Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] The Way We Are [yaoi]

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei / Forma / Gramatica.

Deeeeeeci... probabil ca majoritatea stiti cine sunt Cinema Bizarre, si daca nu stiti, veti afla21
Primul capitol este scris de mine, iar urmatorul de Myuu
Speram ca va place 108


Personajele:
--->Strify and Yu<---
---> Strify<---
---> Yu<---
---> the one and only Cinema Bizarre<--- 21 de la stanga: Romeo, Shin, Strify, Yu si Kiro 71


Capitolul 1

O alta seara in care concertam in Las Vegas este pe cale sa se incheie, lasand in urma toate aplauzele si tipetele fanelor infocate, care probabil ar muri de fericire daca ar primi macar putin din atentia noastra.
Inca suntem pe scena, in fata a mii de fani, care ne scandeaza numele, si pe care din pacate nu ii pot vedea din cauza reflectoarelor a caror lumina imi deranjeaza cumplit ochii...
-Yu... Fi atent! Imi sopteste Strify, solistul nostru, care observa ca mintea imi zboara altundeva. Imi asez chitara si ma concentrez asupra melodiei ce urmeaza sa o cantam, adica "Forever or never".
De cum incepe Romeo sa apese clapele, lumea o ia din nou razna, incepand sa tipe si sa aplaude, iar vocea lui Strify abia se mai aude, fiind mai mult acoperita de sunetul puternic al multimii. Il privesc pe Kiro, care canta la chitara-bass, si am inceput amandoi sa ne facem auziti la refrenul melodiei. Strify mai lasa publicul sa cante, tinand microfonul indreptat spre primul rand, ceea ce denota clar oboseala pe care a acumulat-o si care i se poate simti si in voce. Din cauza ca s-a agitat inca de la inceputul concertului pana acum, arata de parca tocmai a venit dintr-un razboi, doar ca nu e murdar. Eu ma plimb pe scena, dandu-le tarcoale lui Kiro si Strify, din lipsa de ocupatie, inafara de cantatul la chitara.
[...]
I'm not gonna live forever
Said I'm not gonna live forever
Gotta make it now or never
Forever or never...

For my love...
For my love...
For my love, it's forever, forever


In timp ce canta aceste versuri, Strify se apropie de mine, iar eu ma opresc din mers, stiind ce vrea sa faca. Tinand microfonul in mana stanga, ma trage spre el cu cealalta, prinzandu-ma de camasa neagra desfacuta la toti nasturii si isi apropie buzele de ale mele in timp ce canta. Periculos... avand in vedere ca ma tenteaza sa il sarut de ceva timp incoace, desi practic, teoretic, logic si din fire, nu ne suportam. Dar cand sunt pe cale sa ii ating buzele, se indeparteaza de mine repede, iar eu incep din nou sa cant la chitara, deoarece urmeaza refrenul, la care trebuie sa particip.
E ceva obisnuit sa ne apropiem la versurile astea, dar de data asta a fost prea mult! Stiu ca ii place sa se joace... dar atunci cand se pune cu mine, apare o mica problema.
Melodia se termina in scurt timp, iar Strify incepe sa multumeasca publicului si alte aiureli de astea... Dupa cum am spus, nimeni nu se joaca cu mine nici prin vorbe, iar prin fapte nici nu se pune problema. Ii las chitara mea lui Kiro si ma indrept repede spre Strify, prinzandu-l de barbie si unindu-mi buzele cu ale sale, reusind sa-mi strecor limba in gura sa, fara a-i oferi timp sa constientizeze ce se intampla. Fetele din multime incep sa ne strige numele si sa scoata tipete asurzitoare, facandu-l pe el sa isi dea seama de faptul ca il sarut. Scoate un sunet infundat si isi aseaza mainile pe pieptul meu, incercand sa ma indeparteze, insa pana la urma rup eu sarutul, pentru ca el nu are puterea necesara pentru a reusi ce si-a propus.
-Va uram o seara minunata in continuare! spune Strify la microfon, incercand sa-si ascunda gafaielile si sa dea impresia ca sarutul acela a fost ceva planificat, ceea ce ma face pe mine sa rad in sinea mea.
Imi iau chitara de la Kiro, care rade, lasand zambetul acela sa se observe spre deosebire de mine, si cobor de pe scena, urmat de ceilalti, intrand in limuzina ce ne va duce spre hotelul in care suntem cazati. Eu stau langa amicul meu, Romeo, iar Strify, impreuna cu Shin si Kiro, in fata noastra. Credeam ca voi avea parte de putina pace si liniste, insa m-am inselat amarnic, deoarece il si aud pe Strify:
-De ce ai facut aia?! Intreaba el rastit, privindu-ma in ochi.
-Am facut ce? intreb eu nepasator, punandu-mi coatele pe genunchi si sprijinindu-mi barbia pe mana dreapta.
-Aia! M-ai sarutat! Spune el la fel de rastit si incruntat. Vrei cumva sa ma faci de ras? continua gesticuland cu mainile.
-Eu? Te-am sarutat? Delirezi baiete... spun eu, indreptandu-mi spatele si asezandu-mi mainile in san.
Romeo incepe sa chicoteasca, ceea ce ma face pe mine sa ma abtin cu greu din a izbucni in ras. Atat de mult imi place sa il vad pe Strify indignat si suparat, incat as face asta zilnic numai ca sa il oftic.
-Doamne! De abia astept sa ajung la hotel si sa ma spal pe dinti! Cred ca trebuie sa inghit tot tubul cu pasta, zice Strify incercand sa ma faca sa ma dau de gol, pentru ca initial as spune "Atunci eu ar trebui sa inghit sapunul intreg sau gelul de dus" dar nu am sa o fac, ci o sa tac din gura deocamdata.
-Ce dra...gilor! Kiro sau Shin, spuneti voi ce s-a intamplat! replica el, indreptandu-si privirea spre cei doi care se fac ca ploua, deoarece imi tin partea in astfel de jocuri. Strify renunta pana la urma si isi aseaza mainile in san, privindu-ma nervos, vrand parca sa ma omoare, nu alta... dar macar tace pe drum si nu imi da dureri de cap.
Nici nu coboram bine din limuzina, ca Strify imi si sare in spate... la propriu!
-Daca ma mai saruti vreoadata pe scena, te dezmembrez! Spune el la urechea mea pe un ton marait, incolacindu-si mainile in jurul gatului meu. Crede probabil ca voi cade, dar se inseala, pentru ca am inceput sa urc scarile hotelului fara nici un fel de grija. Prietenii nostrii se prapadesc de ras in spate, si toti oamenii din hotel ne privesc ciudat... mai ciudat decat de obicei. Iau cheile apartamentului meu si al lui Strify (tin sa mentionez ca pana si receptionista se uita la noi ca la masini straine), apoi intru in lift urmat de ceilalti, apasand al butonul pentru etajul cinci. Iesind din ascensor, ne indreptam catre apartamentele noastre: Kiro in cinci sute unsprezece, Shiro in cincisute doisprezece, Romeo in cincisute treisprezece, eu in urmatorul iar Strify in cel de langa al meu.
Descui usa de la apartamentul maimutei ce-mi sta agatata de gat si intru, aprinzand becul, cu speranta ca se va da jos de pe mine, ceea ce se si intampla, dar se pare ca nu vrea sa imi dea drumul gulerului camasii.
-Te detest! Din toata inima! rosteste el, incruntandu-se.
-Spuneai sa nu te mai sarut pe scena... dar nu ai mentionat si "nicaieri altundeva", zic eu, prinzandu-l cu mana de dupa cap si punand din nou stapanire pe buzele lui, incercand sa imi croiesc drum cu limba printre ele. Insa nu apuc sa savurez pentru prea mult timp momentul pentru ca ma musca de buza inferioara si se indeparteaza repede de mine.
-Acum am nevoie de doua tuburi cu pasta de dinti! spune el, stergandu-si buzele cu dosul mainii.
-Ai grija ca poate vei avea nevoie de trei daca ma mai provoci mult... si de un fond de ten foarte bun ca sa nu ti se observe roseata din obraji, spun eu incepand sa rad cu pofta.
-Iesi afara, idiotule! striga el enervat la culme, luand o vaza de pe masuta din apropiere si aruncand-o inspre mine, vrand sa ma loveasca. Dar pentru ca sunt destul de rapid si agil, reusesc sa ma feresc, lasand obiectul de sticla sa se sparga in mii de bucatele la contactul cu peretele din spatele meu.
Continui sa rad si ies din camera lui, insa nu inainte sa ii fac semn cu ochiul, ceea ce il enerveaza si mai tare si il face sa fiarba de nervi pe dinauntru. Chiar inainte sa ii inchid usa imi striga numele in asa fel incat cred ca s-a auzit in tot hotelul, iar eu izbucnesc si mai tare in ras, in timp ce ma indrept spre camera mea. De cum ajung in incapere, scap de haine si intru la un dus cald pentru a reinvia. Picaturile de apa reusesc sa imi relaxeze trupul incordat, iar mirosul placut al gelului de dus ce tocmai l-am pus pe corp imi satisface simturile, ceea ce face dusul asta mai placut decat de obicei. Brusc imi vine in minte chipul lui Strify in momentul in care a rosit in obraji, si zambesc usor in timp ce imi clatesc trupul de spuma ce-mi acopera o mare parte a pielii, atingandu-mi apoi buza care mi-a fost muscata de animalul ala cu doua culori in cap. A fost prima data cand l-am vazut pe Strify rosind dupa o tentativa de sarut... iar asta ma obliga sa il tachinez si mai mult. Din nou imi arcuiesc buzele intr-un zambet, stiind sigur ca pana maine va nascoci un plan ca sa se razbune. Dupa ce imi spal si parul cu sampon, ies de la dus, luand un prosop pentru a-mi sterge picaturile ce inca mi se preling pe corp. Intru in camera mea si imi iau doar o pereche de boxeri pe mine, uscandu-mi apoi parul cu feohn-ul si aruncandu-ma in patul cel moale si cald, adormind in scurt timp.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#2
Kana-san stii ca ai avut dreptate si da te-as omora si pe tine si pe myuu dar cum as mai putea afla eu continuarea la fic daca va trimit pe lumea cealalta si sincer acum nu imi place sa ofer excursi pe gratis asa ca daca vreti sa plecati dincolo 71 aveti grija ce ii faceti zeului meu Yu.Dupa cum bine stiti eu maniaca, obsedata, si etc etc dupa Yu8 frumusetea divinitatea, perfectiunea MEEEAAA deci clar e a M E A imi place ce ai scris si sigur ca o sa imi faca placere sa citesc ficul in continoare, doar e vorba de CInema bizarre? Yu si Strify ce baieti defapt eu inca contemplez, ei sunt oameni? adica serios acum, perectiunile alea is superbe. Astept continuarea fetelor, kissu si spor la scrisYu e cel mai tare Yu e cel mai frumos Yu e perfect Yu e extra mega ultra hiper frumos si E AL MEEEEUUUU
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#3
Buna! Am citit si eu ficul si imi place foarte mult :X. Ca si celelalte fete care au lasat comenturi si mie imi place Cinema bizarre, dar avand in vedere ca ficul e yaoi am dublu avantaj sa citesc 4.
Ai descris frumos totul si toate sentimentele personajelor, deja le-ai conturat oarecum niste personalitati. Imi place foarte mult ca pentru Strify ai adoptat o personalitate mai copilareasca, ceea ce i s-ar potrivi, parerea mea. Cat despre Yu, si de el imi place cum ai descris, insa se cam indeparteaza putin de realitate caracterizarea lui, adik eu una nu l-as vedea atat de nepasator atunci cand e vorba ca cineva sa tipe la el, dar asta nu conteaza foarte mult pentru ca pana la urma tu decizi cum costruiesti fiecare personaj, si pana acum imi placSucces in continuare si multa inspiratie. Bye and kisu
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#4
Salooot!Waw un fic cu trupa Cinema Bizarre Tin in primul rand sa va felicit pentru idee deoarece actunci cand faci un fic cu o trupa atat de faimoasa este greu sa satisfaci dorintele tuturor Asa eu sunt de aceiasi parere cu ashya_love imi place descrierea,naratiunea,dialogul bine conturat insa mi se pare k v-ati indepartat destul de mult de realitate.Am citit interviuri si reportaje despre Strify si Yu iar acolo nu pareau chiar deloc dusmani bine k nu asta ar fi problema insa il adooor pe Yu si nu vreau sa se schimbe atat de mult 2sorry dak am fost prea critica...
In rest va urez mult succes si inspiratie din belsugBye and kiss
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic

#5
Hey!
Un fic bun, un inceput promitator...
Am mai citit cate ceva de la tine si am observat ca te descurci bine la capitolul yaoi. Iar ficul nou nu face decat sa-mi confirme parerea.Nu pot spune ca ma omor dupa ideea de formatie, dar ceea ce ai scris tu e foarte interesant. In primul rand, a fost extrem de bine gandita scena cu sarutul, iar apoi, ma amuza foarte tare relaia dintre cei doi.
Nu ascult J-Rock, deci nu am nicio idee despre cine sunt cei de la Cinema Bizare, dar promit sa ma informez.
Hmm, ce pot sa mai zic?
Iti doresc multa inspiratie si pofta de scris!
Chu!

#6
Eh, se vede treaba ca am ajuns cam tarziu, dar pana la urma am ajuns.
Umm, si mie imi va fi destul de greu sa ma obisnuiesc cu ideea de a pune cinema bizarre si yaoi in aceeasi propozitie.Mai ales din cauza faptului ca pana acum am sustinut sus si tare ca ei nu sunt gay.Dar voi face o exceptie in cazul asta 21.
Sincer, cum a spus si Mousy, eu il vedeam pe Yu mai degraba cu Kiro.Mi se pareau destul de ok impreuna, dar presupun ca merge si Strify.
Revenind la fic...in sfarsit un sarut intre cei doi.Desi nu este real, am avut aceeasi satisfactie ca si cand ar fi fost.Adica de cate ori n-au fost pe scena atat de aproape si...nimic.Nah ca acum am ocazia sa vad (cu ochii minti 21 ) un sarut adevarat.
Ma gandeam la ce ar zice ei daca ar citi ficul asta 21) (presupunand ca ar intelege limba).Cred ca e mai bine ca nu stiu romana 21
Oricum, vad ca aveti destul de mult succes fetelor 4.Sa speram ca asa va fi si de acum incolo.
Si, in incheiere, CB sunt cei mai tariiii!!! (fana din mine nu s-a putut stapani..)
V-am pupat si Myuu, grabeste-te ok? Smile
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#7
Yaku-chin, ai perfecta dreptate, sunt superbi, mai ales Yu si Strify.... : Deci asta-i cea mai interesanta idee de fic cu personaje cunoscute, povestea e super frumoasa si personajele de asemenea. Sper ca cei doi sa fie impreuna cat de curand. De asemenea sper ca in acest fic sa pot vedea pe cei de la Cinema Bizarre "In the way they are" in imaginatia voastra, care stiu ca e foarte bogata si-mi pare bine, ca altfel acest fic nu ar exista.. Imi place ca "povestitorul", ca sa zic asa, este Yu pentru ca din cate stiu eu are o personalitate foarte interesanta... Cel mai mult mi-a placut faza in care a zis Strify ca are nevoie de doua tuburi de pasta de dinti, chiar a fost amuzant. Va felicit pentru tot :bv: si abia astept continuarea..... pana atunci, spor la treaba!
[Imagine: damon-and-elena-mating-dance.gif]
No will to wake for this morn
To see another black rose born
Deathbed is slowly covered with snow
[Imagine: tumblr_mbpavhdSII1qc7rtu.gif]

#8
Ok, ma trezesc si eu acum 4
Kana-chan, ce mai faci ? hug Vad ca scrii ficuri *delicioase* ca intotdeauna 19
Okay, deci va dau in judecata, sunt o noua victima 21 Pana acum 3-4 zile nu stiam nimic de Cinema Bizarre, iar acum sunt ceva de genu *omg, fangirlscream,ftw CB the best!!!!!!* Am luat cam toate melodiile lor, poze, interviuri, videoclipuri xDD This is so damn addictive : O

Deci, revenind la realitatea, pana acum inceputul e foarte promitator, imi place la nebunie! pairing-ul e absolut perfect ^____^
Aveti tot ce va trebuie si in plus aveti si imaginatie, si un nou fan xD
Mie nu-mi prea place critica, mai ales la un asemenea fic deci de la mine meritati doar laude si multumiri ca m-ati facut sa descopar minunatiile astea de baieti 24

Myuu, please hurry up with the next chap. ^_^

*kiss and hug*

#9
In primul rand sunt total uimita de numarul imens de comentarii pe care l-a primit ficul. Nu cred ca am vazut asa ceva pana acum si ma bucur nespus ca va place. Evident, Kaname merita numai felicitari pentru capitolul ei, chiar si din partea mea. Am reusit si eu sa scriu in sfarsit capitolul meu, sper ca nu am intarziat chiar asa de mult, iar daca am facut-o, imi pare sincer rau.
Ceea ce a uitat Kaname sa spuna este ca eu voi scrie din punctul de vedere al marii mele iubiri, Strify, dar ea va continua cu Yu, deci veti avea ambele perspective ale personajelor. Lectura placuta!pupic

Capitolul 2

Ma trezesc deranjat de alarma telefonului care pare sa nu se opreasca indiferent de cat de mult incerc s-o ignor. Deja s-a facut dimineata? Nu-mi vine sa cred ca sunt atat de obosit si astazi va trebui sa dau si interviul ala nenorocit pentru o revista. Aud versurile de la melodia „Dark star” si incep sa cred ca e o conspiratie impotriva mea pentru ca lumina strabate jaluzelele, lovindu-ma in fata si intrandu-mi in ochi si astfel ma face sa-i inchid pe jumatate.
In cele din urma, ma dau jos din pat, mergand catre baie pentru a face un dus. Asta ar trebui sa ma trezeasca putin, sa speram, pentru ca nu pot sa apar atat de adormit la interviu...cine ar puteam sa-mi tina locul? Doar eu sunt cel care da majoritatea raspunsurilor, asta ca sa nu spun toate.
Dupa ce ma rasfat cu apa calda, imi iau o pereche de pantaloni albi pe care ii inchid cu o curea neagra, iar pe deasupra un tricoul albastru, inscriptionat cu diferite mesaje pe care nu apucasem sa le citesc pana acum. Oricum nu ma intereseaza, imi place sa ma imbrac cu albastru fiindca se vede atat de bine alaturi de parul meu blond. Imi pun si o pereche de pantofi asa cum imi place sa port, iar parul mi-l pieptan ca de obicei, dar il mai dau si cu ceva fixativ pentru a sta mai bine. La sfarsit, arunc o privire catre ceasul de pe perete si vad ca mai am suficient timp cat sa-mi pun planul in aplicare. Trebuie sa i-o platesc lui Yu pentru ce-mi faucse ieri, doar nu crede ca va scapa asa de usor. Ah, cat m-a putut enerva si nici macar nu am rosit, nu ma entuziasmez eu atat de mult de la un sarut, mai ales unul din partea lui.
Ies pe usa, strabatand culoarul pana ajung in dreptul camerei lui, unde ma opresc pentru a-mi da seama daca era inauntru. Incerc sa ascult pe la usa, dar nu se aude absolut niciun zgomot asa ca intru. Ciudat, nu e inauntru...Desi nu pot spune ca nu ma bucur pentru ca, in sfarsit, am ocazia de a i-o plati cu aceeasi moneda. Ma duc direct la sifonier de unde scot perechea lui preferata de jeansi si iau prima foarfeca care-mi cade in mana. Dupa ce ma gandesc un timp asupra modelului pe care urma sa i-l dau, incep sa-mi decupez numele pe una din fetele blugilor, iar pe cealalta desenez cu marker negru un „My new religion is you”. Cu asta, daca va avea noroc, ar putea sa spuna ca e un nou mod de a promova melodia „Blasphemy”, insa, mai mult ca sigur, va fi furios. Perfect.
Cand ma pregatesc sa ies din camera, tocmai ce aud usa de la baie deschizandu-se si il vad pe Yu cum intra inauntru doar cu un prosop infasurat in jurul taliei.
- Strify, ce-i cu tine aici? Nu-mi spune ca ti-au placut saruturile de aseara si mai vrei o tura. Defapt, nu m-as mira, dar acum nu sunt prea imbracat asa ca daca ramai poate ajungem si la altele...
- Mda, sigur, poate in visele tale. Ii spun eu cu un zambet in coltul gurii. Daca ar sti ce i-am facut, cu siguranta nu ar mai fi atat de binedispus. Ti-am „pregatit” hainele pentru interviul de azi...sper sa-ti placa.
Dupa aceste cuvinte, ies repede pe usa camerei si cobor in graba scarile fiindca nu am mai avut rabdare sa astept liftul. In urma mea, il aud pe Yu cum ma striga, apoi urmeaza un val de injuraturi din care nu inteleg mare lucru. Macar acum suntem chit, presupun.
Ma urc in masina trupei, unde Kiro, Romeo si Shin stateau deja pe bancheta din spate vorbind despre o fana disperata care ii ceruse lui Kiro un autograf chiar pe spate. Mie imi place sa stau cu fanii, dar nu si cand dau peste fanatici care imi cer tot felul de ciudatenii si ce a vrut fata asta chiar nu e nimic in comparatie cu altele. Yu a venit abia dupa douazeci de minute, timp in care Romeo incepuse sa faca glume despre motivul care l-ar putea face pe Yu sa intarzie. Eu sunt singurul care stie adevarul, cel putin pentru moment.
- Unde e cap de papadie? Tipa Yu imediat ce se vede inauntrul masinii. Mie imi vine sa rad si reusesc sa ma abtin doar la gandul ca m-as putea face cu vreun pumn „cadou” daca as izbucni in ras.
- La cine te referi, ca nu sunt singurul blond? Spun eu inocent cu o urma de sarcasm.
- Deocamdata esti blond. In curand o sa fi chel! Zbiara Yu din nou in timp ce se apropie de mine, tragandu-ma de gulerul tricoului. Poti sa-mi spui ce naiba s-a intamplat cu blugii mei preferati?
- Ups...un mic accident. Dar ii poti folosi cand voi canta „Blasphemy”, poate vei face senzatie printre fani, mai sti? Ii raspund pe acelasi ton ca mai inainte.
- Sa vezi ce blasfemie va fi cand voi rupe un cap de papadie...
Din fericire, Romeo calmeaza spiritele, spunandu-i ca sunt doar niste amarati de jeansi si ca isi poate lua altii. Sincer mie nici nu-mi plac, nici macar nu aveau un model special, nu inteleg de ce ii placeau atat de mult.
Ajungem la interviu in timp util si intram intr-o alta camera de hotel, destul de spatioasa, unde ne asezam pe o canapea de piele si doua fotolii pe care stau eu si Yu tocmai pentru a fi la cat mai mare distanta unul fata de celalalt. Intrebarile, ca de obicei, au fost despre noul album, despre turneul inceput, mesajul diferitelor melodii si alte lucruri despre care pot sa vorbesc destul de mult incat sa nu fie nevoie sa mai intervina vreun alt membru al trupei in monologul meu. Cel putin asta s-a intamplat pana la ultima intrebare, pe care desi o asteptam, m-a luat prin surprindere:
- Yu, cum a fost sa-l saruti pe Strify? Ce parere crezi ca au fanii despre acest incident? Spune reporterita roscata ce are in jur de douazeci si cinci de ani. Ah, la naiba, intrebarea e adresata lui, ceea ce inseamna ca nu pot raspunde. Oare ce ii va spune...
- A fost doar un sarut, am facut-o de atatea ori incat a ajuns sa echivaleze cu o strangere de mana. Am vrut sa-l sarut pe Strify pentru ca-mi place sa-l domin uneori. Cred ca ar fi foarte util acest lucru si cand vorbeste prea mult, desi as ramane fara saliva la cate sute de cuvinte scoate din gura pe minut.
Nu pot sa mai spun nimic dupa un astfel de raspuns pentru ca nu vreau sa par suparat. Daca il ignor, va fi mai bine, se va crede ca nici nu l-am luat in serios. Cu toate astea, pe dinauntru fierbeam, mi-o facuse a doua oara la faza cu „dominatul”.
Cu intrebarea aceasta interviul se termina, iar pe drumul de intoarcere apuc sa il trag la raspundere pentru felul in care s-a comportat:
- Ce a fost cu raspunsul ala? Una e cand imi vorbesti asa in afara camerelor de filmat si alta e cand o faci cu o tara de martori, ai inteles? Spun eu enervat de-a dreptul, sperand sa nu se mai repete acest lucru si alta data. Alta data, va mai fi una? Cu siguranta nu, sunt deja satul de jocul de-a sarutatul cu Yu.
Asteptam sa-mi spuna ceva de genul cum ca el face ce vrea sau alte tampenii, dar nu mai zice nimic ci se intinde sa-i sopteasca ceva lui Kiro la ureche, iar eu mor de curiozitate, incercand sa aud despre ce era vorba. Pana sa apuc eu sa-mi dau seama de ce se intampla, il vad pe Yu luand singurul baton de ciocolata din masina si incepand sa manance din el astfel incat da-mi faca pofta. Il fixez cu o privire aspra ce radia de nervi, apoi incerc sa-l prind de maini pentru a i-l lua.
- Hai, Yu, stiu ca nu-ti place prea mult ciocolata, o faci intentionat, spun eu intinzandu-ma si mai mult si incercand sa-l tin de mana.
- Ce, il vrei? Imi spune fluturandu-l prin fata ochilor mei, iar eu ma chinui din nou sa-l prind.
- Normal, tip dintr-o data, aplecandu-ma catre brunet. Deodata, simt cum mi-e prins capul de barbie si cum Yu isi strecoara limba inauntrul gurii mele, facandu-ma intentionat sa tac. Are un gust dulce datorita bucatilor de ciocolata de pe limba care se dizolva in saliva ce se impreuna in jocul pe care tocmai il incepuse. As putea sa-l musc ca data trecuta, dar imi placea la nebunie gustul de ciocolata, asa ca nu il pot opri, cel putin nu inca. Insa, in cele din urma, il impring, retragandu-ma pe locul meu.
-Incepe sa-ti placa sau mi se pare mie? Imi spune cu un zambet pervers asa cum numai el poate sa aiba.
- Idiotule, imi place ciocolata, nimic mai mult.
- Vezi sa nu te cred! Sunt ultimele cuvinte pe care mi le-a adresat tot drumul inapoi catre hotel. Cred ca devine un obicei sa ne sarutam atat in public cat si in particular, iar baietii se amuza copios pe seama noastra. Probabil si Yu o face, dar pe mine ma enerveaza cu adevarat tot jocul asta cretin, am de gand sa i-o platesc si inca cu varf si indesat. Nu va scapa el asa usor si am in minte planul perfect, ceva mult mai serios decat niste blugi stricati.
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#10
kyaaa a fost bestial nu mai pot de ras, mi-a placut cum ai imbinat naratiunea cu dialoguul si descrierea, iar momentul comic ti-a iesit extraordinar, am ras cu lacrimi cum ziceam, incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult de Yu de-abia astept sa vad ce va face kana-chan in urmatorul cap, dar pana una ala myuu meriti multe laude pentru un capitol fabulos, mi-a placut foarte mult si a fost pe masura asteptarilor mele
Tu si kana-chan va completati reciproc.
next-ul repede pupicpupicpupic
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 51.399 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.084 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 131.254 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 68.845 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 57.799 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 124.755 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 111.099 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 49.946 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.310 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.460 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)