Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Porecle

#31
Pai in primul rand sunt diminutivele de la numele meu: Gratzy, Gtatzyeluta, s.a.m.d.
Alte porecle:
Mama are obiceiul sa-mi zica Chii (Pronounced like the Chii from Chobits) "? nu stiu de ce dar nu conteaza.
O prietena imi zicea la un moment dat Kikyo pentru ca eram si sunt fana a ei, dar am convins-o sa-mi spuna Neechan pana la urma
Alta prietena imi zice Daffy sau Duck pentru ca eu aveam obiceiul sa-i zic Bugs (Bunny) asa ca am ajuns sa ne adresam cu numele acestea. Smile
Cam atat.
Ja ne bye
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#32
Am si eu cateva porecle.. XD
Pitic:Asta e de la scoala ._.' Sunt mai inalta decat 5 colegi si ei inca imi zic asa.Si totul din cauza colegului meu de 1.86[si nu,nu exagerez..]
Lauroi : xD Tot de la scoala.Lol,asa imi zice o prietena[eu ii zic Claude5]
Chioroi: -_-' Nu port ochelari,nu sunt mioapa,nu`s chioara..si totusi o colega[prietena de altfel] imi zice asa O.o' [ehh,dar eu le zic gogoasa furioasa,curca inceata si gogosar murat asa ca 24]
Aroma4ata de Denny hug
Mitzu,Mitzi pupiccough* ghiciti de ce ..5
LOLNOPE

#33
Pai...am avut si eu cateva porecle de-a lungul timpului:

1. Dovleac - Asa imi spuneau prietenii din cartier ca cica aveam capul mare :mellow:
2.Goe - Asa imi spuneau si inca imi mai spun cateodata mama, tata si alti prieteni de familie...dar n-am stiut niciodata de ce :mellow: ..ma rog...nici nu i-am intrebat
3.Rocki - Asa imi spun colegii...nu cred ca mai e nevoie sa spun de ce
4.Traxex - Asa eram cunoscut in perioada cand jucam WoW


Si cam atat...

#34
well eu am mai multe porecle:

Nanna: evidenta de la numele meu Ana...asa imi zic majoritatea prietenilor mei si colegi de la scoala ^^"

Nee-chan: nu e chiar o porecla...de fapt inseamna sora in japoneza dar asa imi zic cei din familia virtuala ^_^

Ookami: chiar nu stiu de la ce vine dar asa mi-a zis odata o prietena pe mess....si mi sa parut dragut asa ca am pastrat numele ca porecla
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#35
Porecle..ah..cate si cate nu am avut..cand eram mica mi se zicea ofticoasa..eram mica si fraiera si ma ofticam repede (asta pe la 5 ani sau chiar 6..65 ) , uneori mi se mai zice scorpia din cauza ca am un id scorpia_4_ever 24 . Mai nou mi se zice Morti...asa mi-a pus porecla o prietena de-a mea care bine intales e obsedata de morti..bla bla
Edit:am uitat sa-mi pun inca o porecla..sayuri de pe forum imi zice piti deoarece noi suntem bune prietene si ea e mai mare ca mine si eu mai mica decat ea si imi zice mereu piti de la pitic Smile
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#36
am ji eu cateva porecle :
blondish- asa miau pus colegii mei porecla :
ella- care provine de l numele elena asa imi zice sora mea mai mica
bugsy(bugs bunny_-porecla asta mi se trage de l faptul k at knd eram mai mica m uitam mereu l bugs bunny . eram fana a acestor desene..ji de atunci tata asa m striga mereu :001_smile:

#37
pai porecle...porecle..."?...am o multime21...dar care imi plac mai mult sunt:
-oana bomboana...pentru ca rimeaza...am primit-o de la colegii mei5
-sau suzana....tot de la ei.
-sau mentosana...rima cu oana si de aia3.
cele ce nu imi plac..>.>:
-oana banana...tot drag©ii mei colegi mi-ai pus-o.
-balconase....se lu-au de sanii mei.:die:..ca sunt marii....da na fiecare cu ale lui...21
Si multe altele...mai frumoase...mai urate...dar ce imi place cel mai mult,ma striga si acuma lumea5:
-Shakira..pentru ca pot sa ma misc ca ea5

bye:bye:
I love colour blue ! :love:

#38
pai 39 porecle 39 :hmmm: deci am destul de multe :

alien = pt ca ma consider un extraterestru 8

bibi blocksberg = stiti? fata aia din desene, vrajitoarea aia sau ce o fi 106 pt ca ma cheama bianca si sunt blonda grr urasc porecla asta grr

upzzy = de la pupzzy care vine de la pupaza [ asa mi-a zis o data ``fostu`` si de atunci ff multi imi zic asa 21

rebel = din engleza, rebela pt ca le comentez profilor bla bla

paby = pronuntat peibi 24 pa- de la pampers 24 pt k am facut un joc si am iesit eu cu un idiot ne cumparam pampers`uri de la cocalari 24

mda...cam atat 106 sper sa nu radeti 17 ... prea mult praise
[Imagine: 561597i0h59rpysw.jpg]
I’m not a perfect girl. Sometimes I have a broken heart and maybe some days nothing goes right. But when I think about it and take a step back I remember how amazing life truly is and that maybe, just maybe I like being unperfect !
[Imagine: chibi_1645.gif]
She`s Layla, Layla luvs u 3 :X Give her candies, much candies ^^, chibi-ul lui diabolique_alien

#39
Day - pai ii o porecla foarte veche ... oh .. o am cred ca de cand am fost la gradinita , sau ma rog ..... , deobicei colegii ma striga asa din cauza ca ma cheama Daiana , asa ca au cam prescurtat numele meu ( p.s. - suna tipic pt ca in engleza day inseamna ziua , dar nu prea am ceva in comun cu ziua , mai mult cu night ...)
Kitty - o colega a inceput sa imi zica asa pt. ca a zis ca vrea sa schimbe un pik poreclele , asa ca fiecare din clasa ne-am ales cu cateva porecle funny sau urate ... ( ah am un coleg la cere i se spune bagheta , in ciuda faptului ca il chiama Mihai Baghiu71)

Parlamentara - pt ca purtam o caciula foarte caraghioasa ( mie imi place , dar se pare ca pe o colega mai mult o face sa rada ) asa ca nu am scapat de gura ei decat cand i-am zis Barbie
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#40
Whoa :X:X: cat iubesc topicu asta 24
Well...Mie mi se zice cam asa
1.Diana-Nu cred ca e nevoie sa comentez...it's my name
2.Didi...de la Diana
3.Intr'un timp,din cauza unui coleg din a 7a mi se zica "usa in fata" pt ca ma lovisem de usa de la B.Spre fericirea lui nu mi se mai zice asa ca il mancam de viu.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)