Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Casa din vis [+15]

#4
Multumesc pentru sfaturi.

Capitolul II

Barbatul din casa.


Ajung in tocul usii vrand sa deschid usa,m-au trecut apele.In acel moment ma gandeam cum sa-i spun mamei sa nu creada ca am inebunit si ma gandeam mai ales daca e bine.Mama statea pe canapea cu capul plecat,puteam sa-i zaresc lacrimile transparente ce-i cadeau pe fusta ei udand usor materialul.Mi-a spus ca ii este dor de fratele meu si ca si-a amintit acele clipeNe vrand sa-i fac rau spunandui cele intamplate dar totusi i-am povestit ce s-a intamplat pe drum,ea m-a linistit spunandu-mi ca uni oameni exagereaza.Usurata ma indrept spre camera mea.Cand intru vad o dezordine mare mult praf,forte multe cuti de despachetat.
Am inceput sa-mi fac ordine,orele treceau pe nesimtite.
-Gata,am terminat!imi spun in gand.Dormitorul arata bine ca nou.Patul dublu cu ciarceafuri albe,cuvertura maro,camera avea o culoare roz.
-off...oftez si i-au in brate perna si ma las incet pe pat adormind usor.
Nu mai aveam vise de mult cu fratele meu.Desi in noaptea aceia am avut un vis ciudat.

In casa era un barbat avea parul scurt de culoare castanie,pielea lui era alba,avea un costum pe el de culoarea alba,cu o cravata neagra.In vis il urmaream peste tot,eram in casa nostra dar era parca mai schimbata avea alte culori.Am ajuns in gradina,acolo gradina era cu trandafiri rosi,albi,galbeni si roz.Erau cei mai frumosi trandafiri.Am atins un trandafir alb,m-am zgariat la deget sangele a curs pe petalele trandafirului.La auzul strigatului meu de durere acel barbat m-a auzit,s-a apropiat de mine pentru o clipa totul s-a transformat in cenusa.
Mi-a zis:
-NU ai ce cauta aici,pleaca inainte sa fie prea tarziu.
-Nu voi pleca ,aici locuiesc.
S-a apropiat de mine incercand sa ma sugrume.
M-am trezit brusc eram toata transpirata si speriata,tremuram din toate incheieturile.M-am dus la baie,mi-am dat cu apa pe fata linistindu-ma ca a fost dor un vis dar stiam ca nu este asa fiindca gatul ma durea tare rau, aveam urme iar degetul imi sangereaza.

Imi sterg lacrimile cu un prosop alb.Fug pe toate cele douazeci de trepte in minte aud vocea acelui om.Incerc sa ma adun cu toata puterea.Ma tot gandeam ce sa fac ca sa plecam din casa. Adorm pe scari pana dimineata.

Se face ora 6 dimineata cand mama se trezeste,speriata vazanduma ca am dormit pe scari. Ne mai putand s-i dau explicati,dintr-o data explodeaza instalatia electrica provocand un incendiu mare.
Atunci mi-am dat seama ca acel barbat din vis vorbea serios.



Răspunsuri în acest subiect
Casa din vis [+15] - de sunshine - 11-04-2010, 03:37 PM
RE: Casa din vis(+15) - de Hope:) - 11-04-2010, 05:48 PM
RE: Casa din vis(+15) - de βεκi - 11-04-2010, 06:28 PM
RE: Casa din vis(+15) - de sunshine - 11-04-2010, 07:31 PM
RE: Casa din vis(+15) - de βεκi - 12-04-2010, 08:58 AM
RE: Casa din vis(+15) - de sunshine - 12-04-2010, 10:05 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata departe de casa Paty.Paty 36 20.295 01-01-2012, 05:42 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)