Animezup - forum manga si anime
Dear Diary - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+--- Subiect: Dear Diary (/Thread-Dear-Diary)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: Dear Diary - DeDal N. - 26-09-2011

Dear.

Acum stau la pc, am ajuns acasa acum o ora si jumatate, cam asa. Oricum, sunt putin obosita, mai ales dupa ultima ora, am avut franceza. Anul asta avem 3 ore pe saptamana. Asta inseamna mai multe note, adica teste. Nu ca urasc sa dau teste dar urasc franceza. Bleh si acum facem recapitulare de anul trecut, toate timpurile. Adica, pe bune. Ce e nebunia asta cu toate testele astea? Si cica o sa dam patru, patru teste anul asta scolar. What the f**k?! Patru? Pe bune? Nu dam destule teze si teste?! In plus, dam unul acum, unul in decembrie, unul in ianuarie si la sfarsitul scolii. Pe cuvantul meu, astia sunt tampiti?! Toti am ramas masca atunci ne-a anuntat domnul de istorie. God. In fine. Sper ca a fost o gluma proasta.

Avem pauza mare, pauza de 20 de minute, de la 11 fara 10 pana la si 10. Apoi ora se termina la fix si pana la si 10 iar avem pauza si tot asa. Ei, asta e o schimbare buna. Vreau sa vad cum va fi cand se va incuia poarta, dupa ce ne baga chioscul inauntru. Si unde sunt toate acele banci si copaci pentru care am platit. Oricum, anul asta pare destul de frumos. Cel putin pana acum. Astazi am primit iar orarul, Iisuse, lunea avem cele mai grele ore. Toate limbile plus istorie si geografie. Si ca sa ne relaxam putin la sfarsit, ne-au bagat muzica. Desen nu mai facem deloc. Macar atat.
Siiiii am ceva teme pe maine, putin, trebuie sa imi repet la engleza si sa scriu un mic eseu la romana. Am uitat de romana. La geografie ne-a predat, in loc sa facem recapitulare, pentru testul acela. Dar nu ma stresez. Ma stresez la franceza, pentru ca cred ca ne pune pe grupe dupa notele astea. O sa incerc sa invat ceva din nenorocitele alea de timpuri. Si la engleza ma stresez. Pentru ca vreau, vreau, vreau sa merg la olimpiada si sa ajung macar pe judet. Asta e un tel, dar trebuie sa ma pun pe treaba, serios, mai serios ca niciodata.

In rest, am cumparat 'Terra' cu ochelari 3D. Si hartile din revista sunt 3D, kewl. Nu ma asteptam. In afara de asta, sunt OKE. Maine avem pana la doua, apoi merg la destist cu colega mea. Problema e ca nu imi mai gasesc programarea. Acolo erau trecute toate maselele mele, acelea rezolvate si in curs de. Mama, nu am chef sa o vad pe doamna doctor facandu-mi mutre. Chiar nu. Daca nu o gasesc, o sa trebuiasca sa imi caute prin toata gura. Sa vada ce a facut sau nu. Dar ce, cred ca are trecut in agenda ei. Oh well. Si ca tot vorbim de agenda, astazi profa de franceza avea una cu Hannah Montana. WTF?! Era prea amuzant ca sa nu rad, sau colega mea sa nu o faca 21



RE: Dear Diary - Stormrage - 26-09-2011

Gosh>.> Astăzi a fost o zi atat de nasoală. Am dat 3 teste inițiale [nu au voie sa facă asta și totuși o fac] la romana, franceza și chimie^^ Asa de frumos nu? Apropo, azi am sărbătorit al sase-lea sfârșit al lumii cu colegii, în curtea școlii, savurând o Cola;] Ma întreb câți oameni pot crede în asa ceva?
Ah, azi profa de fizica a făcut un lucru la care am rămas masca [nu m-am mișcat 5 minute de pe scaun din cauza socului]. Aceasta femeie diabolica, aceasta ființă fără inima, a ZÂMBIT! E posibil sa aibe un colțișor de suflet? Ve-ti afla în următorul episod din serialul ``Infernul``^^ *Fumatul dăunează grav sănătății tale și a celor din jur*
Cam atât pe ziua de azi, mâine s-ar putea sa fie și mai rău x3


RE: Dear Diary - Berry. - 26-09-2011

Dear diary,

ştiu că te-am neglijat în ultimul timp, dar nu a fost vina mea, nţ nţ, programul meu e de vină '.' . Azi m-am trezit pe la 10 şi câteva minute, am mai stat în pat până la şi jumate, am mâncat, iar la 11 30, după ce m-am aranjat, am plecat spre liceu. Am fost printre primii care au ajuns din clasa mea şi am stat pe hol şi în curtea şcolii, că nu puteam să intrăm în clasă. De la 12 30, am avut 7 ore, engleză, chimie, muzică, unde am dat testul iniţial la mate, 2 ore de română, o oră de mate şi una de dirigenţie, dar am făcut mate. În ciuda programului dobitoc, am avut o zi chiar tare. Am râs în ore, am nişte colegi geniali; la română am făcut două teste de personalitate şi profa e cea mai tare o.o ne-a povestit despre Complexul Oedip : ))
Momentan, mănânc struguri, şi ascult SISTAR - So Cool. 15

Love,
>:d<


RE: Dear Diary - DeDal N. - 30-09-2011

Hello.

Astazi am avut o zi ciudata, sa fiu sincera. M-am trezit in intarziere dar am reusit sa ajung la timp in statie. Aveam prima ora franceza dar cand am coborat mi-a spus o colega ca avem de la 8:30 simulare de incendiu. Oh, da. Doar atat asteptam de dimineata, o veste buna. Am stat afara cam douazeci de minute, apoi am iesit in pauza. Tot a doua ora am dat primul test, de fapt al doilea test initial, la romana. Dupa am avut engleza unde nu am mai iesit la tabla pentru ca eu si inca cateva colege avem nota si trebuia sa ii asculte pe cei care nu aveau. A fost o ora cam...ciudata, nu stiu de ce. Si dupa am mai avut dirigentie. Noroc ca vinerea avem pana la 12 si ore destul de usoare. Dupa ce am ras bine cu doamna diriginta am plecat sa imi cumpar boxe. Le-am gasit pe cele pe care le-am vrut de ceva vreme. Inca nu le-am pus dar cat de curand.

Oricum, e deja devreme. M-a durut si astazi capul, ca si ieri, cam toata ziua. O sa raman singura acasa de la 16 pana la 23. Cred ca ma uit la 'Dexter' si poate la ceva anime-uri...? Am uitat, astazi apar 'Jurnalele Vampirilor' si ieri nu am apucat sa ma uit la 'Naruto' deci o sa fiu ocupata. Maine apare Supernatural', cred ca serialele astea doua sunt motivul pentru care astept sfarsitul de saptamana. Oricum, cred ca o sa ma mai plimb astazi putin, merg sa imi cumpar seminte dupa ce pleaca si tata la lucru. Acum chiar nu am chef. Cred ca dau drumul la ardio si ma intind in pat o ora, doua, ma dor ochii.



RE: Dear Diary - yaoi maniac - 01-10-2011

Hellou, mai diary. How are you? Fain? Wow! o.o Me too, swetti. I know, I know, much time has passed. Trebuie să fac baie, nu vreau, dar dacă mă duc în parc (pătură -opţional-, caiete de scris şi desenat, creioane, pixuri, ceva de băut -apă-, un sticks, covrig, ceva... trebuie). Ce mai fac eu? Ehm, bine. Vreau să mă duc săptămâna care urmează, să nu se înţeleagă că asta, la cimitir. T____T A trecut ceva timp. So sucks! Sorry mother, I am irresponsible. T___T Chiar şi de faţă cu tine. So shit! The big shit (and "Big bubbs. Nice bubbs. Buuuubbbs!! Bubbs, bubbs, bubbs, nicee bubbs!!" -Beto, ora de tehnologie). Anyway, se pare că o să-l târăsc pe tata prin cimitir. *forced smile* Apropo, dacă e să ajung în parcul Plumbuita, azi, trec şi pe la biserică să aprind lumânări. *yeeee -extension* Oricum tot vroiam să trec pe acolo de câteva săptămâni, my bad, okay? Anyway, mai urmează doar testul predictiv la matematică şi am scăpaaaat *extension*. Ghiciţi ce? Am luat 2.60 la fizică. *rolling* Frateee, cea mai mare notă a fost 3.75, iar cea mai mică a fost luată de Beto -diva- care a fost *pam-pam, tobele răsună ca în mahala* 1.10. *laughs* În pauză toţi ne-am dat mari cu notele luate la test şi eram "I am so proud of me. *cheering me* C'mon, c'om. I don't hear!!" or something. *laughs* Am făcut şi boacăne -cum ar fi ieri >.>- şi... reîncep cura că am deja şaptezeci de kilograme. T________T What the shit is that, dude?! Me... *yada* *running in tears* Mă duc să fac baie. La revederci or whatever you want, scorpiilor.

Postscript: Copiii m-au numit "nemiloasă". : > Să nu îmi mai zică lumea că nu-s diabolică. *evil laughs* Long story, never -> adică "You'll never hear". *given eyes over head*



RE: Dear Diary - DeDal N. - 11-10-2011

Hello, hello !!!

Nici nu stiu de ce sunt atat de fericita. M-a tinut la pat o raceala zdravana. Mi s-au umflat amigdalele si simt ca imi crapa capul de durere. Mda, fapt sigur, nu trebuia sa beau acea cola rece.
In rest, toate bine. Chiar bine. Mama doarme dupa schimbul trei, tata e la lucru si eu m-am apucat de trilogia Stapanul Inelelor. Nu am reusit sa ma uit al filme in totalitate niciodata. Sincer, sunt cele mai lungi pe care le-am vizionat evah. Tot imi baraie castile, mai bine zic boxele, nu am habar de ce. In ultimele zile gasesc liste de filme bune si le dau pe toate peste cap. Nu stiu de ce mania asta dintr-o data. Azi vara ma uitam la toate filmele horror pe care le gaseam. Si nu dormeam noaptea. ca nah, asta e. Si acum am descoperit alte filme bune. Whoop-de-fucking-doo.

In fine. Maine cel mai sigur merg la scoala. Nu ca m-ar deranja. Orarul asta e grozav. Chiar imi place. dar pe langa asta, ca sa fiu in stare sa merg, imi trebuie sirop. Si doamna asistenta nu raspunde la telefon. Ciudata chestie, asistenta e profa mea de religie. Fosta mea vecina. Bine, nu tocmai vecina, eram la cateva colturi distanta, dar tot o cunosteam. Cica vroia sa se calugareasca. Asta pana s-a maritat. Si ca tot venii vorba de asta, ma bantuie gandul sa imi schimb colegul de banca 21 Ema, fata cu care stau acum, desi foarte de treaba, imi da niste idei ca ma fac sa intru in depresie toata ziua. Vreau sa zic, toata ziua. Dar tot nu stiu ce sa ii cumpar, face 17 ani in curand. Well, sper sa gasesc ceva dragut.





RE: Dear Diary - yaoi maniac - 12-10-2011

Draga jurnalule, azi am mancat ramen. Am vazut ceva cu "RObotzii" (sau cum se scrie) si m-am bagat in sufletul lui tata pentru ca aveam picioarele si mainile reci. Cand am revenit, am vrut sa revin, in camera, tata m-a pus sa imi i-au ceva pe mine si sa inchid geamul, pentru ca de aceea imi e frig. Zis si facut. Sa nu uit de pahar si carte maine, cea de romana si cea pe care trebuie s-o duc la biblioteca. Nu uit eu. 10 Ma intreb daca imi face iar ceai sau o sa-mi faca supa istanta (ramen). *rolling* Imi e dor de mama, dar nici chiar asa. Ador toamna, acest anotimp rece si posomorat. Vreau sa merg la cimitir la mama. M-am plictisit de manga cu tipul care e un sfert francez, un sfert canadian, un sfert japonez si nu-mai-stiu-ce si care vorbeste in dialect chinezesc cu maica-sa, taica-su nu stie chinezeasca si toate cele. Am luat trei note de zece pe caiet. Inca sapte sa imi faca media. Am si alte cinci puncte, pana la o suta imbatranesc, dar nu ma intereseaza. Vreau meditator. Alex are treaba si ma oftica ca eu vreau si celalalte volume din "Jurnalele vampirilor". Adica... cum poate vampirul ala sexeh de Damon sa fie asa de pervers si sa-i suga... bea sangele in asa fel? =p~ Eu deja ma gandeam la altceva cand i-a prins mainile la spate si il tragea de par cu mana libera. *laughs* O sa imi iau o carte, sa vad cum, de Anna Rice (sau cum era) pe o tematica cu relatii intre baieti (yaaaaaaaaaoi!!). *laughs* Sa vad cum mi-o iau si ce imi iau. 39


RE: Dear Diary - DeDal N. - 13-10-2011

Dear.

Bleh, tot racita. Asta in primul rand. In al doilea, morrrr de plictiseala acasa. Vineri imi iau toate lectiile si ma apuc de copiat si invatat. Pariez ca deja avem ceva teste programate dar chiar nu ma stresez. Daca asta trebuie sa facem, asta facem. Plus ca as fi foarte multumita sa terminam cu ele din timp, daca se poate si mai repede. Oricum la ce semestru scurt avem, nici nu se pune problema, o sa avem foarte putin de invatat pentru teze. In afara de aia de la Latina. God, nu stiu, avem o profa noua. Mi se parea ca e super-buna si etc si e dar.....baga in noi Latina de parca nu e ziua de maine. De ce naiba?! Teza la Latina ar trebui sa fie cea mai usoara. Intr-adevar, da 10 destul de usor, ba chiar foarte dar nu asta conteaza. Hmmm, la Istorie nu ma stresez, mai mult la Engleza, bineinteles. In rest, mai nimic. Trebuie marti sa merg la biblioteca cu cartile, sa merg la denstist *mi-e rau numai cand ma gandesc* si sa imi fac o copie dupa cartea de Istorie. Cred ca saptamana asta au sosit cele de Romana, ar fi cazul, le-am comandat din prima saptamana de scoala.
Am reusit aseara sa fac o baie calduta, ma simt asa de bineeeee....si ca de obicei, toata noaptea am visat numai tampenii. Abia daca mai tin minte dar stiu ca erau tampenii. De ceva timp tot asa visez. Nici cosmaruri, nici amintiri, nici ceva frumos, doar fara inteles. Cred ca ar trebui sa ma obisnuiesc.

Anywho. Ieri am primit o plapuma noua. Azi noapte am facut sauna in ea. Din moment ce am fost singura toata noaptea, am decis ca pot sta mai mult la pc. Zis si facut. Doar ca m-am trezit de 'n' ori sa fiu in stare sa respir. Am avut nasul infundat si ma ustura gatul, mama-mama. Acum am de gand sa mananc ceva, ma doare stomacul de foame si sa ma uit la un film. Am de ales intre 5 filme, dar cred ca stiu deja.




RE: Dear Diary - yaoi maniac - 15-10-2011

Am plans de trei ori in trei zile. Nu mi s-a mai intamplat. Ma cam doar buricele degetelor de la cazatura.
Prima zi, a trebuit sa dam norma la saritura in lungime si stiam ca (,) copii o sa rada (iar) de mine. Doar sunt "balena ucigasa", cum sa nu rada de mine? Dya a inceput si ea sa planga cand plangeam, m-a strang in brate si mi-a zis ca-s doar niste prosti. Apoi a venit Alex, repede, repede, si a inceput sa-mi zica ca sunt desteapta, invat si taote cele, iar ei sunt doar niste jegosi care o sa ajunga doar niste boschetari. ^^ Oh... in pauza Mihai mi-a adus servetelul pe care l-a cerut Dya cand plangeam. 24 L-am folosit cand am sters tabla. xd Deaorece e asa de moderna incat te faci dalmatian cu pete albastre pe degete.
A doua zi, Marius mi-a dat cu markerul in brat, m-a durut, am inceput sa plang. Dya mi-a dat voie sa-mi sterg lacrimile pe camasa ei si... m-a strans in brate. Marius mi-a cerut scuze de paispe' mii de ori si a zis ca ar trebui sa se lase de acest "sport". 21 Cand Marius mi-a dat cu marckerul Dya incepuse sa faca spume si sa-l alerge. 24 Sa mentionez ca era pregatita de pumni? 15 Oh, my littal Dya (chiar daca ea are buletin si eu nu).
Ziua trei (azi), de doua ori era sa alunec pe un fel de mocheta care e afara (era ploata). Cand sa ma duc la calculator am alunecat, iar tata incepuse sa faca misto de mine (cum face cand cad). Daa~, bravo lui. M-am invinetit. Durea, ustura, si tata radea. Frumos. Am inceput sa plang si sa suspin (foarte rau). Tata a spus ca nu si-a dat seama ca atat de rau m-am lovit, iar eu am inceput sa "tip" la ei si "Lasa-ma! LASA-MA! Nu mai vorbesc cu tine!!!!!" (foarte matur), iar tata avea un zambet... mai inocent, nevinovat, nu m-a interesat. Oricum... mi-a trecut... Asa se intampla cand in doi ani de zile si ceva te abtii sa plangi si plangi, Doamne fereste!, doar de doua-trei ori in acesta perioada. E naspa. Serios... Oricum... Pe Florin il incepuse "Hai, plangi!", dar idiotii imputiti nu merita sa ii bagi in seama. ^^
Altceva? Da. Am luat doi de noua, unul la romana, altul la engleza, am un sapte la fizica si un sase la franceza, parca... ah, nuuuuu~, la limba latina. Oh, aia cinci sau sase copii au luat patru, eu singura cu sase. Mandra, cica. Sa vad ce nota am luat la testul de la civica (prima data cand o vad pe profa, prima ora din astea cinci saptamani, si ea "Test!""). Nu ma intereseaza. ^^ Un sapte, opt (sau chiar noua), tot ma fac. 10 Si... sa vad ce carti au aparut pe la ziare si sa vad pe care mi-o cumpar. Oh, in astea doua zile am bagat covrigei in mine. >.> Deea (o colega) mi-a facut pofta. Si... a fost printre putinele persoane (doua -Dya si Alex) care a interesat-o de ce plangeaam si care m-a consolat. La naiba! Mi-a parut rau de dimineata ca am facut-o enervanta. ._.'''Si... habar n-am. Am degetele reci si o sa-mi fac un user DOAR al meu pe care mi-l superparolez. *laughs*
Stefi a ras de mine si inca nu am uitat cand mi-a zis ca se caca pe inteligenta mea. ^^ Good boy. MarÈ™.
Ceao.


RE: Dear Diary - DeDal N. - 15-10-2011

Hello.

Astazi am fost la piat, a trebuit sa imi cumpar geaca pentru iarna. Nici nu am stiut de aseara, asa ca m-am trezit tarziu, dar greu. Am ajuns si am cautat peste tot, abia am gasit la iesire. Am vrut roz sau mov sau alba dar nu am gasit. Doar crem, are guler dublu 21 asta ca sa o iau mai incet cu esarfele. Mi-am luat un langos, banane, biscuiti si mi-am dat seama ca imi trebuie un portofel nou. Nu mai trebuie sa strang mult. Dar tot nu reusesc cu telefonul ala, oricat incerc. Eh, asta e. Macar mi-am terminat de copiat la toate materiile. Mama si cat am avut, la engleza, cel mai mult. Dar iarasi am aflat ieri ca am luat 9 la testul initial, si scarba pe care o urasc si pe care anul trecut profa o numea 'cea care stapaneste cel mai bine limba engleza' a luau 5. 5. My God, nu pot sa cred. Aveam un zambet intins de la o ureche pana la alta cand mi-a spus blonda mea. Da. Am asteptat clipa asta de mult timp. Muhahahaha !!!!!

Ah si mi-am luat un balon mov. Daca tot nu am reusit altele, asta da. Se plimba un tip cu ele in brate prin piat si a trebuit sa o conving sa imi cumpere unul. Ce sa faci cu el, nu ai 5 ani, nu? Eh nu, dar tot e distractiv. Am crezut ca l-am spart in masina. Mi se parea ca se facea mic.
God, mi-am facut ceai verde, fiind foarte hotarata sa il beau dintr-o gura, fara zahar, gretos, gretos, parca era de ceapa cu nuca. Tin minte ca plangeam cand trebuia sa il beau. Pur si simplu scarbos. Cica bun pentru raceala dar scarbos. Nu am putut sa beau o cana. Jumatate, apoi restul sub pat. Si acum de fructe de padure. Mai bine apa fiarta si racita.
Si acum o sa ma uit la un film, ca sa imi celebrez genialitatea.