Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

League Of Legends

#1
[Imagine: League-of-legends-819x409.jpg]
League of Legends este un free to play bazat pe cooperare intre jucatori si strategie de echipa, ce are la baza celebrul Defence of the Ancients, sau mai simplu DOTA din Warcraft 3. Povestea din spatele jocului spune ca o data terminarea unui razboi de proportii, locuitori au decis ca toate conflictele sa fie tinute sub control, astfel toate acestea fiind la o scara mai mica.

Daca Dota era un MOD pentru Warcraft 3, League of Legends este un joc de sine statator ce prezinta o noua abordare cand vine vorba de tower defence. In joc preiei comanda unui Campion sau erou, cum doriti sa il numiti, telul fiind sa distrugi baza inamicilor. Jocul dispune de un sisitem de level up si abilitati pentru diferite aptitudini in joc, acestea putand sa fie in putere, raza sau zona. Inca din primul joc vei vedea ca obtii aur daca omori inamici. Cu cat mai puternic inamicul, cu atat mai mult aur obtii. Aurul in joc are un rol important, avand in vedere ca il poti folosii pentru a cumpara iteme si potiuni ce le poti folosii in batalii.

Tu in joc esti o fiinta a tot puternica numita “The sumoner” ce controleaza un campion ales inainte de batalie, incercand sa iti faci loc printre turnurile inamice si creepy ce ii cheama in ajutor tabara adversa. Toate aceste batalii se desfasoara pe o tabla de joc, sau harta, numita “Fields of Justice”, loc in care vei controla eroul ales.

Modurile de joc sunt destul de variate, iar elementul de RPG personal exista si el. Jocul include un mod 5 versus 5 sau 3 versus 3, dar si lupte de proportii mai mari. Dupa fiecare meci primesti experienta pe care Sumonerul tau o poate folosii pentru a debloca sloturi de Rune si Mastery si Influence. Mastery points sunt similare cu punctele de talent din World of Warcraft, facand abilitati ale campionului tau mult mai eficace, iar sloturile de rune pot fi folosite si ele pentru abiliati care iti boosteaza puterea Campionului. Punctele de influenta pot fi folosite pentru a debloca noi campioni, iar Riot points pot face acelasi lucru, doar ca mult mai rapid. Aceastea din urma pot fi cumparate, si iti adauga noi aspecte pentru personaj si bonusuri temporare.

Riot Games au resuit cu acest titlu sa ofere o experienta destul de apropiata de originalul DOTA, jocul provocand dependenta dupa doar cateva ore de gameplay. Totusi jocul nu este usor de invatat, fiind brutal uneori cand vine vorba de aspectele explicative pe care acesta le ofera. Pe langa asta, tutorialul din joc este mai mult sau mai putin frustrant, acesta facand multi jucatori sa se lase de treaba inainte sa intre in jocul propiu zis. Sfatul meu incercati acest joc, dar.. daca aveti un prieten care joaca League of Legends rugati-l sa va ajute cu cateva indicii cand vine vorba de gameplay si aspectele de dezvoltare a sumomer-ului, informatii ce pot fii uneori vitale.

SOOOOO !!!! Who wanna play it with meh ?!
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#2
Cand jucam?Ai dat tot felul de informatii inutile dar nu ai spus ce e mai important,nickul si in ce zona esti !

Am peste 1000 de jocuri la activ,am account pe ambele zone din Europa.Imi place sa joc in general cu Tank/AD Carry,dar cand e nevoie pot sa oscilez intre toti eroii,exceptand Malzahar/Xerath,la care nu ma pot obisnui.

Abia acum am realizat cine esti,sa nu mai scriu dupa ce ma trezesc,haha!

Oricum,da si tu un edit si scrie nick-ul meu,Lunaplina si al tau,poate mai vedem oameni pe aici.


Însă cand, ocupat cu Alida, Ama fuse atatcata, pentru a ma asigura că nu o sa fie ranita grav, scosei pumnalul, desi era destul de tocit... moment in care atacurile se Oprira, moment in care toti au ramas blocati(?) si cineva a spart linistea asurzitoare, spunand...

#3
Deci practic mi-a dat de ma julit ... asta e.
Astia care le da prin cap sa faca o tura prin jocu asta , HEAR ME OUT ! Faceti-va contul pe Eu Nord-East si dupa ce terminati cu tutorialul(asta in cazul in care il veti face) dati add la friends la urmatori campioni mondiali la acest sport : Lunaplina(Kill Steals like a B0$$) si la inaptul de Xenosaga(care nu stie pe ce lume traieste , inca ...)
Va astept cu inima si bratele deschise !
Va pupa J3@n pupicpupicpupic !
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#4
[Imagine: Pantheon_Splash_thumb.jpg]


Iauzi iauzi :
In honor of our Romanian friends, Pantheon will be donning this homage to the Dacian soldiers of ancient Romania who halted Roman conquest of the region. Featuring a shield sporting the Dacian dragon and a new, falx inspired spell effect on Spear Shot, this is one historically accurate take on the Artisan of War that’s sure to inspire.
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#5
Pe zi ce trece creste numarul de cretini in jocul asta.Mai ceva ca in WoW. Iar acum , datorita glumei proaste numita LoL Romania , numarul cocalarilor s`a inzecit.
Eu unu` joc lol din beta.Am fost si pe vest, acum sunt pe est.Diferente ? Nici una ! Acelasi tip ce tampiti sunt pe ambele servere...iar ranked game sunt o gluma proasta.
Daca nu ai cum face un premade....rar gasesti oameni decenti cu care sa poti juca.
Pacat de joc...e net superior Dota/HoN/Dota 2.
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#6
So....mai joaca cineva LoL ? Vad ca e cam pustiu topicul si nu prea pot crede ca sunt singurul jucator de League de pe acest forum.
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#7
Eu jucam cu amicii cam in fiecare seara pana la finala. Acu din cand in cand ca toti asteptam resetu. Sunt pe vest pentru ca initial aveam mai multi prieteni acolo. Nu cred ca conteaza unde esti. Am si un cont de lvl 20 si putin pe est si e cam aceasi chestie. Pe ala il cresc incet cand nu am ce face ziua la pranz.

Id: Akaike (vest main si NA lvl 6) si DarkAkaike (est)
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#8
Eu ma joc zilnic 3-4 meciuri normal sau ranked depinde de ce am chef, inca ma gasiti pe europe east server.
Imi place sa joc pentru fun mai mult sa rad si sa ma distrez si nu conteaza daca pierd/castig si am peste 2500 de meciuri jucate 4
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#9
Initial nu mi-a placut LoL, am inceput sa joc pe la 15 ani apoi m-am lasat ca nu ma pricepeam. De doua luni am reluat jocul si ma bucur, parca il inteleg mai bine decat atunci, am primit sfaturi si o groaza de critici, dar ma descurc. Am inceput cu Annie, apoi cu Diana - la momentul actual joc cu Diana, am lvl 19 si vreau mai intai sa imi fac runele si tot asa.
Oricum, e un joc de cooperare grozav, merge chiar daca-s fata, de fapt ce zic eu ? 21 Orice fata poate juca acest joc !

#10
Prea super jocul.Stiu ca m-am apucat cam atunci cand a aparut Zyra
Acum am lvl 29 si imi mai trebuie putin pana la 30 dar cu prostii e greu,tot timpul dai de handicapati si prosti care-ti strica tie jocul si care au pretentia sa joci tu suport ca sa joace ei AD Carry
Eu cred ca,cel mai bine este sa cauti tu niste oameni seriosi cu care sa joci premade si aia e
Cine vrea sa joace cu mine ma gaseste ca Alexdragon737 pe EU Nordic&Est
Am avut si un cont pe EU Vest dar l-am uitat 21
Inimile noastre bat pentru Steaua tot mereu
Marea noastra campioana iubita de Dumnezeu
Stadioanele sunt pline de cate ori voi jucati
Pentru faima si onoare,luptatori adevarati!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)