Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Step up 2: The streets

#1
Un super film cu dansuri de strada. Am vazut Step up 1 si am il am si pe asta deci va trebuii sa il vad^^. Cate ceva despre film.
Regia: Jon Chu
In rolurile principale: John Robert Hoffman, Will Kemp
Gen: Drama, Muzical, Romantic
Durata: 98 minute

Sinopsis
Continuarea succesului de box-office STEP UP ("Dansul dragostei") duce dansul de strada urban catre un nou nivel, cu o poveste noua electrizanta despre trupuri, inimi si visuri in miscare. Rebela nou-venita, Andie (BRIANA EVIGAN) e o paria care incearca sa se integreze la scoala de arte din Maryland, in timp ce ramane fidela visului ei de a dansa cu o trupa de strada din Baltimore. Cel mai sexy si talentat baiat din scoala, Chase (ROBERT HOFFMAN), e o vedeta in devenire care urmareste sa iasa din tipare, dand nastere unei trupe care sa intre in competitie la cea mai mare batalie a dansului de strada din Baltimore, "The Streets". Acum, cand Chase isi uneste fortele cu Andie, apare conflictul dintre cele doua lumi ale lui Andie. Tensiunea crescanda atat pe ringul de dans cat si in viata ei, o ajuta sa invete sa construiasca o punte intre iubire si loialitate, intre libertate si oportunitate, intre cine e si cine crede ca poate fi.

Intr-o lume a dansului hipnotizant, a muzicii si a spectacolelor, ca si predecesorul, Dansul dragostei 2/Step Up 2 The Streets reprezinta debutul regizoral pentru Jon M. Chu. Cu o distributie uimitoare de nou-veniti tineri, multe dintre acele povesti personale ale talentelor brute si ale realizarilor castigate cu greu oglindesc personajele lor din film. Filmul reuneste si o mare parte din echipa de productie din spatele primei parti, incluzandu-l aici si pe coregraful de la STEP UP („Dansul dragostei”), Jamal Sims, care e insotit de data aceasta de coregrafii Nadine "Hi Hat" Ruffin (numita "diva dansului hip-hop") si Dave Scott ("Stomp the Yard" - In ritm de step). Patrick Wachsberger & Erik Feig de la Summit Entertainment au fost producatori, impreuna cu Adam Shankman si Jennifer Gibgot de la Offspring Entertainment. Producatorii executivi au fost Bob Hayward, David Nicksay, Anne Fletcher si Meredith Milton. Scenariul a fost scris de Toni Ann Johnson si de Karen Barna, bazandu-se pe personajele create de Duane Adler.

Distributia filmului cuprinde actori multitalentati care si-au realizat singuri numerele de dans, printre care Briana Evigan, Robert Hoffman ("She's The Man" - Iubesc pe cine nu trebuie, "You Got Served" - Ritmul strazii), si Will Kemp ("Van Helsing"). In film mai joaca si interpreta/manechinul/actrita Cassie Ventura, Sonja Sohn, Adam G. Sevani, Telisha Shaw, Danielle Polanco si Black Thomas, alaturi de o distributie de animatori talentati la dans, descoperiti la auditii, multi dintre ei facandu-si acum debutul in lumea filmului.

Cu o coloana sonora ce urmeaza sa fie lansata de Atlantic Records, Dansul dragostei 2/Step Up 2 The Streets prezinta wall-to-wall rap, hip-hop si R&B, inclusiv hitul "Low" al lui Flo Rida featuring T-Pain, si alte single-uri noi si clipuri video de la T-Pain, Missy Elliott, Enrique Iglesias, Trey Songz featuring Plies, Plies featuring Akon, Cassie, Cherish featuring Yung Joc si altii.

Sunt obsedata dupa dansurile de strada^^.

#2
Din punctul de vedere al coregrafiei mi-a placut. Din punctul de vedere al scenariului, prestatiilor actorilor as putea spune ca e destul de slabut. Dansul de final mi-a lasat un gust amar, desi a fost foarte reusit nu am putut sa trec cu vederea cliseul de a dansa in ploaie, a fost prea mult si parca pareau scene dintr-un videoclip si nu dintr-un film. Daca ar fi sa fac o comparatie cu prima parte as zice ca a fost mult mai bun primul din toate punctele de vedere, poate cu exceptia dansului.

Nota personala: 6/10

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#3
Din punctul meu de vedere e un film chiar dragut.Desi as vota mai degraba pt prima parte decat pt acesta.Insa...Mie una mi-a placut.Povestea e similara cu cea din Step Up[D'oh...doar nu degeaba e continuarea.ce gandire am si eu >_<],doar ca de data asta fata e cea care vine noua la liceu.POvestea dintre cei doi mi s-a parut mai interesanta decat povestea de dragoste din primul,in sensul ca fata asta s-a lasat mai greu,desi il placea[OMG...ce am ajuns sa zic 21].Ca sa n-o mai lungesc si sa spun si alte tampenii,pot doar argumenta ca este un film de nota 9 din 10,cu o coloana sonora foarte placuta si variata,cu actori superbi-mai ales protagonistii 8.Iar dansul de final a fost...cat de cat ok 4
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#4
Dap Dap vazut si iar vazut. inainte sa incep sa imi spun parerea despre film, vreau sa mentionez ca am cautat filmul destul de mult, dar mama mi-a facut rost de el la timp ca sa-l pot vedea si totodata din acest film m-am inspirat pentru cateva coregrafii facute de catre mine pentru niste dansuri. Oricum, miscarile de dans au fost foarte delicioase xddd asa ca le.am savurat pe fiecare din ele, cand personajele au dansat si la sfarsit atunci cand au dansat dansul acela al lor foarte frumos. Le-au demonstrat trupei adverse si celorlalti ca
danseaza foarte frumos.

Filmul in sine mi-a placut, a fost frumos regizat si totodata actorii au jucat foarte bine, ce spun prin bine, foarte bine si ce spun prin acest lucru, adica ei au dansat atat de frumos incat au intrat cu totul in pielea personajelor. Personajul principal feminin, am vazut ca isi asuma foarte bine responsabilitatile si asta a crescut in ochii mei si doream sa vad filmul mai tare si totodata eram curioasa la foarte multe aspecte legate de secventele din film, ce se va intampla dupa si cum vor face personajele and so on. Lucruri de genul acesta.

Personajul principal masculin a fost foarte bine jucat de catre actor, parerea mea adica a avut ceva ce mi-a starnit interesul fata de el si nu a fost plictisitor. imi placea cand isi dadea silinta la coregrafie si la dans si se misca foarte bine. Avea inclinatii pentru ambele stiluri si cel sportiv si cel modern aka cel de strada or somth...ma rog sunt categorii care inglobeaza dansurile, oricum mi-a placut tare de tot cum dansa.
M-a atras pur si simplu, so, ce pot spune a fost foarte tare cum dansa era bestial.

Despre film in general a fost foarte bine regizat, iar decorurile, decorurile la filmul asta au fost super tari, dar nu doar la asta ci si la primul film, dar ,ma rog acum ,a refer strict doar la acest film. Dansurile au fost grozave, pai eu sa recunosc mai mult pentru asta m-am uitat la film, deoarece ador dansul asa ca vrand sa invat si mai mult decat stiam, sa dobandesc mai multa cunostinta despre dansuri m-am uitat la film. Faptul ca m-a atras filmul prin asta, m-a facut sa ma uit la film si mi-a si placut cum s-a desfasurat actiunea acestuia. A fost foarte tare.

Pe tot parcursul acestuia stateam in fotoliu si ma holbam la pc. Evident ca l-am vazut la PC, nu asteptam eu de pauze. Urasc pauzele asa ca m-am uitat la pc, plus ca filmul asta nu merita pauze. a fost grozav oricum xddd
-

#5
Am vazut ceva din film ieri, dar nu chiar pe tot. si adevarul e ca mi s-a parut destul de bun, astfel incat trebuie sa-l vad din nou, de la inceput.
A fost uimitoare coregrafia de la final si felul in care si-au combinat stilurile de dans. si sarutul de final, pentru astia mai sentimentali.
si mi-a placut de Goose, pardon, Moose.

#6
Uhh, eu una zic ca a fost la fel de bun ca si primul film, I mean, eu nu pot alege dintre ele @__@
Am adorat filmul, cred ca l-am vazut de mai bine de 5-6 ori xD. A fost foarte tare si ador hip hopul, so, cum ar putea sa nu-mi placa?
Coregrafiile au fost chiar foarte bune, mai ales dansul de la filmal, acela cu care au castigat. Actorii mi-au placut destul de mult, dar in special Moose gosh, baiatul ala e prea amuzant, but so damn good when he dance ~<3
Eu i-as da chiar nota 10 xD, fiindca mi-a placut foarte mult, imi plac cam toate filmele cu dansuri :]] mai ales cu cele hip hop, iubirea vietii mele, yey~
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#7
Frate-miu fiind un mare fan al filmelor pentru marea masa a populatiei, mai ales cele ce implica dansul, a trebuit sa revad filmul de cateva ori. Din pacate as putea spune, pentru ca nu sunt impatimita a genului chiar deloc. In schimb vazand si partea a treia, pot spune ca totusi e oarecum mai bun, mai interesant si coregrafia nu e rea. Povestea si faptul ca actorii nu au nici cea mai mica idee despre cum se mananca cinematografia sunt totusi niste puncte destul de slabe. Imi placea pustiul cret, avea carisma.

[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)