Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un univers paralel

#1
am mai incercat sa fa un fic asemanator pe un alt site,dar nu mi-a iesit asa ca m-am gandit sa il modific putin ,putin mai mult.

CapI

Confuza

Intunericul ma cuprinde,nu mai simt nimic decat o durere insuportabila
care se raspandeste in tot corpul.Nu stiu ce este ,dar ardeam pe dinauntru si nu puteam vedea sau simti ceva,parca eram intr-o lume indepartata de cea in care traiesc.
Durerea scade,deschid ochii incet si nesigura daca ar trebui sa o fac sau nu.Si totusi ii deschid.Totul era in ceata si nu reuseam sa imi dau seama unde sunt.Am reusit sa intreb o fata care statea langa :
-Unde sunt?Ce intrebare banala ,dar era singura pe care o puteam pune tinand cont ca chiar nu stiu unde ma aflu.
-La spital!a spus o voce melodioasa.
-Cum am ajuns aici?... Ce motiv as fi avut sa fiu aici,intrebarea asta mi s-a parut si mai banala.
-Cum sa incep?..Imm ,doctorul spunea ca nu o sa ai amnezie.Ce ciudat ,chiar era absolut sigur?spuse aceasta nedumerita.
-Am timp sa ascult...sa incepem de exemplu cu intrebarea"Cine esti tu?"
-Eu sunt Kristen,prietena ta cea mai buna.
"Aha ,deci pana acum normal,da ea a fost prietena mea cea mai buna din totdeauna...sa vedem ce mai zice!"
-Asa sa vedem.Aveai un prieten Erick si te-ai despartit de el si in urma acestui lucru ,vroiai sa te sinucizi si fratele tau te-a salvat si...
-Tot ce am inteles a fost "si"!am zis eu,chiar nu stia sa povesteasca.
I-a stai ce a zis fratele meu Matt,dar a murit acum trei ani .Sa mai derulam ,eu si cu roscovanul ala Erick impreuna,dar iubirea vietii mele e Allan...Clar nu mai sunt pe aceeasi lume.
Am vrut sa ii zic ceva,dar roscata de langa mine s-a ridicat si s-a indreptat .A stat si s-a uitat pe fereastra ,asta m-a facut sa ma intreb
"Oare m-a auzit?",dar tocmai in momentul acela s-a intors spre mine.Acei ochi caprui se uitau la mine de parca totusi n-ar trebui sa fiu aici.
-Bella,stii credeam ca esti moarta ,si atunci cand Matt a venit cu tine in brate si a zis ca esti vie,tot nu l-am crezut si acum te vad vorbind cu mine si tot nu-mi vine sa cred.Cel mai ciudat lucru e ca si Matt a avut celeasi simtome ca tine cand s-a trezit ,dupa accidentul de avion.
-Aha ...Si ce carti de magie mai citesti?Am intrebat eu.Credea ca a inebunit,chiar abera.
-Ti-ai amintit1URA!URA!
-Gata vreau acsa ,dar nu vreau sa dau ochi cu toata lumea ,asa ca o sa a strecor si tu o sa le spui ca n-am vrut sa te ascult si ca ai incercat sa ma opresti .OK?
-Bine,sa traiti!
Chiar nu s-au schimbat prea multe lucruri si cel mai important este ca Kristen este tot Kristen.Am luat din bagaje o pereche de blugi negri o bluza cu maneca scurta si o jacheta .M-am gabrit ,prietena mea zicea ca mai e putin si incep orele de vizta.M-am strecurat usor pe langa birourile medicilor si cand am iesit afara am rasuflat usurata.

*
O ce m-ai zile,proasta aia de Vannessa Isabella Stewart,s-a aruncat in mare din cauza lui Erick,de parca are vreo vina ca s-a indragostit de o alta fata.Iar astazi ca sa ma mai relaxez am chemat cativa prieteni l-a mine ,pe Erick cu Alexis si pe Matt,cum acesta nu are o prietena inca ,i-am sugerat sa ia cu el pe Kristen.Asa o sa mai avem vesti cum se simte proasta aia si daca a murit ,nu ca ar fi o pierdere prea mare,oricum no sa ma mai port asa frumos cu ea dupa ce i-a facut lui Erick.Bietul de el se simtea vinovat , dar ce vina sa aiba daca Bella e o melodramatica.

#2
(18-05-2009, 03:14 PM)clau_the_uniq_girl A scris: am mai incercat sa fa un fic asemanator pe un alt site,dar nu mi-a iesit asa ca m-am gandit sa il modific putin ,putin mai mult.

CapI

Confuza

Intunericul ma cuprinde,nu mai simt nimic decat o durere insuportabila
care se raspandeste in tot corpul.Nu stiu ce este ,dar ardeam pe dinauntru si nu puteam vedea sau simti ceva,parca eram intr-o lume indepartata de cea in care traiesc.
Durerea scade,deschid ochii incet si nesigura daca ar trebui sa o fac sau nu.Si totusi ii deschid.Totul era in ceata si nu reuseam sa imi dau seama unde sunt.Am reusit sa intreb o fata care statea langa [ mine , ai vrut sa zici :P] :
-Unde sunt?Ce intrebare banala ,dar era singura pe care o puteam pune tinand cont ca chiar nu stiu unde ma aflu.
-La spital! [ aici mi se pare ca mergea un punct ] a spus o voce melodioasa .
-Cum am ajuns aici?... Ce motiv as fi avut sa fiu aici,intrebarea asta mi s-a parut si mai banala.
-Cum sa incep?.. [ ori ? ori ... - trei puncte :P ] Imm [ poate hmm ] ,doctorul spunea ca nu o sa ai amnezie.Ce ciudat ,chiar era absolut sigur? [ lasa spatiu intre semnele de punctuatie ] spuse aceasta nedumerita.
-Am timp sa ascult...sa incepem de exemplu cu intrebarea"Cine esti tu?"
-Eu sunt Kristen,prietena ta cea mai buna.
"Aha ,deci pana acum normal,da ea a fost prietena mea cea mai buna din totdeauna...sa vedem ce mai zice!"
-Asa , sa vedem.Aveai un prieten Erick si te-ai despartit de el si in urma acestui lucru ,vroiai sa te sinucizi si fratele tau te-a salvat si... [ si , prea multi si !! ]
-Tot ce am inteles a fost "si"! am zis eu . [ parerea mea ] chiar nu stia sa povesteasca.
Ia [ wtf ? O.o ? ] stai ! Ce a zis fratele meu Matt ? A murit acum trei ani .Sa mai derulam . Eu si cu roscovanul ala de [ as renunta la "de"-ul asta ] Erick impreuna,dar iubirea vietii mele e Allan... Clar nu mai sunt pe aceeasi lume.
Am vrut sa ii zic ceva,dar roscata de langa mine s-a ridicat si s-a indreptat [ catre ce ? catre cine ? ] .A stat si s-a uitat pe fereastra ,asta m-a facut sa ma intreb
"Oare m-a auzit?",dar tocmai in momentul acela s-a intors spre mine.Acei ochi caprui se uitau la mine de parca totusi n-ar trebui sa fiu aici.
-Bella,stii credeam ca esti moarta , [ nu se prea pune virgula inainte de si din cate stiu eu ] si atunci cand Matt a venit cu tine in brate si a zis ca esti vie,tot nu l-am crezut si acum te vad vorbind cu mine si tot nu-mi vine sa cred. [ mai renunta la si !! ] Cel mai ciudat lucru e ca si Matt a avut aceleasi simtome ca tine cand s-a trezit ,dupa accidentul de avion.
-Aha ...Si ce carti de magie mai citesti?Am intrebat eu. Credeam ca a inebunit,chiar abera.
-Ti-ai amintit ! URA!URA!
-Gata vreau acasa ,dar nu vreau sa dau ochi cu toata lumea ,asa ca o sa ma strecor si tu o sa le spui ca n-am vrut sa te ascult si ca ai incercat sa ma opresti .OK?
-Bine,sa traiti!
Chiar nu s-au schimbat prea multe lucruri si cel mai important este ca Kristen este tot Kristen.Am luat din bagaje o pereche de blugi negri o bluza cu maneca scurta si o jacheta .M-am gabrit ,prietena mea zicea ca mai e putin si incep orele de vizta.M-am strecurat usor pe langa birourile medicilor si cand am iesit afara am rasuflat usurata.

*
O ce mai zile,proasta aia de Vannessa Isabella Stewart,s-a aruncat in mare din cauza lui Erick,de parca are vreo vina ca s-a indragostit de o alta fata.Iar astazi ca sa ma mai relaxez am chemat cativa prieteni la mine ,pe Erick cu Alexis si pe Matt,cum acesta nu are o prietena inca ,i-am sugerat sa o ia cu el pe Kristen.Asa o sa mai avem vesti cum se simte proasta aia si daca a murit ,nu ca ar fi o pierdere prea mare,oricum n-o sa ma mai port asa frumos cu ea dupa ce i-a facut lui Erick.Bietul de el se simtea vinovat , dar ce vina sa aiba daca Bella e o melodramatica.

Muuulte greseli ! Nu stiu daca cele din ultimul paragarf sunt din neatentie [ ortogramele in special ] , dar oricum sunt foarte multe . Ultimul paragraf m-a ametit total , n-am inteles nimic , dupa ce l-am citit de cateva ori . Poveste pare a fi interesanta , povestesti destul de bine [ asta cand nu te bazezi pe dialog ] . Descrierea iti lipseste cu desavarsire ... Astept nextu' , in care sper ca vei aplica ce-ti vor spune si ceilalti cititori . SPor la scris :*
Old nick - mary2we

S-am scris cu sange
Pe randuri de cristal
Poveste-acum incepe ...

My pics on dA

My pics on AnimeZup

Viata dubla - my fic


#3
so... pres.mar.only.me ti-a mentionat greselile, asa ca nu am prea multe de spus :-) :
"(nu vreau sa dau) ochi (cu toata lumea)"- nu era cumva "ochii"? :D
incearca sa pui mai multa descriere in fic
...cam atat am avut de zis ^____^
spor la scris:*:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Singur in univers Dimasika 0 2.214 14-07-2013, 03:44 PM
Ultimul răspuns: Dimasika
  Copilă într-un univers paralel Mariah . 10 3.474 06-11-2011, 10:03 AM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)