Animezup - forum manga si anime
Hiei e bun sau rau? - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Anime Genre (https://www.animezup.com/forum/Forum-Anime-Genre)
+--- Forum: Fantasy/Magic (https://www.animezup.com/forum/Forum-Fantasy-Magic)
+--- Subiect: Hiei e bun sau rau? (/Thread-Hiei-e-bun-sau-rau)

Pagini: 1 2


Hiei e bun sau rau? - Shiva - 01-07-2007

Hiei e bun sau rau? poate lupta de partea lui yusuke penrtu ca trebuie , altfel este inchis in lumea spirituala . Sau e bun si din cauza firii lui apare confuzia?
Voi ce credeti?


RE: Hiei e bun sau rau? - Lye - 02-07-2007

Hiei..unul dintre personajele mele preferate.Multe persoane l-ar cataloga pe hiei ca fiind un personaj rau...aproape negativ.Ceea ce este total gresit.Inafara faptului ca este foarte puternik,este si un bun prieten:a fost alaturi de Yusuki si ceilalti in toate momentele grele(Turneul Artelor Mariale Negre,lupta cu Sensui)riscandu-si viata.Dar caracterul lui dur si rece il fac sa para rau...chiar daca nu este asa.Hiei este un personaj bun.


RE: Hiei e bun sau rau? - Megiddo - 18-07-2007

First of all ..what's the problem whit the poll ?...

Asa revenind on topic : Well nu as putea spune ca Hiei e rau,stiu ca la inceput cand a furat oglinda si s`a luptat cu Yusuke era rau [>.>] dar acum nu cred ca mai pot spune asta , poate ca se mai cearta cu Kazu sau e mai rautacios cateodata , dar asta nu cred ca il face rau,in plus i`a ajutat pe Yusuke si pe ceilalti de foarte multe ori deci tinde sa fie un personaj pozitiv ...aste fiind spuse cred ca e bun ^^


RE: Hiei e bun sau rau? - Jigoku - 15-11-2007

hiei... hmmm... "hiei, tu nu esti rau, doar urasti lumea" i-a spus undeva prin ultimele episoade .... am un lapsus acum...
nu mi se pare a fi un personaj rau, ci doar unul care doreste sa para asa. De fapt, ii pasa de prietenii lui, fapt dovedit. Putea sa-i lase sa moara striviti de blocul acela de piatra, ce cantarea exact kat puteau ridica toti(in ep. ala cu ochiu zburator) , dar n-a facut-o ... iar pe yusuke putea sa-l omoare de vreo 3 ori .... are si el partile lui intunecate, dar nu exagereaza cu astea... nu are mila cand e vb d dusmani...sau de Kuwabara.. 4 hiei e un personaj tare sweet ..preferatul meu de altfel

[Imagine: Hiei3.jpg]

[Imagine: 1hiei.jpg]

[Imagine: hiei22.jpg]

http://i191.photobucket.com/albums/z143/ShikaHaru66/hieiwallpaper.jpg


RE: Hiei e bun sau rau? - Maou - 06-04-2008

Majoritatea cred ca este rau pentru ca numele lui este Hiei Jaganshi care se traduce Hiei of the Evil Eye. Se inseala.Este adevarat ca la inceput a fost rau, dar s-a schimbat. Defapt nu era chiar rau, dar este genul de persoana care daca nu-l deranjezi nu are nimic cu tine. Era genul de persoana caruia nu-i pasa de oamenii din jur datorita trecutului sau. Neavand niciodata prieteni e absolut normal sa aiba un astfel de comportament, dar asta nu inseamna ca era rau... Apoi l-a cunoscut pe Kurama de care s-a apropiat prima data, ca apoi sa-i cunosca pe Yusuke, Kuwabara si ceilalti. Kurama ESTE cel mai bun prieten al lui.Si pe Yusuke il considera prietenul lui, dar are mai mult respect decat prietenie pentru acesta. Are incredere in el, dar singurul care il cunoaste cel mai bine este Kurama. De Kuwabara nici nu mai comentez. Tine si la el ca la un prieten, dar o arata in felul lui.. Iar Koenma este pur si simplu seful. Fetele nu intra in discutie ...
In plus, este unul din personajele principale...
In concluzie, Hiei este bun!


RE: Hiei e bun sau rau? - Flash - 20-01-2009

Hiei..unde cand cum???
Hiei e super bun ( la prorpiu ) ( nu va ganditi la prostii ) >.<
El este foarte bun chiar daca isi ascunde sentimentele. Mereu a avut grija de yukina in secret, fara ca ea sa vada, iar atunci cand s-a dus dupa ea sa o salveze din mainile nenorocitului alauia de bosorog, care vroia sa o foloseasca pentru ca lacrimile ei se transforemau in margaritare, a venit dupa ea si a salvat-o, plus ca a ascultat-o, fiindca ea a spus sa nu-l omoare fiindca nu merita, iar el a facut ce i sa cerut, ce i-a cerut yukina sa faca. Lol ca este bun, isi apara prietenii si chair dac aNU admite este prieten si cu kuwabara, acesta chiar ii este prieten.

oricum raman imensa super ultra mega fana hiei :X:X


RE: Hiei e bun sau rau? - Teh - 24-01-2009

Well topicul acesta este interesant.Mie imi place farte mult de hiei din yu yu hakusho pentru ca este unul dintre personajele mele preferate din acest anime,poate chiar cel mai preferat.Insa nu asta este important.
Parerea mea este ca Hiei nu este un personaj rau,este unul bun cu un suflet extraordinar.Este prins intre mintea si sfuletul sau,.Gandurile din trecut amestecate cu cele din prezent.Toate aceste lucruri interesante,el este un personaj pozitiv desi in pielea unuia ":negativ" .Se dovedeste a fi un bun prieten,lupta alaturi de yusuke dupa parerea mea pentru ca ii place,nu doar sa lupte ci sa fie alaturi de aceia,pe care in cele din urma pare sa ii considere buni prieteni.
Hiei este un personaj atat de complex si interesant.In el sunt amestecate atat de multe caractere,incat uneori nu iti poti da seama ce simte sau gandeste.Insa dupa parerea mea Hiei este un personaj bun , I like him.Ador raceala cu care se comporta,pentru ca din cauza acestui comportament rece este spus , poate, ca este rau insa aceea este doar armura sa de protectie ^^


RE: Hiei e bun sau rau? - Lorelei - 06-02-2009

Nu vad de ce sa fie un personaj negativ.Intr-adevar,e mai sobru si inchis,dar asta nu-l trece de partea dusmanilor binelui.In plus,el chiar lupta pt a-i invinge.Nu cred c-o face doar ca n-are altceva de faut acasa.Si faptul ca ii pasa de Yukina e iarasi un plus la capitolul personaj pozitiv.Apoi,desi n-o prea arata,lui chiar ii pasa de coechipieri.E genul care incearca sa-si ascunda sentimentele pt a nu-si arata slaiciunile.In concluzie,Hiei is a good one 21


RE: Hiei e bun sau rau? - Coyote Stark - 09-02-2009

Hiei la inceput a fost personajul negativ dar Kurama la tras mereu dupa el si a devenit bun se pare ca o contribuite a avut-o si Yusuke Urameshi,deorece era un oponent foarte bun pt. el si avea cu cine sa se lupte.Nu mi-a placut la el faptul ca nu a recunoscut si nu ia spus Yukinei ca el este fratele despre care ea crede ca e undeva departe,asta m isa parut ca-l face rau (daca pot sa numesc asa ceva rau).Ce sa spun lui Hiei a mai avut o mare contributie si Mokuro care la tars dupa ea si a ramas cu ea nu sti poate ca e mai bine pt. el asa nu trebuia sa recunoasca ca e bun .


RE: Hiei e bun sau rau? - Miranda. - 17-08-2011

Hiei ? Cel mai hot dintre baieti ? Personajul meu preferat ? Este foarte bun... Atitudinea lui dificila nu este chiar atat de wow... este evidenta si cere intelegere.... El a superit foarte mult cand s-a nascut... iar durerea lui continua cu sora lui, Yukina, care nu se poarta foarte afectuos, dar nici el nu arata. Este bun, nu este negativ.