmeaza sa o dau vineri . O sa fie cu siguranta greu , caci profa nu ne preda nimic si nu mai am timp de nici un anime T.T . Cred ca dupa teza de matematica o sa urmaresc si sezonul 2 , chiar daca momentan ma cam plictiseste Mermaid Melody . Eram o mare fana a acestui anime in momentul in care am aflat de el , dar timpul a trecut , fiind o mare fana a altor anime-uri =]] .

Ce pot spune despre grafica ? Intr-un cuvant : geniala ! Imi plac la nebunie fetele personajelor , cred ca nu exista personaj care sa-mi displaca ca aspect fizic . Fiecare are un aspect fizic destul de dragut <33 . Coloana sonora imi place la fel de mult , fiind aproape dependenta de unele melodii . "Legend of mermaid" o ascultam candva in prostie =]] . Inca imi mai place , mai ales varianta lui Hanon , caci din punctul meu de vedere ea are cea mai frumoasa voce dintre toate . Deasemenea imi place foarte mult si "Ever blue" , cantata tot de Hanon =]] . Imi plac mult versurile melodiei , foarte frumoase . Cand imi vine o stare de fericire incep sa cant prin casa acea melodie xD .

Nu am spus nimic de personaje o_o Imi place foarte mult de Hanon , cum am spus si mai sus . Este atat de draguta , iar albastrul i se potriveste . Nu cred ca as vedea-o intr-o alta culoare =]] . Imi place la nebunie vocea ei , mai ales cand canta . Este atat de kawaai . Nu ai cum sa nu o adori xD Mi-a placut atat de mult momentul in care s-a indragostit de profesorul acela de muzica ( Am uitat numele o_o ) . Speram ca si el sa simta ceva pentru ea , dar inima lui ii apartinea Sarei . Chiar daca nu a mai vazut-o de mult , el a continuat sa o iubeasca la fel de mult . Atat de kawaai <33 . Imi mai place foarte mult cuplul Lucia&Kaito . Se potrivesc de minune . Kaito e asa un scump <33

Nu am nimic de criticat la acest anime ! Merita numai aplauze , il recomand tuturor .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Răspunsuri în acest subiect
Mermaid Melody - de Tayuya Chan - 04-09-2008, 02:03 AM
RE: Mermaid Melody - de ~angelino~ - 15-03-2009, 01:17 AM
RE: Mermaid Melody - de Topaz - 29-03-2009, 05:33 PM
RE: Mermaid Melody - de Shizuka - 20-04-2009, 05:53 PM
RE: Mermaid Melody - de ^ToxicK kiD^ - 12-12-2009, 09:54 AM
RE: Mermaid Melody - de βεκi - 10-05-2010, 09:26 PM
RE: Mermaid Melody - de Ayami-Chan - 04-01-2011, 01:47 AM
RE: Mermaid Melody - de MaDy^^ - 08-03-2011, 10:27 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  mermaid's forest sweet_zoey 1 3.085 30-11-2008, 12:04 PM
Ultimul răspuns: Heratcher.21q


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)