Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati inceput sa urmariti Kuroshitsuji?

#21
Waah. Am inceput sa urmaresc Kuroshitsuji dintr-un fel de... Obsesie. Aflasem de el de la o prietena, dar nu ma gandeam sa-l urmaresc. Imi tot ziceam sa ma apuc de el insa imi era prea lene.
Si apoi am dat de un fic ce era inspirat din Kurohitsuji. Ficul ala era unul din preferatele mele si imediat ce am vorbit cu autoarea si mi-a spus ca e inspirat din acel anime mi-am zis ca asta trebuie sa fie o coincidenta.
Ei, si cam asa am inceput eu Kuroshitsuji. ^_^
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#22
Paii....A inkeput acum cateva saptamani.Cautam pe un site cu poze( nu dau nume:-SS) si am gasit ako :"Hot anime boy blush" dau clic si erau mai multe poze cu Ciel .M`am interesat si am descoperit cum se numea serialul,ceva doujinsi pe net, etc etc.. dai cu primu sezon... stateam pana dimineatza la 2-3 si ma uitam21) mi`a placut ce`i drept.Apoi cu sez. 2 ..care era destul de dragutz..in felul lui..mai putin partea cu Alois Trancy si Calude..78 dar a fost oarecum dragutz4
Cam asha am ajuns eu sa urmaresc Kuroshitsuji:X ..so>.< nmk special21
Pupici:Xpupic
Zuppy03
Viata mereu te poarta pe cele mai ciudate cai...Zuppy08

#23
Eu sincer cautam ceva legat de termenul "anime", daca imi amintesc bine o lista cu animeurile aparute in acea perioada. Am dat accidental de o imagine cu Sebastial si Ciel si m-a fascinat rau de tot ca am inceput sa caut informatii despre anime-ul respectiv. Am citit pe wikipedia parca descrierea si dupa aceea am luat la rand episoadele. Primul episod si deja eram addicted ^^

#24
Pai, tin minte ca am vazut acum mult, mult timp un AMV. Nu stiu din ce motiv, la inceput am crezut ca era vorba despre un copil (Ciel, in cazul de fata) abuzat de profesorului lui (Sebastian) :laugh: Nu prea mi-a starnit interesul, mai ales ca aveam impresia gresita despre anime (mai aveam si vreo 11-12 ani pe atunci).
Apoi, intr-o zi, m-am gandit ca de ce sa nu ma uit la anime. Am descoperit apoi cat de interesanta este povestea si cu fiecare episod, ma captiva si intriga trecutul lui Ciel.
Pot spune ca am sorbit imediat anime-ul. Intra pe lista celor vazute in 1-2 zile. Am urmarit si OVA-urile si filmele. Reprezinta pentru mine, unul dintre anime-urile care m-a marcat (de la sfarsitul ultimului episod din primul sezon, pana la ultimul din cel de-al doilea sezon, am plans in prostie XD). Nu mai comentez de numarul nesfarsit de doujinshi-uri citite. Mi-a deschis dragostea si pentru era victoriana. Am aflat ca este si manga, am citit si asta.
Anime-ul are grafica frumoasa, povestea interesanta, mai are si aroma aia de mister, combinata cu tematica (demoni, razbunare).
Aceasta este povestea despre obsesia mea si cum am ajuns sa ma uit la Kuroshitsuji 21

#25
Poi eu am descoperit animeul Kuroshitsuji pe facebook. 21 O pagina a postat o poza cu Ciel si un status pe ea 4 si mai sus de poza scria si numele animeului . Ma atras Ciel in special are farmecul lui aparte :3 si in ziua aia m-am uitat la el . 21 Deci asa am descoperit eu animeul Kuroshitsuji .

#26
Pai........Cautam si eu poze aja pe un ste,era acolo un album numit<<personajele preferate masculine din anime >>.Am dat,acolo erau o tona de pers.cunoscute si necunoscute......Am dat de Alois<3,Ciel<3,seby <3.Bn nu stiuam nimic despre acele pers.,na nu m-a interesat,apoi dupa cateva zile dau ierasi de Ciel ,si scria animeul din care e,am cautat am gasit despre ce e vorba,primadata am citit manga,apoi m-am uitat la anime,nu stiu de ce...:-P.Asa am dat eu peste Kuroshitsuji! Smile 3
uuuu a fii nebun,la mn e normal uuuu 21 21[Imagine: ciel-gifs-fanart][/spoiler]

#27
La inceput am avut o fixatie draguta cu animeurile,eram tare capoasa.
Asa ca imi doream sa nu urmaresc decat serii gen:actiune,supranatural ,drama si toate cele.Si cautand ceva care sa-mi placa am dat peste o descriere a Kuroshitsuji,iar de atunci si pana acum simt o dragoste nemuritoare pentru acest anime.
Adica nu pot sa nu mi-l amintesc pe Ciel in rochita de fiecare data!
A fost cel mai dragut lucru pe care l-am vazut pana atunci si datorita animeului pot aprecia umorul negru la adevarata sa valoare.

#28
Navigam pe internet si am dat peste un slide-show cu Grell, iar eu avand o fire curioasa...extrem de curioasa, n-am putut rezista tentatiei. Am apasat cu degetul pe mouse si l-am vazut de la cap la coada. Melodia era exceptionala, la fel si pozele folosite la crearea acestuia. M-am uitat la descriere si am dat peste un nume care era imposibil sa nu iasa in evidenta, si anume Kuroshitsuji. Am dat un search pe Google si am aflat mai multe detalii despre anime, am citit si cateva comentarii de pe AnimeZup in care userii il laudau si m-am gandit de ce sa nu-i dau o sansa? Am tot amanat data (erau si niste saptamani pline de tese ce-i drept), dar intr-un final l-am inceput. Am ajuns la episodul sase. Stiu, am vazut cam putine...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kuroshitsuji live action movie DeDal N. 0 2.615 10-06-2014, 03:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji I & II - OVA-ul favorit Zyklon 1 3.316 19-05-2014, 07:52 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Kuroshitsuji III DeDal N. 1 3.040 12-04-2014, 02:11 PM
Ultimul răspuns: Ali12
  Kuroshitsuji nolazy 14 13.146 02-08-2012, 01:16 PM
Ultimul răspuns: dopamine
  Kuroshitsuji II ending SooMin 6 5.599 26-04-2011, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen
  Kuroshitsuji vs Kuroshitsuji2 DeDal N. 4 4.401 02-03-2011, 11:49 AM
Ultimul răspuns: Grella.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)