Animezup - forum manga si anime
Dear Diary - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+--- Subiect: Dear Diary (/Thread-Dear-Diary)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: Dear Diary - DeDal N. - 31-07-2011

Dear.

Ma plictisesc, asa, in general. Am terminat curatenia, stiu, e duminica dar daca ai o mama care iti striga in ureche tot la doua ore ca nu au lux in camera, nu mai conteaza ce zi a saptamanii e. Astazi, mai exact diseara voi face ce tot am promis ca voi face. Vreau sa zic, mai e o luna pana incepe scoala si sper sa reusesc macar pe jumatate. Intotdeauna las pe ultima suta si de obicei toate ies bine. In 85% din cazuri. O sa ma straduiesc, imi promit ca o sa ma straduiesc mai mult. Nu am dat inca tot ce aveam.

Asa, in rest, totul bine. Ma tot uit la ciocolata aia de pe masa si pentru asta vad ca ma pot abtine foarte usor. Mirare, una mare inca, dar stiu ca pot. Imi ia ceva timp pana o sa ma insanatosesc de tot si pana atunci, pentru binele meu, trebuie sa rabd.
Anywho. De vreo saptamana tot ploaie si e tot racoare. Imi place, erau zile cand ma topeam pur si simplu, nu puteam sa ies din casa. Daca s-ar mai incalzi cu vreo doua sau trei grade ar fi perfect. Chiar perfect.



RE: Dear Diary - YuneSugihara - 03-08-2011

miercuri, 3 august

Astazi m-am sculat foarte bine dispusa .
Am deschis PC continund-umi fic-ul pe care l-am inceput ieri...iar dupa acea am scris in alte topic-uri de pe forum. Nu ma pot plictisi aici pentru ca desi sunt noua deja mi-am facut prieteni noi din afara orasului.
Eu cred ca forumurile sunt un lucru bun pentru ca poti socializa cu alti oameni cu aceleasi lucruri in comun.
Tot ce imi mai ramane de facut pana sa ma culc e sa ascult muzica si sa mai stau pe aici cu noii mei prieteni.

~YuneSugihara~



RE: Dear Diary - βεκi - 04-08-2011

I just wanna sleep.

Da, chiar am pofta de somn : )) De cand a inceput vacanta numai asta am chef sa fac, lol. Si mama crede ca am eu ceva si vrea sa imi faca niste analize, lol o.o Nu am mai facut asa ceva de...din clasa a 4a o_o Urasc injectiile si tot ce tine de ele >.> Nu suport acul ala -_-" Si urasc spitalele -__-".
Acum ma imbrac sa merg la mall sa-mi iau un hanorac : )) Yep, afara sunt 36 de grade si eu umblu dupa hanorace. Dar plec la munte si nu am incotro : )) Abia gasesc hanorace pe vremea asta .__. In Leonardo numai sandale gasesc. Niciun adidas pentru munte = )) O sa merg in picioarele goale .__.
So yea...mi-e somn din nou.



RE: Dear Diary - Red Baron - 05-08-2011

Azi a fost o zi obisnuita...am stat 5 ore la munca, apoi am venit acasa si am facut curat. Vineri e ziua mea de curatenie. Apoi am considerat ca e timpul sa ma rasfat si mi-am cumparat de la cofetarie un profiterol care a fost groaznic.
Maine urmeaza sa plec cateva zile la mare cu prietenii. Imi place foarte mult drumul cu masina pana la mare si sa ascult muzica la maxim. A trebuit sa-mi fac bagajul sa vad ce haine iau, urasc sa am un bagaj mare. Oricum am reusit sa fie un baja destul de micut, luand doar strictul necesar.
Abia astept! O sa fie distractiv, o sa ma bronzez si o sa beau multe sucuri cu gheata si aroma de kiwi, adica prafuri dar imi place.


RE: Dear Diary - Ada - 17-08-2011

Dear Diary,

În mai puţin de o lună începe şcoala. Sau mai bine zis, liceul. Ştiu că am rămas în aceeaşi şcoală, cunosc majoritatea colegilor, profii, locurile bune de chiulit 21, dar totuşi- am emoţii. Mari emoţii. Poate că nu va fi nimic special, poate că va fi doar o continuare stupidă a gimnaziului şi nu o mare schimbare... cine ştie. Rămâne de văzut la toamnă.
Sincer, nu ştiu când a trecut vara asta. Aveam atâtea planuri şi ce am făcut? De-abia dacă am ajuns la primele episoade din Naruto Shippuden (şi eu care ziceam că vara asta îl termin pe tot ^^'), cu Şteff nu prea m-am văzut că aproape toată vara am fost plecată, cu Otii la fel... Şi nici măcar ficul nu l-am terminat de scris. Poor me 9.

Azi a fost boring, boring, boring. Mi-e lene să scriu, să citesc, mi-e lene până şi să mă duc până la bucătărie după ceva de papa (I love food). Te-ai prins, sunt o persoană leneşă. Cică ar trebui să mă văd azi cu Raluca să-mi aducă mp3-ul. Eu sincer vreau să stau toată ziulica în pijămăluţele mele comode, în faţa calculatorului, citind ficuri. Dar dacă i-am promis... Şteff e plecată în Elveţia (vreau şi eu în Elveţia!), deci toată săptămâna asta va fi boooooring.
Şi mă enervează ăştia de TVR1 cu fotbalul lor cu tot. În loc să dea aseară Greys' Anatomy, mă freacă pe mine la cap cu nu ştiu ce meci de fotbal. Ok, dacă dădea numa' meciu era bine. Da' nu, dom'le, au urmat comentariile alea de 2-3 ore despre meci. M-am uitat peste programu' TV şi azi va fi la fel.
So yeah... Purpleberry va merge la somnic mai devreme în seara asta.


RE: Dear Diary - Ang. - 17-08-2011

Dear inexistent Diary

Nu că v-ar interesa ce scriu aici, sau ceva. Dar dacă tot am început, de ce nu?!
Azi Ang are planuri măreţe: vrea să termine desenul pentru DOTM, să termine lucrarea pentru FOTM, să se apuce de desenul pentru FF&FA şi să facă poza pentru POTM. Da, toate pe ultima sută de metrii, că aşa e frumos. După, peste vreo câteva zeci de minute mă car cu gaşca afară, mai luăm pe cineva la mişto, un suculeţ, un chipsuleţ, o plimbărică, mai pe seară se întoarce Ang la datorie.

Xoxo, Ang.



RE: Dear Diary - Yuki4ever - 18-08-2011

Dear Diary,




Sunt plictisită, mie silă şi de mine, unul cântă sub geam , iar deasupra vecinu' ascultă iar rock :]] Ok, sunt deacord cu muzica rock, dar seriosly... Tokyo Hotel ? -_- În locul lui m-aş duce în pustietate şi aş asculta cât mi-ar pofti inimioara, deoarece unii vecini ( eu) nu suportă muzica unui dobitoc ( el). Trecând peste problemele mele cu vecinu' sunt plictisită maxim, iar corectatul ficului nu se mai terminăă. Pe bune, am început la ora 9, iar acum e 10 şi un sfert.. ce naiba? Chiar aşa mult durează de puricat un capitol de max 5 pagini în world? Off , e chiar nasol şi o spune cineva care abia dacă a scris 2-3 ficuri la viaţa ei.
Pe lângă problemele de zi cu zi, mai vine şi ziua sorămii şi încearcă să mă convingă să o duc la film, de parcă nu s-ar putea duce singură -_- Oricum ideaa este ca eu să plătesc consumaţia, biletul , drumul etc... Ceea ce nu îmi convine! Înţeleg, faci 20, yuhuu să trăieşti, dar ceri cam mult de la viaţă (şi nu sunt scârţară) :]] Bine, poate doar puţin. Dar celor ca mine li se spune economi, deoarece încearcă să nu cheltuiască aiurea şi prea mult.
Acum voi încheia, căci mă dor degetele, chiar dacă am scris extrem de puţin, dar un fic aşteaptă puricat în detaliu :]]


RE: Dear Diary - Pคnđค. - 19-08-2011

Dear Diary ...

Astazi m-am trezit pe la 11 , parca. M-am uitat putin la tv apoi am deschis pc-ul - ca de obicei - am inceput sa vorbesc pe mess - mare chestie - , m-am certat cu cele mai bune prietene din cauza unui dobitoc..mda, ex-ul. Ce-am mai facut? Aaa, am consolat o prietena din diferite motive. Si am dat o cautare de skateri...Mda, unii au zis ca is nebuna, dar asta-i viata...
Mi s-a facut dor de telenovela Rebelde si m-am uitat la niste clipuri pe Youtube - boring :]]
Hmm, un prieten m-a amuzant cu niste chestii banale pot zice, ma rog. Pff, am uitat sa zic ca mama si unchimiu' m-au frecat toata ziua la cap sa ma duc la nush ce nunta..iarasi boring, desigur nu am acceptat, am personalitate :]]
Nush ce mi-a venit, dar din cauza unei depresii am inceput sa ascult rock deci azi numai in rock am tinut-o...altceva? Nu cred, o zi plictisitoare la Pc...
Acum scriu si mi-e lene, cred ca o sa citesc ceva sa uit de plictiseala :]]


RE: Dear Diary - βεκi - 30-08-2011

Dear Diary,

I'm feeling stupid. Again. Mda, ma plictisesc de moarte si abia astept sa inceapa scoala : )) Nu imi doresc altceva. Sunt foarte curioasa sa vad cum va fi la liceu. I know, I know, primele saptamani vor fi infernale si voi vrea din nou in generala. Deja simt acest lucru. Insa abia astept sa imi cunosc noii colegi xD. Poate acestia vor fi mai...normali? Asta e tot ce imi doresc.
Mai incolo cred ca o sa ma culc. E prea cald sa ies pe afara. And I wait for 20:55 xD. Big bang la tv !! Melodia Beautiful Hangover este una dintre preferatele mele si cu va prinde bine la public.



RE: Dear Diary - Satella - 05-09-2011

Dear mf diary...
Daca nu te doare, nu te lega! La ce cauti ceva concret in viata asta? Asa se intampla cand nu mai scoti capul din carti, ai impresia ca toata lumea e asa. Nu-ti spun ca tu esti ciudatul in lumea lor lugubra fara de lumina cartii? Si ce cauti acolo in castelul ala mort si imputit? O urma de fericire, de excitare, de ceva extazic? Esti dusa cu pluta mai rau ca ei! Visezi, draga mea, esti doar o frustrata care traieste printre carti si care nu a trait o umbra de fericire reala. Ce vrei tu de fapt? Nimic nu vrei, mai ales ca acum ai vazut adevarata fata a lor, dar si a ta. Ha, imi pare bine sa te vad asa cazuta, sper sa te otravesti cu propriu-ti venin, sa-ti stea in gat, intelegi? Esti incurabila, esti fara speranta, n-ai sa poti sa fii fericita, nici sa faci pe cineva fericit vreodata, intelege!