Animezup - forum manga si anime
Dear Diary - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+--- Subiect: Dear Diary (/Thread-Dear-Diary)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: Dear Diary - Fiction - 02-11-2011

Diary, we finally meet. Am multe să-ţi zic; defapt un singur lucru.
Nu mai pot! Şi cred c-am zis tot. Nu ştiu dacă firea mea e de vină, dacă personalitatea mea care e ca o cuşcă pentru propria-mi fiinţă sau alte motive pe care nu le pot asimila acum, dar adevărul şi realitate e ca nu mai vreau / pot etc. Şcoala ma distruge - indirect. Stresul, oboseala, durerile de cap şi toate astea mă distrug - mă rog. Simt cămă sufoc şi ca nu mai am timp de nimic, nu mai pot reţine nimic. Mi-e scârbă de tot şi tot ce vreau e sa am o viaţă liniştită.
Acum mă doare capul de mor, dar cică trebuie să termin de învăţat la germana şi să repet şi la isto. Maine va fi oribil. Am ore de la şapte. Pe la 5:30 sau 5 mă scol să repet şi mai învăţ.
Vineri dăm test la Bio, Isto şi ne ascultă la geogra, am tema la română şi mai trebie să-mi fac şi celalălalte teme. Mă ascultă la germană mâine din mii de cuvinte şi acum sunt obosit, nu prea pot reţine, mi-e frică sa nu uit. T_T
Simt că mai am puţn şi mă pot interna. Acum: vreau să se termine săptămâna asta pentru tot ce e Sfânt! Gata! Gata... gata... Mă doare capul. Scuze de greşeli de tastare n-am chef nimic acum.

Take care Diary, sper să ne vedem soon.



RE: Dear Diary - βεκi - 02-11-2011

Dear Diary,

Sunt fericita. Nu am niciun motiv. Sunt pur si simplu fericita. Saptamana asta a fost stresanta, insa eu zambesc in continuare, desi nu imi explic o.o Maine este balul si nu mai am rabdare ! Abia astept sa evadez din tot stresul asta. Si o sa urasc cu siguranta ziua de maine. O sa treaca cu siguranta mult prea repede(ca deobicei). Sper totusi sa treaca ca un melc, sa am impresia ca a trecut o saptamana .__. Nu vreau sa scris mai mult...I'm just bored, but still smiling.


RE: Dear Diary - yaoi maniac - 03-11-2011

Ilie mi s-a confesat. Ma intreb daca maine o sa MAI creada ca sunt iubita lui sau ceva de genu'. >.> Daca il mai aud o data pe Florin "Iubita lui Ilie", o sa tur-bez. De ce? Asa... Altceva? Naspa. Ora de desen a fost diferitaaaaaaaaa de toate celelalte. Inca de cand Ilie m-a intrebat daca am iubit pana la cand se lua de astia care vorbeau cu mine si le cerea explicatii (gen: Ce ma? Te iei de iubita mea? Ce ai, ma/fa, cu ea? *mda*), pana la faptul ca am auzit de la o colega, tot Andreea o cheama, ca le-a zis prietenilor lui (Ilie lor) ca ii place de mine. >.> Picii se uitaaaaaaaaaau asa de ciudat la mine cand Ilie m-a intrebat "Iubita, ai plecat?" (cand am trecut de careu). Iar eu, dupa ce fac inca doi pasi: Omule, omoara-te. Impusca-te... *soapta + capul aplecat* Mdaaaaaaaaaaaaa~. Pana la urma, cu farmecul meu inevitabil si dragalesenia mea, m-am "impacat" cu Dya si... ce pot spune, nu o sa-i uit privirea plina de ura (si scarba/dispret). *rolling* Fortoasa mamii! ;x Altceva? Hmmmmmmmm, de ce nu mi s-a putut confesa Marina?!!! De ce?!!!! TTTTTTTTTTTTTTT^TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT E atat de geniala si buna... ii... frumoasa, adica. Damn... it. >.> Dar raspunsul ar fi fost acelasi. Dar serios... lasa. :j
Azi am luat opt la religie, trist. :[
Zece la desen. :[
Sa caut rama pentru desenul facut la desen (=]]). :[
Pa. :]


RE: Dear Diary - DeDal N. - 03-11-2011

Dear.

Ce zi interesanta. Incep prin a spune ca astazi am facut ceva mai multa 'miscare' decat de obicei. Miscare vorba fie. Acum ascult ceva melodie peste care am dat doar ieri si sincer nu o gasesc pe yt numai intr-un loc. Nu ca m-ar deranja.
AM plecat astazi de la ultimele doua ore, ca de obicei. Si aseara i-am facut o promisiune prietenei mele, ca nu o sa ma las sa fiu 'transformata' de cei ce vor sa o faca. Apoi am vorbit de SPN si mi-a spus ca a devenit dependenta dar totusi nu a avut nici un cosmar. Hmm, norocoasa de ea.
Maine avem inspectie la Engleza. Dar sincer, tot ce vreau e sa vina week-end-ul, sa pot sa motai cat vreau, sa pot sa ma uit la seriale noi si sa nu imi fac griji pentru orele de luni. Oricum cu vacanta de iarna nu foarte departe. Stiu sigur ca de dupa ce dam tezele o sa motaim, nu alta. Si anul asta chiar nu e stres. Luam multe note la putinele materii pe care le avem din moment ce materiile realiste ne-au fost scoase din programa. Si nu ma deranjeaza. Chiar deloc.
Ce pot sa spun?



RE: Dear Diary - SnowFlake. - 03-11-2011

Dear diary,
As putea spune ca ziua de azi a fost interesanta. Sunt foarte somnoroasa, chiar daca este doar zece jumate. Pot spune ca m-am cam saturat de liceu. Ba ascultari, ba teste.. -.- Vreau vacanta aia odata.. T^T
Silviu nu ma ajuta deloc, ba din contra, ma face sa vreau sa fiu mult mai rea cu el si nu cred ca o sa-i placa. Nu am inteles de ce m-a mintit, dar mai bine sa nu sap dupa raspunsuri. Decat sa doara prefer sa nu stiu. Imi este dor de vechile vremuri. Absolut toate si as vrea sa pot da timpul inapoi *macar putin*.
Sunt o p-r-o-a-s-t-a! Nu ca ar fi vreo notate -.- Cred ca am dat ' delete ' la o parte din capitol. Si la dracu', imi si placea. O sa incerc sa o recuperez; poate mai este inca in arhive *da, doamne*


03.noiembrie.2011


RE: Dear Diary - βεκi - 04-11-2011

Best Night

Yep, balul. A fost genial, epic ! Cea mai tare petrecere de pana acum la care am asistat. A fost superb, din toate punctele de vedere. Nu m-am plictisit o clipa : )) Eram toti acolo pe mese, pe canapele, dar nici de cum nu stateam jos xD. Ehe, a durat pana la 4 dimineata(prea putin ._.) si am stat juma de ora in fata clubului sa ma gandesc cu cine merg acasa. Habar nu aveam cum sa ajung, ce sa iau o.o Majoritatea plecasera. Credeam ca acolo raman pana dimineata, pana cand se scoala mama sa ma duca acasa = )).
Si miss boboc a iesit o colega de-s mea.(Yep, proud of her !). Si Mr, foai ! Era si culmea sa nu iasa el xD. Chiar au ales cum trebuie miss-ul si mr-ul de data aceasta, fata de anii trecuti(din auzitele colegilor mai mari).
A venit Akcent si Connect-r sa cante. La Akcent era nebunie acolo, mai ales cand cantasera piese vechi : x. Eram in rai! Si au cantat super misto. La Connect-r am stat la primele trei melodii, dupa care am sters-o afara cu doi baieti sa luam o bere : )). Wtf, in club era 10 lei si la shaormeria de langa doar 4 lei si era si mult mai mare o_O Si mult mai buna .___. Shaormeria rulles.
Mai erau si cativa colegi mai mult decat beti care aveau niste replici in el o.o La unu ii venea sa planga ca era prea intuneric si spunea intruna ca nu-i place intunericul = )). Eh, in rest am dansat toata noaptea si ma uimeste faptul ca nu s-a pus doar house o_o Chiar a fost muzica buna.
So...I can't forget this night.



RE: Dear Diary - Lia - 04-11-2011

Draga Batman,

Azi a fost o zi tampita, cam ca toate celelalte de altfel, dar mult mai groaznica. Cum frate sa refuzi ca manager sa-i dai omului, soldatului proaspat venit din Kandahar, trecut prin TLD, rest la 50/100 euro! Cum!!? Si sa ne ceri noua barmanilor sa uitam de toata faza asta si sa le tragem amenilor din bani. Ce fel de om cretin si avid dupa bani sa fii??

Ma rog, o ora, un chalk de 120 de oameni, tichete aiurea, dubluri, greseli, lipsa in float si asa mai departe, dar am scos-o la capat si am prins si o spaga de 50 euro. E ok...

Imi e dor de Adam nespus, dar am fost prea obosita sa-i scriu ce i-am promis, o voi face maine, la fel ca si cu inscrierea la sala si inceputul studiilor. Momentan sunt mult prea bolnava sa fac ceva. Azi dimineata a plouat si am inghetat groaznic pe motor, desi eram imbracata ca un eschimos.

Mi-e dor si de Dad, dar nu prea vorbeste cu mine, si nu mi-a trimis mail deloc, cum imi promisese... Nu stiu, as vrea sa am incredere in el dupa cele 3 saptamani in Spania... De as putea, ar fi perfect.

Cateva luni si scap de pe insula asta blestemata! Am sunat ca un naufragiat, dar uneori chiar asa imi pare.

Sunt singura toata luna si duminica stau cu Moe. Mai trece timpul. Poate e cu 15 ani mai mare ca mine, dar macar am ce discuta cu el. Bine, cu el si multi alti canadieni. Doar ca stafful din roto-ul asta e mult prea timid. Nici nu le stiu numele si deja sunt aici de aproape doua saptamani! Cu francezii era mult mai bine, dar eh...

Bine, raman fara baterie... Am plecat!

Asta l'huego!


RE: Dear Diary - yaoi maniac - 06-11-2011

Hellou, my dear diary.
Hmmmmmmm, nu m-am mai intalnit cu Denisa, nici nu aveam asteptari mari (de obicei nu am, nu imi fac sperante aiurea si nici nu ma gandesc mult la asta, ceea ce e bine). Nici ca ar conta. Ma simt mai bine acasa; mai ales ca ma apuca o durere de burta si picior in timp ce faceam hainele. Am facut level-ul treizeci si opt, aproape trezeici si noua pe Jade Dynasty si sunt Rayan, dar chestia "foarte bune", trebuie sa am level-ul patruzeci ca sa ma duc pe alt Plot. .____.' Cred ca o sa-i cer bunavointa lui Robert *Allah* (nu cred ca are treizeci de ani impliniti si nici nu credeam ca e baiat @____@, oricum...) sau s-o prind pe Roberta (uau! ce coicidenta *rolling*) sa-mi zica de tipa cu misiunile. :-b Dar cred ca ii transmit lui Dya prin antenele mele sa-i zice ca am nevoie sa-mi arate unde e tipa, ca data trecuta eram in dilema ca nu am servar-ul Surah (sau cum este). Altceva? Chiar as vrea sa merg la sfarsit sa facem undeva banchetul. .___. Ce naiba?! Plecam toti, ne luam zborul, iau eu vreau o poza de grup, id-uri si numele de telefoane inainte sa ma orientez spre un liceu. *laughs* Sa facem ceva inafara; mi-ar placea ca la sfarsit sa ne plimbam, nu unu' pleaca cu un amic vechi de cand lumea, altu' isi asteapta iubita si tot asa. Ar fi sucks. Maine incepe iar scoala. De parca nu ne-a ajuns. >.> Frate... acum s-a trezit si Ministerul Invatamantului: Sunt prosti! Sa le bagam materia pe gat! *stiu ca nu e asa, dar doar ziceam* Mdaaa~, dar oricum, nu conteaza asta, e alta chestie. Ileana mi-a zis sa invat pentru ca daca vreau sa am o slujba care sa imi placa sa ma duc la ea, atunci trebuie sa invat. Cristi mi-a zis sa dau la un profil care sa imi placa, i-am zis de filologie si a zis ca da, mai ales ca eu scriu si corect din punct de vedere gramatical si imi place sa citesc, sa compun, dar nu imi prea place partea cu gramatica. >.> Substantiv, verbe la gerunziu, supine, ala din alta parte de vorbire unde nu-stiu-ce... @_____________@ Anul trecut diriga a spus ea singura ca partea gramaticala e mai grea, asa ca o sa acxam pe partea de literatura. Toate bune si frumoase. Nici ca ar conta, dar totusi... Iar tata imi spune sa dau la un profil cu viitor (el ar vrea ceva de economica). Ileana mi-a zis ca sa se asigure intr-un fel sau altul, pe fratele meu l-am intrebat, iar pe tata la fel. Pana la urma... ar trebui sa dau la ceva care sa-mi placa, dar vreau sa am un viitor, o slujba buna din care se castiga bine pentru a-i mai ajuta pe ai mei (ma gandesc la ei... cum sa-i rasplatesc pentru cat au avut grija de mine .___.) si sa-mi fie bine, cred... adica... sa iti cauzi mai mereu o slujba la negru e... stresant si toate cele. Oriiiiiiiiicum~, sa continuam sa citim manga. :-b Seme-ul e tareeee bun! La treizeci si sase de ani si tine mai bine decat celalalt din one-shot-ul ala (care cred ca l-am mai citit o data o.o). =p~ Nu conteaza, nu ma bagati in seama. *laughs*
reincep cura



RE: Dear Diary - DeDal N. - 06-11-2011

Dear.

Tata, de afara ma tot freaca la cap sa ies din casa. E frig, e urat si nu vreau. Ies destul cand merg si vin de la scoala plus alte angajamente. Mi-e destul si mai mult decat atat.
Am vorbit cu o fosta colega, de la real. Am facut putina comparatie apoi ne-am luat de cap, la figurat dar cred ca si la propriu. Motivul? Unul simplu. Suntem in penultimul an de liceu.
Nu pot sa cred, adica sincer. Adica am 17 ani, ok, dar...parca am deja douazeci si. Ma simt atat de batrana, atat de neputincioasa. Am impresia ca timpul a cazut intr-o prapastie.

Ca sa revin la lucruri mai de zi cu zi, nimic nou. Vreau sa vina odata tezele, sa termin cu ele si sa mananc zi de zi portocale timp de trei saptamani. Da, am in plan sa le consum cu o foarte mare pofta. Nu am mai mancat de mult portocale sa fiu sincera si am asa, o pofta nebuna de ele.
Fac imediat o baita, ma apuc de teme, daca am, apoi ma pun la 'Dexter' sau 'Fringe'. Ah, btw, episodul nou din 'SPN' a fost superb. *Cas, come back, baby !!!*. La fel si 'Vampire Diaries'. dar astazi am terminat 'Joey', pacat ca doar doua sezoane. Siii am zis ca ma reapuc si de 'Prison Break' dar cel mai sigur in vacanta. Plus ca acum si Amalia e in febra 'Supernatural' dar nu e coreeeect. Eu am avut cosmaruri si nopti nedormite, ea nimic. De ceeeee?

Anywho. Ma simt...bine...? Nu stiu, iar imi e dat tot sistemul peste cap. Nu pot, nu pot sa raman la o stare nici daca vreau. Si ma cam enerveaza. Ma enerveaza pasele astea, de la o stare la alta. Parca innebunesc, ce naiba?! Parca vreau sa ma cert cu toti colegii si sa dorm si numai sa dorm. Atat.
Ar trebui sa imi revin, sincer, nu stiu de ce. Timpul trece mult prea repede si cred ca nu o sa am multe sanse. Si singur e bine, chiar foarte, cu toate astea ceva imi spune ca nu asta vreau.
OKE, am devenit prea emotiva. Ar fi cazul sa inchei.





RE: Dear Diary - βεκi - 07-11-2011

Nobody breaks my heart !

No, no. E lege.

Weekendul acesta a fost extrem de plictisitor, desi doream in acelasi timp sa nu se termine, deoarece nu vreau sa merg la liceu. Mai bine stau toata ziua uitandu-ma pe pereti, decat sa imi pierd o ora din viata pana la liceu si alte 6 ore stand cu fundul pe un nenorocit de scaun de lemn. (ma doare fundul ._.)
Si mi-e atat de dor de o excursie...cu fostii colegi din generala. Yep, vreau o excursie si cu colegii de la liceu, dar prima sa fie cu colegii din generala, pentru ca ei sunt cei mai tari :3 Mi-e dor de ei, desi i-am revazut pe majoritatea joi seara la bal. Mi-e al naibii de dor ! Si o excursie ar fi nemaipomenita. Astept sa vina vacanta de iarna. Probabil ca atunci vom avea sansa sa mergem la munte, undeva. Poate la Predeal...cu ocazia asta invat si eu sa ma dau pe skiuri. Cat de tare ar fi xD.
Niciodata nu m-am gandit la acest sport, deoarece niciodata nu m-a pasionat. Acum, deodata, mi-a trecut prin cap sa il practic, asa, de placere. Eu una ma omor dupa patinaj. Chiar ieri si alaltaieri am vazut la televizor niste tipe cum patinau fantastic pe gheata. Daca as vrea sa dau timpul inapoi...l-as da cu siguranta. Doar ca sa am cinci ani si sa ma apuc de patinaj artistic, nu de altceva.
Mda, se pare ca am sarit de o chestie la alta. Prea plictisita sa mai continui...