Animezup - forum manga si anime
Dear Diary - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+--- Subiect: Dear Diary (/Thread-Dear-Diary)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE: Dear Diary - yaoi maniac - 24-10-2010

Dear Diary

Acum , momentan este 11 : 18 , iar sormea e la munca ; bucuiree . Am intrat pe laptop si am raspuns cam pe la vreo doua pagini la profil. Acum sunt cam trista saptamana care trebuie sa urmeze sormea va lucra dimineata si nu o sa pot sta de la ce ora pana pa la zece jumate pe laptop . 2
Ieri Flaw mi - a adus aminte de Niji si deja eram si mai trista , stau in colentina si tot nu pot ajunge . Cred ca " mami " se distreaza pe cinste acolo , as fii vrut sa fiu acolo ca s - o pot cunoaste . Dar nu , eu trebuie sa stau aici si sa navighez pe net . Orcum , cred ca e mai bine asa. Pot sa vorbesc mai mult si orcum in ultima saptamana decand mi - a dat " mami " ( Pe care o iubesc ) un sait de manga si ceva ce sa citesc , desigur , hard yaoi si ceva cu comedy . De acolo am cautat numai manga " mature " si a fost excelent . Acum astept ca Zuzu ( I love you ) sa se intoarca din excursie si sa imi povesteasca ( Da ' Domane ca coeerent ) ce a facut acolo si sa imi arate multe si multe poze . Acum aveam de gand sa ascult muzica . . . mai precis Tokio Hotel , trebuie sa imi incep dimineata cu niste yaoi asa ca o sa caut , iar pe melodia " Don ' t Jomp " o sa fie si mai bine .
Stiu . . . dragul meu jurnal , te cicalesc . Ce sa ii faci . Acum eu te las sa iti faci somnul de frumusete .
Bye !
Bye !

11 : 25



RE: Dear Diary - Stefy Sayuri Cassie - 24-10-2010

Dear diary...

Azi 24 oct.2010 a fost o zi ca oricare alta...M-am trezit pe la 8:30,mi-am deschis pc-ul si mi-am verificat mesajele-am constatat ca n-aveam multe.WTF???Am fost la cumparaturi,era sa ma cert din nou cu mama si am ascultat toata ziua muzica.Si am realizat ca s-ar putea sa am un fel de addiction pt DBSK-mereu caut pe google info despre ei 21 Sau poate doar vreau sa stiu ce mai fac ei-cred ca se cheama love :X


RE: Dear Diary - Auburn. - 26-10-2010

Draga Jurnalule,

Azi m-am trezit la o ora destul de imposibila pentru mine, 6AM. De ce? M-a trezit mama cand a plecat+pisica nu m-a lasat sa ma culc inapoi. Ma tot sacaia sa stau cu ea, sa ma joc si sa o mangai. Oricum, aveam de gand sa ma trezesc devreme oricum(dar macar la 7), fiindca azi raspund la biologie si am nevoie de o nota mare, fiindca la bio e super-greu sa iti corectezi media, ca te asculta
doar la sfarsit de semestru(si atunci, doar daca vrea ea...). Acum stau si mananc cereale cu lapte si postez pe forum. Imediat ma duc sa imi repet la bio. Al naibii de scoala.
Paaa!



RE: Dear Diary - HanniGram - 26-10-2010

Jurnal frumos,
Ieri am mers la doctor si mi-a spus ca am viroza,tocmai cand era saptamana de teste(yey).Asa ca stau acasa si-mi dau duhul pe aici.Acolo am stat si am citit mangaul langa niste babe care se holbau si imi reprosau de ce citesc de la dreapta la stanga si una citea impreuna cu mine,iar la o pagina cred ca i-a picat fisa ca este +18.Eu observand asta(printre accese de tuse)am inchis repede mangaul.Acum ma gandesc sa iau la rand mangaurile mele preferate ca sa ma simt mai bine si sa vad un AMV care l-am vazut la Niji.Am vorbit cu sora mea despre chimie si ne-am amuzat de celelante materii.
Cred ca o sa scriu cam atat....

Bye Byehug


RE: Dear Diary - Luzer - 26-10-2010

Draga jurnalule,

Iti scriu si ce am patit ieri.Nervi! Numai nervi mi-a facut o scarba pe care imi venea sa o calc in picioare,sa o dau cu capu de toate obiectele fara viata din clasa,sa-i imprastii creierii acolo.
Binenteles,ca a fost scandal.Mi-am luat lucrurile din sala si am plecat facand-o pe aia ca pe o albie de porci.Am trantit usa,rostind printre dinti o injuratura: ''F*t*-ti pastele matii!'' si am crizat pe acolo. Ma enervez foarte repede si nu ai vrea sa fi in preajma mea.
Detest zilele de luni si marti X-(
Ziua de azi a fost linistita,fara evenimente notabile.
Macar mi-am descarcat nervii si din pacate nu m-am putut exprima kalumea,daca puteam ai fi ramas ku gura cascata.Ce cuvinte erau acolo....eeee....deh,nervii.Asta este.Zburau caietele la draci ca avionul21)
M-am racorit21)
Va urma.....


RE: Dear Diary - Paradox - 26-10-2010

Intotdeauna mi-au placut gumele de sters... Desenam o tampenie, stergeam. Scriam o tampenie, stergeam. Era totul atat de simplu, incat parea mult prea frumos ca sa fie real.

Si, totusi, atunci cand iti scrii memoriile cu pixul, ce e de facut? Pasta corectoare nu rezolva nimic. Daca tai randuri, pagini, romane intregi nu rezolvi nimic... Caci tot mai raman ramasite - o codita aici, o sedila acolo, un cuvant naravas intr-un colt unde memoria involuntara - sau, mai degraba, evitarea ei - nu poate ajunge... Si stau si ma intreb de ce.

Imi pare rau de tot ca mi-am pierdut toata bunadispozitia mea specifica, cand ma duceam moarta de somn la scoala si intram in clasa ca un taifun, cantand mai mult in visare decat in realitate "Buna dimineata, va iubeeesc"... Si imi pare rau ca nu am reusit sa ma protejez. Imi pare rau ca zidul pe care il pun in fata mea fata de alte persoane este mai subtire decat am crezut - desi toata lumea imi spune ca e impenetrabil.

Ma napadesc amintirile. La naiba...

Astazi nu sunt eu. Nici nu vreau sa stiu cum sunt, de fapt.


RE: Dear Diary - Stefy Sayuri Cassie - 27-10-2010

Draga jurnalule,

Trebuie sa marturisesc ca urasc profesorii,imi urasc unii colegi,atat de clasa cat si de scoala.Cum naiba pot fi asa de nesimtiti?Right,nici eu nu-i plac pe multi,dar cel putin n-o arat.Daca as arata-o,i-as face sa se simta ca naiba,si...Cum era?Ah,da:ce tie nu-ti place altuia nu-i face.Dar ei n-au auzit de asta.
Abia astept sa fie weekend,o sa fie Halloween-ul si o sa fie cel mai cool halloween din viatza mea.:X Cam atat pt azi

Pupici pupic


RE: Dear Diary - HanniGram - 28-10-2010

Draga jurnalule,
Azi sunt foarte fericita fiinca s-a lansat Togainu no Chi si am putut sa-l vad pe iubitul meu Gunji care a fost mai sangeror decat credeam si m-a dezamagit ca nu i se vedeau minunatii lui ochi albastrii.Insa de dimineata a fost un adevarat calvar.Mama nu a plecat la serviciu,eu eram ametita din cauza virozei.Pe la 12 am intrat pe chat si am dato-n bara din cauza ametelii,ceea ce m-a speriat,fiindca spuneam aberatii.Dupaia a intrat si Tan si a incercat sa descurce situatia,insa eu am marit nivelul de aberatii pana m-am Trezit ca ajunsesem la un subiect dea dreptul opus.21
Dupa aceea a venit mama si mi s-a facut din ce in ce mai rau,asa ca m-am asezat pe fotoliu si am zacut butonand.Cam atat din ziua mea21
Bye Bye


RE: Dear Diary - yaoi maniac - 28-10-2010

Dear Diary

Am avut ore si mai bune... La ora de desen - pe celalante nu le - am facut - prietena mea a incercat sa faca ceva cu umbre , un desen din natura statica , a ajutat - o si doamna si eu si a reusit . Chiar mi - a placut desenul ei , ca intodeauna , trebuia sa fie mai buna decat mine . Sa faca ceva din prima si sa-i reuseasca , uneori o invidiez , iar alteori ma intristez ca nu isi da seama cum da cu piciorul la ce eu nu pot avea , nu e doar talentul sau lucrurile ' perfecte ' pe care le face ci si familia . . . o mama , un tata . . . ar trebui sa se bucure de ei , dar nu , ea trebuie sa imi vorbeasca cum ar vrea ca mama / tatal ei sa moara ca sa scape de ea / el , cand eu as da orce . . . pentru o familie . Nu isi da seama ca ma raneste cand zicea ca ar vrea sa ii moara mama , ea spune sa fiu happy cand tot ceea ce in jur ma dezamageste . Acum cand ma gandesc incep sa zambesc , odata am putut sa ii inchid gura , imi zicea ca ma comport prea copilaros iar eu i - am zis ca daca . . . ii murea la varsta de noua ani atunci nu mai avea nici ea vrun chef de copilarie asa ca macar acum sa ma lase sa ma bucur de ce viata ne poate da . Stiu . . . draga jurnalule , nimic interesant . Ma duc sa imi iau o budinca sa mananc si sa ascult si muzica dupa . Te salut dragul meu, sa ma astepti !


RE: Dear Diary - Stefy Sayuri Cassie - 28-10-2010

Dear diary...

In mod normal,o zi de joi e una catastrofala pt mine.Insa azi nu a fost atat de rau,dimpotriva,a fost mult mai bine decat ma asteptam.Am reusit sa ma abtin sa ma uit urat la profa de chimie,ceea ce inseamna ca am facut un proges in relatiile sociale 3
M-am trezit greu de dimineata,avand ore de la 7 20 dar senzatia de somn mi-a disparut de-ndata ce am intrat pe forum.Imi place sa postez,si sa citesc posturi.Cu alte cuvinte,iubesc acest forum :X
Cam atat de azi...

Bye! Smile