Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] I just wanna love you!

#71
Wow wow! :O
Deci eu, la acest capitol, am ramas cu gura cascata pana la final, si nu, chiar nu mint! O.O Parca tot ficul a luat o intorsatura foarte ciudata, mai ales cu Duncan, dar si cu atitudinea lui Jesse. Si pana la urma, care-i treaba cu numele ?!... E Jesse Newcrest? O.O Ohhh, holy shit! Nici nu mai stiu ce sa cred! Totusi, mi-a placut finalul acestui capitol, cu totate ca parca nu l-ai terminat.. : - ? Deci, cum spuneam... Frate, ce pumn! Ce lovituri! b-) Eu as fi vrut mai multe batai intre baietii de-acolo! 16
Hmmm.. Blake vad ca este super-uimit, ca si mine! Inca nu pot sa "asimilez" toate intamplrile astea cu firma si mostenitorii Asa-i. Ce-i cu mostenitorii? Si cine-i "c***a" de care zicea cretinul de Duncan...?!. Mira, neaparat trebuie sa aduci capitolul. 33 Crede-ma, ca ne-ai lasat cu spufletul la gura. -.-" Acestea fiind spuse, succes, darling! * kiss *

#72
***

Niciodata nu-l vazuse asa. Simtea ca are in fata un strain. Cand isi dadu seama ce are Duncan de gand sa faca, dori sa-l apere pe Jesse, dar acum aflase ca nu avea nevoie de ajutor. Putea sa-i citeasca dorinta de a ucide din ochii reci si lipsiti de viata. Parea un pradator pregatit sa-si sfasaie victima neajutorata, caci barbatul masiv era, spre umirea tuturor, victima aici. Cine era ea? De ce se enervase atat de mult cand Duncan a mentionat-o? Ce reprezenta ea pentru Jesse? Din nou se trezii in fata unor intrebari la care nu avea niciun raspuns.
Actiona din instinct si-l prinse de mana pe tanarul care se pregatea sa loveasca. I-o stranse cu putere, imobilizandu-l. Jesse se intoarse si-l pironi cu o privire care arunca sageti de gheata, apoi dupa cateva clipe de nemiscare, clipii si-si scutura capul. Slabii stransoarea cu care il tinea pe Duncan pana ce ii dadu drumul de tot, dupa care se ridica si-si trase mana din cea a lui Blake.
Isi pierduse cumpatul si ii aratase lui Blake o parte pe care nu ar fi trebuit sa o vada niciodata.
-Imi pare rau, zise,dar vocea sa dadea alta impresie. Nu se va mai repeta. Se intoarse spre ceilalti barbati incercand sa zambesca, dar esuand lamentabil. Astept raportul ala. Acum va rog frumos sa ma scuzati, dar mai am si alte lucruri de rezolvat. Zicand acestea iesi din incapere de unul singur, lasandu-i pe Blake si Anthony in urma.
Se indrepta cu pasi rapizi pe holurile reci si, spre surprinderea lui, goale si intra pe o usa laterala, care ghici ca este baia. Ajuns inauntru sa sprijinii pentru cateva momente de peretele rece de gresie si inspira adanc, in incercare de a se aduna. Dar degeaba. Inima ii batea atat de tare, incat avea impresia ca-i va iesi din piept. Se apropie de chiuveta si dadu drumul la apa rece, lasand-o sa curga putin, apoi se clati pe fata un pic. Observandu-si imagine reflectat in oglinda injura si-si reprima instinctul de a o lovii. Arata sub orice critica. Obosit si nervos. Ochii ii sclipeau si ii erau rosii de parca ar fi plans, iar sub ei avea cearcane intunecate, iar parul ii era intr-o dezordine de nedescris. Uitandu-se mai bine la camasa sa, isi dadu seama ca era patata cu sange, dar nu era sigur daca era al sau sau al lui Duncan.
De ce neiba a mentionat-o? Sau mai bine zis de ce reactiona-se el asa? Trecuse atat de mult timp de cand ea murise, incat orice om normal ar fi lasat rana sa se cicatrizeze. Poate el era o exceptie sau poate era pur si simplu nebun. Oricum nu mai era nimic de facut. Fapta a fost deja consumata, nu mai avea cum sa ia inapoi ceea ce facuse.
Se sterse pe maini cu un servetel, pe care il arunca in cosul de sub ghiuveta si incerca sa-si aranjeze din nou cravata. Cand aproape termina, usa se deschise brusc si inauntru pasii Blake cu o fata ce nu prevestea nimic bun. Se apropie de el si ii privii imaginea reflectata in oglinda, dar nu zise nimic. Era incruntat si ganditor. Scoase din buzunar o batisata alba si o uda cu un pic cu apa de la robinet, apoi tampona usor buza sparta a tanarului.
-Aplica putina presiune si nu va mai sangera. Vocea sa era ciudat de indiferenta, lucru care ii dadea fiori lui Jesse. Niciodata nu-l vazuse atat de distant ca acum, dar avand in vedere ce a aflat, nu era de mirare. Nu, nu-l mintise, dar nici nu-i spusese adevarul, iar acum lucrurile erau mai complicate ca niciodata. Se intreba cum ar reactiona daca ar stii totul despre el? Daca i-ar cunoaste tot trecutul l-ar mai accepta langa el sau l-ar alunga? Nu era dispus sa riste, cel putin nu inca...
-Multumesc...ii lua batista din mana si o clatii, lasand sangele sa se scurga in chiuveta. Nici nu-si daduse seama ca sangera atat de tare. Si-o duse din nou la buza, stramband un pic din nas cand simti o senzatie usoara de discomfort, dupa care incerca sa-l ocoleasca pe Blake si iasa afara din incapere. Dar acesta il prinse de mana si-l lipii de perete, apoi isi trecu bratele de-o parte si de alta a tanarului si-l privii drept in ochi.
-Nu crezi ca merit o explicatie? Despre ce naiba a fost vorba acolo?
Tanarul isi intoarse capul, dorind sa-si fereasca privirea, dar barbatul il prinse de sub barbie si il obliga sa continue contactul vizual.
Nu glumesc, Jesse. Vreau sa inteleg ce s-a intamplat acolo.
-Nu s-a intamplat nimic, zise tanarul cu o voce tremuranda.
-Cum poti sa zici asa ceva? Oamenii aceia te cunosc, ala, zise referindu-se la Duncan, te-a numit Newcrest, apoi...apoi tu ti-ai iesit din fire si pentru un moment chiar am crezut ca vrei sa-l omori. Si mai zici ca nu s-a intamplat nimic?! In 2 ore am aflat mai multe despre tine decat am aflat in ultima luna! Vreau raspunsuri, Jesse. Acum!
Tanarul ofta si-si placa privirea. Nu stia ce sa-i spuna sau mai bine zis cat sa-i spuna. Cert era ca trebuia sa-i spuna ceva sau va pierde totul.
-Mi-am schimbat numele cand am implinit 18 ani din Newcrest in Rosson. Rosson a fost numele de fata al mamei mele.
Pentru un moment crezuse ca nu ii va zice nimic, dar apoi auzii voce soptita si usor tremuranda a tanarului. Era nervos, dezamagit si al naibii de confuz. Niciodata nu se simtise atat de vulerabil ca acum. Stia ca nu-l mintise cu nimic. Adevarul era ca ei nu discutasera niciodata despre trecutul lor, dar, chiar si asa, vestile pe care le primise venisera ca un soc. Se indeparta un pic de tanar, lasandu-i spatiu, dar nu-si lua privirea de pe chipul sau.
-De ce?
-Vroiam sa o ia de la capat. La 17 ani am terminat facultatea, dar am ramas in Marea Britanie pentru inca un an. Apropo, nu ti-am spus pana acum, dar m-am nascut la Londra, zise zambind.
-Ciudat. Nu vorbesti deloc cu accent britanic.
Zambetul de pe chipul lui Jesse se largi
-Vrei sa zici cu acest accent? intreba si-si continua povestea vorbin ca un adevarat britanic. Dupa ce mi-am schimbat numele, m-am mutat in SUA. Pana la 20 de ani am stat in Boston si mi-am luat masterul la Harvard, apoi mi-am dorit altceva. Ma saturasem de atatea cursuri, de salile de clasa, de vesnicile examene. Vroiam sa colind lumea, sa vad lucruri noi, sa invat ce nu se putea invata stand la cursuri.
La un simpozion despre problemele cu care se confrunta tarile din lumea a treia, l-am cunoscut pe Ian si am ajuns sa lucrez pentru el. M-am mutat in L.A si am inceput sa scriu diferite articole, la inceput nu asa de importante, dar pe masura ce am prins experienta ,m-a trimis in exterior.
Ridica din umeri si ofta. Nu e cine stie ce poveste.
-Asta tot nu explica ce s-a intamplat in sala de sedinte, Jesse. Blake se sprijinii de perete si-si duse mainile la piept, dojenindu-l in acelasi timp cu privirea pe baiat. Cred ca mai sunt multe de povestit...ca de exemplu: ce s-a intamplat acum trei ani?
-Nimic interesant. Tatal meu s-a retras din conducerea companiei si cineva trebuia sa-i ia locul. Au fost trei posibili candidati: eu, Ray si Duncan. Eu si Ray am refuzat din start asa ca Duncan a preluat grupul N.
Blake ar mai fi vrut sa-l intrebe de ce isi pierduse controlul acolo, dar banuia ca nu-i va mai spune nimic, cel putin nu acum. Analizand un pic situatia, isi dadu seama ca niciodata nu se gandise la ce viata complicata avusese tanarul pana in prezent. Sigur nu ii fusese usor sa se mute intr-o tara straina si sa o ia de la capat, ca sa nu mai vorbesca si de varsta la care a fost nevoit sa faca toate astea. Isi lasa privirea sa se plimbe pe chipul sau incordat si obosit si ii zambii. Nu stia inca totul despre el, dar stia mai multe decat azi dimineata si momentan era deajuns. A intins mana si l-a tras la el in brate, apoi ii prinse barbia intre degete si i-o ridica, unindu-si buzele cu ale sale intr-un sarut bland. II simti retinerea de la inceput, dar si momentul capitularii, cand se mula depa el si se lasa in voia lui. Il inconjura cu bratele, dezmierdandu-i spatele cu miscari line, pana ce ii auzi oftatul de placere.
-Te iubesc, ii soptii la ureche, zambind cand observa nuanta rosiatica care ii colora imediat obrajii. Nu-i venea sa creada ca si acum se rusina. Dupa tot ce facusera impreuna...Nu-mi pasa daca te numesti Rosson sau Newcrest, daca esti jurnalist sau director executiv...eu te iubesc pe tine. Niciodata sa nu uiti asta. Il stranse mai tare in brate, pana ce ii putea simti bataile repezi ale inimii...

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#73
Draga mea, servesti niste virgule pe post de hrana cred *laughig* INteleg ca poate ti-e foame.. Si mie imi e, dar virgulele nu sunt comestibile! >.>
In ultimult timp nu am mai aratat si greselile, dar de data asta, iubita, am s-o fac, fiindca iti dau nana la fund daca nu modifici '' reactiona-se '' ? DE CE ASA?! Iti bag liniuta aia in fundulet! Mananc-o pe-aia si lasa viruglitele unde trebuiesc!
Ma bucur mult ca cei doi se inteleg asa de bine si pentru faptul ca Jesse isi spune trecutul acum... sau o parte de el. Sunt uimitor de dulci! !Imi place mult acest cuplu 108
Sunt curioasa ce se vai ntapla in continaure... Si sunt incantata de faptul ca Blake o spune... Blake spune ca-l iubeste! Da da da 43 Blake vorbeste, eu sunt happy.
Cand vine yaoi-ul?! 108

Bafta la scrispupic
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#74
ce frumos:X..ce mai intorsatura de situatie, cum adica sa o ia de la capat?..ceva s`a intamplat...si cred ca ceva rau22...legat de moartea ei...am o intuitie buna sau nu?15....oricum mi`a placut ca Blake nu`l obliga si ca da dovada de maturitate...iar Jesse , saracul de el, e atat de obosit sufleteste, incurcat prin toate panzele ce se numesc sentimente, iar frica pe care o are sa nu`l piarda pe Blake, daca ii spune adevarul( iar intervine intuitia mea si logica mea de broscuta beata si imi soptesc ca a facut ceva urat, urat de tot..o crima?..sau ceva de genul acesta ) e atat de mare ca pur si simplu parca il mananca din interior(ai conturat foarte bine acest sentiment, incepusem si eu sa simt )

trebuie sa`ti spun ca inafara de niste greseli de tastare nu am vazut, decat ca totul este foarte bine, ai un talent nativ(si multe ore de exerciu la activ) pentru a descrie sentimentele si toate trairile personajului atat de intens si pur si simplu ma faci pe mine sa devin personajul in sine, sa simt ce simte el, sa fiu el pentru un timp.
conturezi exceptional personalitatea umana, in toata complexitatea ei ne`o prezinti si ne faci sa ne gandim, oare ce ne va mai pregati in continuare?...
.personajele tale sunt umane deoarece au atatea fete si trecutul lor contine ceva misterios si sumbru,iar (acest lucru cred ca este cel mai important) comportamentul lor nu este liniar(nu cred ca poti zice de un om ca e bun si ca nu a avut niciodata excese de furie sau ca este vesel si ca nu a avut niciodata o pasa proasta), ci plin de surprize, adica ce vreau sa zic eu (incerc sa concluzionez in cateva cuvinte, nu in fraze interminabile) personajele tale sunt oameni reali, ne prezinti realitatea cum este, nu deformata(aici ma refer la sentimentele personajelor, caci nu se poate ca viata cuiva sa semene exact cu aceasta poveste)....
am avut un moment de a fi filolog(nu sunt la acest profil, dar se mai intampla sa am aceste pase, again, the human nature it`s complexe)
de abia astept yaoi-ul (ne ti la regim de vreo 4 sau 5 capitole20) si sa vad ce noutati ne mai introduci( chiar sunt curioasa care este treaba cu tipa aia si cum va reactiona Blake la aflarea trecutului iubitului sau)

spor la lucru:X

P>S>. a fost cel mai lung post din viata mea de zuper21

EDIT: deci am avut o revelatie21, dar daca ea, nu este o fosta iubita, ci chiar mama lui Jesse39 ?
Las cadavrele trecutului in spate, imi croiesc drum spre viitor,ma arunc intr-o mare inspumegata,fac o baie insangerata. Renasc cu aripi rosi si gravate cu mii de dorinte neimplinite,care sa ma duca in iadul meu,numit viata


tot ce ramane in final sunt lacrimi, durere, cioburi de sperante si multa ura, aceasta ne defineste fiinta animalica, parsiva si atat de frivola22, suntem ceea ce vorbim si facem, nu ce aspiram sa fim

#75
Ohhh, dragostea e atat de frumoasa... 105 Sa-mi dea lacrimile la ultima parte a capitolului. =]] Well, nici chiar asa, insa m-a emotionat faptul ca Blake ica il iubeste pe Jesse, chiar daca l-a mintit. In fond, hai ca n-a omorat pe nimeni ... nu? :S
Btw, viata tanarului chiar pare complicata, atat in trecut, cu toate studiile alea [ sa fim seriosi! Facultate terminata la 17 ani? O.O ], dar si in prezent, mai ales de cand a aparut idiotul de Duncan cu mostenirea asta. Parca ar fi o batalie pe tron. 33
Ohh, si ce regret ca Blake l-a oprit pe Jesse! grr
Mai trebuiau cativa pumni pe`acolo. > : )
Aa, apropo, am vazut ca ai pus accent pe "ea". 45 Sa inteleg ca este chiar o persoana importanta? -_-" Mie nu-mi place ideea asta. Poate revine asa`zisa, respectiva [ 21 ] in peisaj, si tocmai asta nu ma incanta pe mine. [ - (
Well, iubita`, sper sa vi cu nextul`, sa-mi dai sa citesc. ^^ Te pup dulce, dulce! pupic

#76
Jesse ce-ai facut tu Jesse? Am lipsit doua zile si uite....24
Nu m-am uitat dupa greseli, dar cand cintesc ceva ce-mi place, nici nu-mi pasa. Vad ca Jesse i-a spus doctorului ca si-a schimbat numele la 18 ani. Ma intreb de ce? Nu-i placea numele sau sa poarte numele? Ehh, poate ne lamuresti. Iar acum, iti spun la fel ca Gaby, astept cu nerabdare Yaoi-ul, asa ca nu pot decat sa-ti urez succes ca toti ceilalti.
:bye:
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#77
***

Nu au discutat prea mult pe drum. Jesse era obosit si se simtea destul de rau, dar nu i-a ma zis nimic lui Blake. Nu vroia sa-l ingrijoreze si mai mult. Doctorul statea pe scaunul din fata, cu capul rezemat de geam si privea inainte ingandurat, iar Anthony incerca sa nu bage de seama atmosfera grea din masina.
Drumul nu fusese lung, din fericire. Odata ajunsi il gasisera pe Hank asteptandu-i in living. Imediat ce intrara, barbatul se ridica anevoie de pe canapea, dorind sa-i intampine, dar renunta cand simti impunsatura din piciorul ranit.
-Cum a mers? Ati reusit sa rezolvati ceva?
Anthony privi spre Blake, care privi la randul sau spre Jesse. Nu prea stiau ce sa zica.
-Stai linistit, totul este in regula. Jesse ii zambii batranului, care se relaxa instantaneu.
-Sa inteleg ca Duncan McNeron a inteles punctul nostru de vedere?
-Ai putea sa pui problema si in felul acesta, zise Blake incruntandu-se usor spre Jesse, care isi pleca privirea in pamant. Sa zicem doar ca dupa o asemenea sedinta domnul McNeron nu ne va mai deranja.
Hank ii privi pe tineri curios, asteptand o explicatie. Ceva nu era tocmai bine. A putut sa-si dea seama inca de cand intrasera in casa. Toti isi fereau privirea si in incapere domnea o atmosfera apasatoare, grea, care parca te sufoca. Se uita la toti cu atentie, incercand sa-si dea seama de unul singur ce s-a petrecut defapt. Blake parea absent, Anthony isi facea de lucru cu nasturii camasii sale, iar Jesse era mult mai tacut decat de obicei...si mult mai palid.
-Imi puteti spune si mie ce naiba s-a intamplat? Aratati de parca ati venit de la o inmormantare, cand noi ar trebui sa celebram victoria.
Toti oftasera la unison. Sigur ceva nu era bine...
Ar fi dorit sa mai zica ceva, dar o bataie in usa il opri. O data, de doua ori, de trei ori...devenea din ce in ce mai insistenta. Anthony se ridica, fiind cel mai aproape de usa si o deschise. Se incrunta la strainul ce statea in prag.
-Cu ce va pot ajuta? intreba cu o voce solemna si plina frustrare retinuta.
-Unde este? Privirea barbatului era atat de intensa si infricosatoare incat i se facu pielea de gaina. Nu astepta sa fie poftit inauntru, ci trecu direct pe langa Anthony si intra in casa.
-Cine naiba te crezi sa intri aici asa? Anthony il prinse de brat, dorind sa-l scoata afara,dar strainul ii suci numaidecat mana si i-o intoarse la spate, aducandu-l la tacere.
-Nu am timp de asemenea prostii! Spune-mi unde-i?
-Cine?
Auzind agitatia, Blake si Jesse ii venira lui Anthony in ajutor, dar vazand uriasul se oprira amandoi, incremenind. Intrusul era un barbat inalt, cu un corp ce parea sculptat in piatra. Parul brunet, tuns scurt ii cadea pe frunte, fara insa a-i intra in ochii de culoare alunei prajite, ce acum ii privea pe toti cu raceala. Toata statura sa te facea sa te gandesti la un animal de prada, bine antrenat, gata sa-si ucida fara mila adversarii.
-La dracu, fix de asta mai aveam nevoie azi! zise Jesse, oftand. Ray, ce faci? Da-i drumul sau ii vei rupe mana!
Tanarul se apropie de barbat si il prinse de brat, fortandu-l sa-i dea drumul celuilalt. Acesta se conforma, dar nu parea prea multumit. Isi muta privirea spre Blake care se afla in spatele lui Jesse, masurandu-l din cap pana-n picioare, apoi spre Jesse. Ochii ii devenisera mai blanzi cand ii zarii chipul palid si ochii incercanati. Isi trecu mana prin parul sau, aranjandu-i suvitele ce ii cadeau in ochi si ii zambi.
-Cum se face ca de fiecare data cand ne intalnim, imi faci probleme? voce sa isi pierduse duritatea de mai inainte. Acum era calma si usor dojenitoare.
Ray...el era Ray de care amintise Duncan mai devreme in acea zi? Blake ii urmarii fiecare gest cu atentie, ajungand la concluzia ca nu-i place deloc felul in care il priveste pe Jesse. Ca si cum...ca si cum ar face orice sa-l protejeze. Un fior ii strabatu corpul, facandu-l sa tremure, trecand prin membre, propagandu-se dintr-un tesut in altul pana ce se cuibarii in inima sa, care se stranse instantaneu, protestand. Ce se intampla cu el? De ce simtea nevoia sa-l ia la pumni pe individul ala? De ce nu putea suporta felul in care il privea pe Jesse?
-Ia mana de pe el, se auzi spunand chiar inainte sa constientizeze ca a deschis gura. Se posta in fata strainului si il privii amenintator, incordandu-si corpul si fiind pregatit sa retalieze daca situatia o cerea.
-Mai, mai, uite ce aveam aici...si daca nu vreau sa iau mana de pe el, ce vei face? Zambetul barbatului era sinistru si usor arogant. Se vedea ca nu avea de gand sa renunte. Nu parea genul de persoana care sa accepte infrangerea.
-Te voi obliga, evident! Blake ii oferi zambetul sau atotstiutor care reusea sa scota lumea din sarite. Nici el nu avea de gand sa piarda.
Jesse privi amuzat cand la unul cand la altul, gandindu-se daca ar trebui sa zica sau nu ceva. Prea mult testosteron...ofta si facu cativa pasi inapoi cand un glas strident ii acapara atentia.
-Layyyy!!! m-ai lasat in masina! Esti lau. Cand mami vine acasa te voi spune!
Un ghematoc mic, tinand in brate un ursulet de plus, se strecura printre picioarele celor doi, afisand o privire suparata. Se uita indiferenta la barbatii care erau gata sa-si sara unul altuia la gat, apoi il zarii pe Jesse si privirea i se lumina.Jesse....striga entuziasmata si se arunca in bratele tanarului care o prinse si o ridica in aer. Ma bucul sa te vad. Il saruta pe obraji si-si stranse manutele micute in jurul gatului sau.
-Si eu ma bucur sa te vad, Maria. Cum de esti aici cu el? Si de ce nu ai venit mai repede inauntru?
-Lay nu stie sa aiba glija de copii. E un male idiot. Fetita se bosumfla.
-Serios? Jesse isi muta privire de la fetita la cei doi barbati, care parusera a se mai calma intre timp. Acum se uitau si ei la ghemotocul din bratele lui Jesse, Blake cu o curiozitatea pe care cu greu si-o putea ascunde, iar Ray...un pic rusinat si resemnat.
Ati terminat baieti? Cand cei doi aprobara din cap, Jesse continua: o sa fac introducerile: Blake, el e Ray, fratele meu mai mare. Ray, el e Blake...iubitul meu...
Zambi si isi concentra din nou atentia la fetita din bratele sale. Ce ai zice daca ti-as face o cana de ciocolata calda?
-Daaa. Fetita ii mai depuse un sarut umed pe obraz si incepu sa rada. Tu esti un flate mult mai bun decat Lay...
Plecara lasandu-i pe cei doi barbati privind in urma lor, usor incurcati se situatia in care se aflau.

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#78
Uite-ma si aici! Diavolul in persoana 19
Prima data cand a intrat Ray pe usa si a inceput Blake sa arda de gelozie, eram cat pe ce sa sar de pe scaun. Credeam ca e un fost iubit sau ma rog un dusman,nu fratele sau!22 Sunt what the f**k?It's so crazy and so cool! ;] Uu...Blake era sa si-o incaseze zdravan de la Ray, adica sunt sigura ca l-ar fi batut,dar tu faci poveste si controlezi personajele, deci probabil ar fi fost inversul spuselor mele. Imi place fic-ul,bine defapt nu-mi place 22 Pur si simplu il ador, se vede de la o posta ca ai talent 4.So...eu nu mai am ce comenta,doar astept next-ul ;]
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#79
Euuuuuuuuuuu! Si eu, si eu, si euuuuuuuu! [ vocaleee 21 ]
Bun, fac mai multe lucruri in acelasi timp, dar ficul tau nu poate astepta, stii bine ca imi place prea mult si iti multumesc ca ai pus in sfarsit noul capitol, deja ne facusei sa asteptam cam de prea mult timp *love struck*
Ma chinui sa pot lasa un comentariu... Si ma intreb, printre multimea de intrebari care imi aluneca prin minte acum, m aintreb si cine e matahala aia de om si ce dracului cauta acolo.
Faptul ca e prieten cu Jesse m-a linistit intr-o mica masura, insa continua sa ma ingrijoreze prezenta unei anume persoane in Londra.22
Imi place cum reactioneaza Blake, inseamna ca e gelos si ca tine cu adevarat la Jesse, ceea ce imi place la nebunie si ma face fericita. M-a lasat ... O.o Frate? De cand si pana cand? Si Blake era gelos pe frati-so?24 Si imi place ca Jesse a recunoscut ca Blake ii e iubit:X Si ghemotocul ma amuza 24
Capitolula fost de-a dreptul grandios, iubito, si ador ficul. Nu mai retin numele scriitoarei tale favorite, stiu doar ca e Amanda... etc... Si pot spune ca sunt de parere ca scrii mai bine ca ea. E grandios de-a dreptul.

Stiu ca nu am mai facut de mult acest lucru... Cel putin nu aici, fiindca tu nu ai nevoie de criticile sau sfaturile mele. Ti-am zis si pe mess, vocalele se lungesc, nu conoanele. Vocalele sunt a, e, i, o, u si a cu cele doua caciuli [ nu am diacritice ] si i cu caciula. a si cele doua litere cu caciua sunt mereu vocalem, restul pot fi si semivocale. doar ele se lungesc. Aii zis '' Layyyy ''. Y nu e vocala, chiar daca se citeste ca i. Nu e litera romaneasca, deci nu se prelungeste. Si daca ai zice cu voce tare, nu ai prelungi y, ci a, adica '' Laaaaaaaaaaaaaaaay '', altfel suna fortat.
Ai porbleme cu unele conjunctii inainte de care se pun virgule si tu nu o faci. Asta insa nu e o problema. Gramatical nici nu sunt probleme, nu are rost s ama bag aici. Iti sugerez o mai mare atentie la modul cum scrii. Exprimarea ta e impecabila intotdeuana si imi place asta.
Poate ca nu mereu arat, insa apreciez foarte mult ficul tau si modul tau de a scrie. Si poate nu ti-am spus, dar reprezinti un exemplu de urmat in ceea ce scrii, alaturi de celelalte doua fete care se stiu ele prea bine, M si I. Si nu numai din punct de vedere al scrierii apreciez, ci din orice punct de vedere. Ma refer la orice.
Stiu si ca asta seara, comentariul meu ia tente mai ciudate si am fost nevoita sa sterg multe chestii scrise, sa-mi aleg cuvintele. DE ce? Ca sa nu jignesc alte persoane. Stii bine ca nu sunt in apele mele acum si e influentabila treaba, ma comport... asa. Ma rog, e ciudat si nu ma pot explica. Abia daca pot sa realizez ce scriu.

Dupa un luuung comentariu ciudat pe care nici macar eu nu-l inteleg [ o fac de fapt... ] si poate doar tu il mai intelegi... Inchiei, ca iar incep sa palavragesc ciudat.
Iti urez succes in continuare si sper sa continui cu scrisul, fiindca te defineste. Esti inascuta pentru a scrie, iubito, si s tii asta.
pupic
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#80
Fir-ar! Se pare ca tot dimineata ajung pe`aici. 33 Dar e bine si-asa, in fond, am timp sa dau un comm. 19
Asaa.... Deci in sfarsit, si-a facut aparitia renumitul Ray. :]] Hmm.. Trebuie sa-ti spun ca nu ma asteptam sa fie atat de ... mare, adica.. credeam ca va fi ca si Jesse. xD Never mind! ^^
Sii... Am vazut si o fetita fooarte draguta pe`acolo. I mean, wait. Nu am vazut-o, dar mi-am inchipuit-o. -.-" Mda, mai incurc si eu cuvintele. :]
Btw, m-a mirat faptul ca Ray nu a comentat nimic atunci cand Jesse i-a spus ca Blake este iubitul sau. o.o De obicei, asa se intampla, mai ales ca el este fratele lui Jesse. : - ?
Draga mea, spor la scris, multa bafta! * hug *



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 28.646 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 60.023 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Boys' love Yaoi Queen 55 56.566 17-06-2009, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 115.800 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 51.823 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 64.701 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)