Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna

#1
Buna. Ma numesc Yuki. Chiar acesta este numele meu.

Am ajuns din intamplate pe aici, in timpul unei zile plictisitoare si am zis sa vad despre ce este vorba. Am vazut ca pe langa discutii sunt si funfic-uri ceea ce m-a atras.

Daca aveti intrebari nu ezitati sa le pune-ti.

#2
Bine ai venit pe Animezup, YukiShiro!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Heya there!
Ma bucur pentru ca ai decis sa iti faci cont pe Zup!
Spui ca te numesti Yuki? Daca asta e adevaraul, atunci genial. Nu am mai intalnit pe nimeni cu un nume real scos dintr-un anime si unul dintre primele vizionate de mine, acum mai mult de sapte ani, pe dragul de Animax. Gosh, I miss it.
Anyway, bun-venit si spor la treaba, oricare ar fi aceea. Da un tur si opreste-te unde simti ca ai treaba si unde un topic iti face cu ochiul.
Have fun anddd have fun xD!
Bye bye!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Da, am iesit blond cu o piele alba si mamaei mele plancandu-i Japonia si stiind ce inseamna Yuki a zis sa imi puna acest nume. Funny, nu?21 Cand am vazut anime-ul Gravitation si VampireKnight am ramas surprins de potriverea de nume. Dar m-am amuzat grav cand am vazut ca Yuki e nume si de fata 21.

Multumesc pentru urare.

#5
Presimt ca o sa fiim multi in situatia mamei tale 21 *feels sorry for my future hubby, or maybe not.. Crazy-monkey-emoticon-036*
Bun venit prin zona, Yuki, sedere placuta sa ai! Smile Eu sunt Sushi, si din pacate, not my real name, dar nu conteaza.. sii ne bucuram ca ai fost atras de gasca noastra de oameni talentati 4
[Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so1_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so6_250.gif][Imagine: tumblr_mfikklIRTU1rwyn4so9_250.gif]

#6
Salutare Yuki from Gravitation... iuhuuu..... Aici Ingeras ^_^
Bun venit pe zup.
Ficuri... uuu.... ai nimerit pe planeta care trebuie.. sunt destule aici, de toate genurile posibile, deci nu ai cum sa te plictisesti.
1.Ce animeuri iti plac?
2.Ce fel de muzica asculti in general? (adauga si melodii preferate, artisti, trupe, amcar cativa*cateva* )
3.Iti place ciocolata?
4.Ce animale de companie ti-ai lua?
5. Daca nu ai idee la ce animeuri sa te uiti, poti cauta la sectiunea de genuri, sunt deja insirate si o sa gasesti ceva gen like Tokyo Ghoul, Noragami, Nabari no ou (nu mai stiu daca asa era, firar, l-am vazut de mult, dar merita)
Si am pus intrebarile...mai am o duzina, dar meh, am zis sa nu te sperii asa din prima ^^
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#7
Gravitation
Am auzit un gravitation pe aici
Nu pot sa cred ca am mai gasit un gravitation fan.
That's so awesome. So so awesome. Hmmm cred ca Ingeras deja ti-a pus intrebarile uzuale, dar niciodata nu s-a gandit ca eu le voi pune pe cele ciudate 21) nu-i asa, Ingeras?
Anyway care e culoarea ta preferata si de ce? Si daca ai fi o leguma ce culoare ai avea? Iar daca ai avea ocazia sa te metamorfozezi intr-o creatura fantastica care ar fi aceea? Si ce fel de fan ficuri preferi sa citesti intr-o zi plictisitoare de luni? Si iti place sa citesti manga? Daca da ce gen?
Si acum la final iti urez un bine ai venit fratele/sora mea de Gravitation pe Animezup si sper sa te distrezi la nebunie pe aici.

Iepurele terminat!!! 21
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#8
For Sushi: Sushi, sa inteleg ca esti fata si numele viitorului tau copil v-a fi unul inspirit din anime? Multumesc frumos de urare si sper sa apuc sa postez si eu cate ceva pe aici.
For Angel [Ingeras]: Bine te-am gasit. Am observant ca sunt o gramada si unele chiar foarte amuzante.
Anime-ul meu preferat.. hmm. Naruto si Gravitation. In caz ca te intrebi de ce, Naruto imi place pentru personajul principal Naruto, care sincer, sunt invidious pentru caracterul lui, sa aiba atata ambitie chiar daca era batjocorit sis a ajunga preferatul tuturor, iar Gravitation nu neaparat pentru iubirea dintre cei doi; mai mult pentru stare ape care mi-o da. Smile
Cat despre muzica, nu am un gen preferat. Ascult diverse. Parintii mei de mic m-au invatat cu o gramada de genuri asa ca aproape orice imi pui imi place. In schimb nu imi plac manelele deloc. Scuze pentru cei carora le plac dar mi se par nasoale. Mai mult o copie proasta a melodiilor arabe. Alea imi plac dar cum am zis manelele mai ales alea de jale mi se par o copie ieftina XD.
Hahaha.. Animal de companie??? Am unul. De fapt mai multi. Acasa la parinti am 2 pisici si un catel care stau prin curte iar la bloc unde m-am mutat am un porcusor de Guineea 24).
La 5, chiar nu stiu cum sa raspund avand in vedere ca nu e o intrebare. Merci frumos pentru ideei Smile.
Daca vrei poti sa mai pui intrebari, nu ma sperii asa usor 24.
For Jori-kun: Hahaha ...intradevar. Intrebari deosebite. Nu ma asteptam si la genul asta de intrebari. Pai sa raspund:
Culoarea mea preferata si de ce? Albastrul si albul. Am 2 sunt mai deosebit, hahaha [glumesc]. Pentru ca am ochii albastrii, e culoarea cerului si apei [daca te gandesti la mare/ocean] si pentru ca e o culoare calma care te relaxeaza, iar albul pentru ca din punctual meu de vedere e o culoare la fel de calma care ma duce cu gandul la zapada sau puritate.
La a 2-a intrebare e mai complicat pentru ca nu prea imi plac legumele. Dar sa spunem ca o ceapa as fi. E si sanatoasa dar te si ustura ochii, ca si mine as putea sa spun 24. Fac si bine dar si rau omului.
Hmm.. Daca as fi o creatura. Cred ca as alege vampir.
Nu am un gen de ficuri sau manga preferat. Citesc orice atata timp cat nu e ceva legat de istorie 24. Merci frumos de urare si in caz nu stiai sunt baiat nu fata. So, I'm a bro. Nu am degand sa imi schimb sexul pentru nimic in lume 24.

Multumesc tuturor de urari si scuze ca am venit cu un raspuns asa greu.

#9
Kyaaaa~ Ochii albastri ..Dua, cel mai mult, dupa ciocolata, desigur, imi plac ochii albastri, am o slabiciune incurabila.. >//////< . Totusi, sunt mai multe nuante de albastru. Ai tai sunt de un albastru gen cum se vede oceanul sau sunt de culoarea cerului (mai deschisi)?
Cred ca ai ghicit deja ca ador si eu albastrul~ uuuuCrazy-monkey-emoticon-036

Alte intrebari, mwahahaha, Iepuras, ai fost super trasnet la ultima intrebare 24)

1.Iti place cand ploua?
2.Ai citit manga/fanficuri/povesti yaoi?
3.Cat de inalt esti?
4.Parul este blond sau s-a mai inchis la culoare si a ajuns undeva la saten?
5. Cum ai reactiona daca intr-o dimineata te vei trezi fata?

Cam atat, e prea dimineata ...Crazy-monkey-emoticon-085
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#10
Pai, cam asta e partea amuzanta. Cand m-am nascut aveam ochii de un albastru super deschis dar umpic si spre grii, cu parul, mai bine zis puful, foarte blond. Galben aproape alb. Sti si tu acel blond de bebe. Acum ochii imi sunt un albastru mult mai inchis tot cu nuanta de gri, iar parul da; a ajuns la un saten deschis spre mediu. Dar poate o sa sune ciudat, m-am vopsit mai inchis si tot ma vopsesc de vreo 3 ani in mai inchis.
Da imi place cand ploua. Ma linisteste si parca intru intr-o stare de transa.
Da am citit o gramada de ficuri, povesti yaoi dar manga nu prea.
Am 1,70.
Cel mai probabil m-as duce imediat la baie sa ma masturbez sa vad si eu voi ce simtiti mai exact cand vi se ating anumite zone 24).




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)