Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Andy's stuff

#1
Hello all. Just thought i should show my drawings here too.
Umm, eto...majoritatea nu sunt originale, ci doar pagini din manga colorate sau animate. But I enjoy doing that Smile
Most of my pics are from the Naruto and Kuroko no Basket series, but you can find some BRS, K-ON, Kimi ni Todoke and One Piece there (really should do more One Piece in the near future as it is supposed to be my fav series =.=")

Aici niste exemple ^_^

[Imagine: akashi___hartobureaka__by_antonie15-d5ycyq4.jpg]

[Imagine: like_me__by_antonie15-d3irwc0.jpg]

[Imagine: High_School_Debut___Yoh_by_antonie15.jpg]

[Imagine: i__m_roger_by_antonie15-d325ibo.jpg]

[Imagine: 3a21c00a1aa6cf85c7f29e4025262e4c-d5rckl5.jpg]

Sau puteti sa intrati direct aici pentru a le vedea pe toate http://antonie15.deviantart.com/gallery/?catpath=/

Hope you like them and tell me what you think ^^

#2
Si eu aveam inainte o placere nebuneasca sa iau pagini din manga-uri si sa le colorez pana la cele mai mici detalii. Unele chiar aratau foarte bine, de acolo indemanarea cu brush-ul s-a marit (cu cateva procente, dar tot pe acolo).
Imi place considerabil prima poza colorata. Imi plac cum ti-au iesit ochii. In rest, culorile sunt bune oriunde te-ai uita.
Nu imi pot da seama care sunt poze colorate si care sunt desene. 21 Dar eu iti zic ca te descurci.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Omg imi place foarte mult cum colorezi! Si yaaaay fanart Kuroko no Basuke <3 E mishto sa vezi ca sunt fani ai acestui manga/anime in Ro 4
Intr-adevar nici eu nu-mi dau seama care sunt originale si care sunt doar colorate, dar arata super ok 4
Next time show us something original! Pentru ca majoritatea par render-uri dupa screenshots >.<

#4
(04-04-2013, 08:24 PM)yaoi maniac A scris: Si eu aveam inainte o placere nebuneasca sa iau pagini din manga-uri si sa le colorez pana la cele mai mici detalii. Unele chiar aratau foarte bine, de acolo indemanarea cu brush-ul s-a marit (cu cateva procente, dar tot pe acolo).
Imi place considerabil prima poza colorata. Imi plac cum ti-au iesit ochii. In rest, culorile sunt bune oriunde te-ai uita.
Nu imi pot da seama care sunt poze colorate si care sunt desene. 21 Dar eu iti zic ca te descurci.


Thank you Smile Da, aia e ultima poza care am colorat-o. Chiar daca o fac tot mai rar, am progresat destul de mult, iar "trucurile" mi-au ramas inca ^^
[Posturi unite]
(04-04-2013, 08:55 PM)yoneyu A scris: Omg imi place foarte mult cum colorezi! Si yaaaay fanart Kuroko no Basuke <3 E mishto sa vezi ca sunt fani ai acestui manga/anime in Ro 4
Intr-adevar nici eu nu-mi dau seama care sunt originale si care sunt doar colorate, dar arata super ok 4
Next time show us something original! Pentru ca majoritatea par render-uri dupa screenshots >.<


Multumesc 4
Majoritatea cu care am vorbit au zis ca l-au vazut, but umh well, nu prea stiu eu oameni prea multi care se uita la anime, cred ca pot sa-i numar pe degete ^^' Am facut si o animatie daca n-ai vazut-o inca Animation. Ceva gen NG-shuu.
Yeah, I should probably do that sometime. Yeah, dar n-as desena ceva dupa un screenshot, nu vad rostul, fac mereu dupa pagini din manga Smile

#5
Animatia mi-a intrecut asteptarile, se vede ca ai muncit la ea si ador expresia de la sfarsit. 21 Te pricepi, ador fan art-ul asta <3. Si, uitandu-ma prin galeria ta, am observat ca tu esti cel care a facut videoul pentru Naruto:Konoha High School, mi-a placut cand l-am vazut, acum cateva luni cred. Esti talentat, continua sa faci animatii de genul si sa incerci sa le faci tot mai complexe, pun pariu ca vor iesi chestii geniale.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  stuff dawn 49 25.750 15-03-2013, 05:37 PM
Ultimul răspuns: dawn


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)