Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love Stage!!

#1
[Imagine: 64763l.jpg]

Citat:With a father who's a singer, a mother who's a movie star, and an older brother Shougo who's the lead vocalist for the super-popular band "The Crusherz," Sena Izumi, an otaku college student, is the only dull one born into this super famous and talented family. He loves "Magical Girl LalaLulu" and is working hard to become a mangaka, but one day he winds up appearing in a TV commercial he just can't turn down. There, he's reunited with Ichijou Ryouma, the super-popular young actor he costarred with on a project ten years prior.

Here

Well, this is just too freaking cute xD! Nu ma asteptam la un Shounen Ai vara asta dar sunt foarte happy pentru ca exista. Conexiunea dintre Izumi si Ryouma reapare si de la prima vedere poti sa iti dai seama ca va fi ceva interesant. Izumi e un Otaku ce nu isi doreste altceva decat sa devina un autor manga dar se pare ca talentul il ocoleste asa ca munceste din greu. Dar se pare ca destinul are alte planuri pregatite pentru el. Dar ma bucur pentru ca in sfarsit am gasit o serie in care a rape scene e inexistenta, spun asta pentru ca din intro se pare ca ambii parteneri sunt mai mult decat dispusi sa aiba o relatie, chiar daca va fi un drum plin de obstacole emotionale si surprize. Ah and Mr. President, I don't know about that mustache. Grafica e foarte dragura, umor din plin si in final, butterflies xD. Un OVA e programat sa apara si abia astept. In sfarsit, ceva dulce xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Love stage!!! Crazy-monkey-emoticon-084 Cum de l-am ratat?!!! No, am vazut primul episod undeva pe joia trecuta, cred, din greseala, fb asta, fdace minuni, uitasem de el 9 . Gomen.
Pai, sa vedem, l-am vizionat si a fost cum sa zic, ma asteptam sa fie ca povestea din manga, dar animat, uuuiii, asta m-a cam infierbantat. Povestea, personajele, totul mi-a placut. Trebuie totusi sa recunosc ca vocea lui Izumi a sunat ciudat, dar am sa ma obisnuiesc cu ea. Umorul e deja he he he dragut.
Singurul lucru care mi-a displacut au fost imaginile din fundal, exemplu: oamenii era abi conturati, unele chesti in camera deja dispareau, in manga se cam permite sa sa scape de unele detalii, insa intr-un anime, cu cat sunt mai multe chesti cu atat este mai placut, la vedere. Nea, trebuie sa recunoastem ca prima data cand vedem un anime, ne luam si dupa felul cum este facut ca grafica.
Totusi mi-a placut, ma voi uita in continuare la el, da, da, da, da...am sa vad sarutul din al doilea episod....awww~ ce o sa mai rad... la cat tam tam a facut Izumi.... Celor care le place romantismul, este bun ca yaoi 4
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#3
un nou anime in lista mea abia astept sa il incep...sunt foarte promitator...si numai bun de vizionat in serile in care nu am somn.,,,mersiiiiiiiiii :D <3

#4
OMG am vazut acum cateva minute primul episod si eram ceva in genul awwwwwwwwwwww cat de draguuuuuuut a iesit si nu imi vine sa cred cum s-a incheiat primul episod 9
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#5
Mwahahahaaaa Iepuras, nici nu stii cum continua , sunt la zi cu episoadele si mereu am fost gen : awww , mai rau decat esti tu la inceput de drum. Eu pur si simplu il ador, este aproape, cred ca identic cu manga-ul, pe bune, stiam cam ce se intampla, dar mereu ma surprindea. Sunt asa amuzanti amandoi, incat ajung sa-i ador mai mult decat o fac deja.
Mna, am aceeasi obiectie ca in comul meu de mai sus, dar consider ca pana la urma merita vazut, adica , povestea e foarte cute, nu ai cum sa nu te indragostesti de ei. Poi si cam atat 4

*hugs*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)