Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Discutii manga Naruto *spoilers*

#1
Ok guys, aici vom vorbi doar despre manga Naruto, asa ca sfatuiesc persoanele care se uita doar la anime sa nu citeasca postarile din acest topic.

Acum ca Hashirama (primul hokage) a terminat de povestit trecutul sau lui Sasuke, ce credeti ca se va intampla cu acesta? Inca va fi pus pe razbunare sau il va ajuta pe Naruto sa ii invinga pe Madara, Obito si 10 cozi?
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#2
Nice, acum avem unde sa ne varsam frustrarile.

Nu cred ca Sasuke se va decide brusc ca vrea sa lupte alaturi de Naruto, mai ales dupa ce a incercat de cateva ori sa-l ucida. Ma indoiesc ca Hashirama, oricat de bine intentionat a fost, a reusit sa-l schimbe povestindu-i viata lui Madara, ba din contra, ma astept la el sa decida ca intr-adevar calea aleasa de Madara e cea potrivita pentru el, ca descendent al familiei Uchiha (prea multi Uchiha lately, if you ask me). A spus de atat de multe ori ca e prea tarziu pentru el sa se indrepte din moment ce "a fost deja inghitit de intuneric" (ca sa folosesc cuvintele lui, pe alta limba) ca nu cred ca va renunta prea cuvand la convingerile sale. Ei bine, sa vedem ce ne mai ofera Kishimoto.

As vrea sa vad o lupta mai de durata intre Kakashi si Obito si sa aflu ce s-a intamplat de fapt cu Rin.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#3
Nu stiu de ce, dar presimt ca Orochimaru, Sasuke si cei 4 Hokage se vor indrepta pe campul de batalie, avand in vedere ca 10 cozi le da silence tuturor. Poate lupta dintre Naruto si Sasuke va avea loc dupa ce Naruto va deveni Hokage. Oricum Tsunade o sa moara de aceasta data si doar Naruto o sa poata deveni Kage. Si sunt sigur ca doar Hashirama poate sa-l invinga pe Madara, pentru ca amandoi sunt reinviati cu edo tensei si nu pot fi omorati de oricine... you know... fight fire with fire? AR FI GENIAL REMATCH-UL!!!!
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#4
Da, sunt de acord. xD Mai ales ca de cand s-au luptat ultima data Madara s-a mai ales cu un as in maneca, Rinnegan, that is.

Hashirama vs Madara
Kakashi vs Obito
Naruto vs Sasuke
... these are the fights everyone's waiting for. Oricum, pana sa se ajunga la asta pun ramasag ca vor mai muri destule personaje. It's a war after all, you can't expect people not to die in a war.

Cat despre faptul ca Tsunade va muri... damn, speram sa nu se ajunga la asta. Dar da, ai dreptate, I share your opinion. Chiar daca nu moare in lupta, va muri in mod sigur incercand sa salveze viata unuia sau a mai multor shinobi, pentru ca se va epuiza si va ramane fara chakra. *sigh*
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#5
Aaaa da! Si astept ca Obito sa devina bun si sa-l reinvie pe Neji si restul. Cu ultima gura de aer, va face exact ce a facut Nagato. Voi plange cand Obito va muri T_T
Apropo, numai Naruto poate sa-l bata pe Obito. Yondaime a confirmat asta cand a vorbit cu Naruto. Ii spusese ceva de genul "Son, you're the only one who can defeat the masked man".
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#6
Ultimul capitol was really awesome... Hashirama a terminat de povestit ce s-a intamplat cu adevarat intre el si Madara.
Oare Madara stia ca Hashirama il va injunghia la finalul luptei? Sau chiar a fost un last surprise attack si a reusit cumva sa-i fure ADN-ul lui Hashi? Sunt chiar confuz...
Oare Sasuke va mai deveni rau dupa ce a ascultat povestea lui Hashirama?

Abia astept capitolul urmator din Naruto sa vad ce o sa-i spuna Yondaime lui Sasuke. Sper sa nu mai arate flashback-uri, ca suntem satui.

Si ca sa ne amuzam un pic:

[Imagine: bljWmxm.gif]
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#7
Devin mai entuziasmata si am tot mai multe asteptari de la acest manga cu fiecare saptamana.

I actually liked this flashback. Inca de cand am inceput sa vizionez Naruto am fost curioasa sa aflu cum a pus primul Hokage bazele satului, ce dificultati a avut de infruntat and stuff like that. Ma bucur ca Hashirama a pus in sfarsit siguranta satului inaintea prieteniei lui cu Madara; damn, he tried to make him change his mind so many times that even he got bored. Ce vreau sa stiu acum e cum a fost Madara adus inapoi la viata si ce va decide Sasuke. Ah, si atunci cand va veni randul lui Yondaime sa povesteasca as vrea sa ne dea si cateva detalii legate de familia Uzumaki, pentru ca-s destul de curioasa sa aflu mai multe despre Mito si Kushina si posibilele abilitati pe care le-ar mai avea Naruto.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#8
Sasuke decide sa se duca pe terenul de lupta si nu lase visul fratelui sau ( respectiv al fratelui lui madara, Shisui si al tatalui sau*cum l-a chema*) sa fie distrus intr-un genjutsu ! Pleaca si Suigetsu,Orochimaru este de acord pentru ca recunoaste ca Sasuke are originalitate(nu ca si kabuto*you snake...*) , se intalnesc cu minunata Karin care normal ca asculta de Sake si ... cred ca pleaca . "Madara,Obito ... we will all pray for you!"
P.S. Deja a aparut urmatorul capitol, deci am trisat ....I don't kinda feel bad about that .... 19
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#9
Citat:Nu stiu de ce, dar presimt ca Orochimaru, Sasuke si cei 4 Hokage se vor indrepta pe campul de batalie, avand in vedere ca 10 cozi le da silence tuturor.
Pazea, avem un medium printre noi.

Capitolul de ieri a fost epic. My hate for Sasuke no longer exists. Nu m-as fi asteptat nici intr-o mie de ani sa se decida sa salveze Kohona, but hell, I'm happy he did! Good to know he's not that rotten after all. Imi imaginez cum s-au sinucis fanele SasuSaku de bucurie ca idolul lor s-a intors printre cei buni. Oh, I could brag about this all night long but that'll be useless.

Acum ca cei mai puternici zombie, cei 3 monstri si idioata grupului (dupa cum i-a numit Suigetsu in disperarea lui de a se adaposti cat mai curand) urmeaza sa se indrepte catre campul de lupta, THINGS ARE GONNA GET F*CKING EPIC! I can't wait to see the groups they'll be divided in and them fighting like there's no tomorrow. Sper doar sa nu fie nevoie ca Obito sa moara. Pot sa-i dea cata bataie au ei chef, numai sa nu-l omoare. 2

Astept sa vad cum se adeveresc si celelalte teorii ale lui @Yondaime. m/
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#10
Am ajuns la faza la care smecherasul Sasuke s-a intors, si cu doar cateva cuvinte, "hai, ca chiar daca am vrut sa va omor in ultimii 5 ani de viata, am incercat sa distrug tot ce-mi iesea in cale, acuma pot sa fiu Hokage, ca io-s Sasuke, io-s marele Uchiha si mie trebuie sa-mi puneti totul pe tava! Aaa, si astept sa incepem lupta, ca si cum nu ne-am mai vazut de ieri"

Chiar m-a dezamagic la faza asta Kishimoto...

Cat despre Obito...eu zic ca n-o sa se bata cu Naruto...
Cu singuranta face CEVA Kakashi...
Si acuma...mda, we`re waiting for the epic battle between Madara and Hashirama ^^

Apropo...numai eu cred ca o sa isi faca aparitia Jiraiya? Imi amintesc ca a spus Kabuto ca nu-l poate reinvia...Adica, erau multi pe care nu-i putea reinvia, dar e a zis tocmai de Jiraiya...
Si...unde-s Jinkurichi?
[Imagine: universul1.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Discutii despre Tobi *spoilers* Yondaime 0 2.004 07-07-2013, 09:41 PM
Ultimul răspuns: Yondaime
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.591 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.338 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Naruto Manga in limba romana Yondaime 44 70.972 02-05-2010, 11:30 AM
Ultimul răspuns: elena_fan_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)