Animezup - forum manga si anime
Lord of the rings - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Motion Pictures (https://www.animezup.com/forum/Forum-Motion-Pictures)
+---- Forum: Movies (https://www.animezup.com/forum/Forum-Movies)
+---- Subiect: Lord of the rings (/Thread-Lord-of-the-rings)

Pagini: 1 2 3


Lord of the rings - Lorelei - 28-11-2007

Oky ppl...am vazut ca se tot vorbeste mult despre Harry Potter,Eragon si restul filmelor Sf.Dar de Stapanul Inelelor ati uitat?
Daca da,v-am amintit eu acum.Deci...ce parere aveti de fiml si de personaje?
*~*
Din pct meu de vedere filmele sunt bn realizate iar povestea imi place ff mult.In privinta personajelor pot spune ca imi place ff mult Aragon,dar m-a impresionat si Gollum prin faptul ca aspectul sau da o nota de ilaritate10


RE: Lord of the rings - Lye - 01-12-2007

Bine tu Usagi-chan!!Ai un punct reputatie de la mine pentru topicul asta!filmul este super belea!Aventura cat cuprinde,de actiune numai zic..si o multime de efecte speciale!Cel mai dragut tip din tot filmul era tipul ala...cum il chema...ala blond(Orlando Bloom..cred k il cheama)dar numai retin numele personajului.Cea mai tare parte mi se pare ultima(Intoarcerea Regelui)...mai ales cand ala distruge inelu!!Un film super din toate punctele de vedere!


RE: Lord of the rings - ysayury - 07-02-2008

mi se pare chiar mai super decat harry potter(chiar daca si aici sunt mega-fana). filmul contine o fantezie extraordinara. m-au fascinat de-a dreptul peisajele. cat despre personaje, toti actorii(aproape toti) au ochii albastrii. iar cuplul aragon-arwen e f reusit. deasemenea personajul legolas e atat de sweet si loial prietenilor sai. actiunea urmareste un fir logic si contine si actiune, si aventuri, si romance, dar mai ales sf. i love it!


RE: Lord of the rings - Dragon Rose - 09-02-2008

mi-au placut cele 3 filme, defapt..am stat treaza pana la 12 doar ca sa le vad atunci cand au fost difuzate pe protv 10
mi-a placut mult cum a fost realizat, efectele speciale au fost foarte bune, personajele deasemenea, actorii si-au jucat bine rolurile. pref mei au fost: aragon, frodo legolas si erwin (nush cum se scrie).
deasemenea, cine ar putea uita famoasa replica 'my pretios' pe care unii o mai folosim din cand in cand, pentru a da valoare unui lucru 10
un film...foarte tare frate! 21 il recomand oricui fan al aventurilor, fanteziei, special efects si tot tacamul 4


RE: Lord of the rings - Arya - 05-04-2008

Pana acum lam vazut de 2 ori toate cele 3 parti.E un fil de nota 10 din toate punctele de vedere..poate o sa ma credeti nebuna dar chiar am si plas la final>.<
Preferatul meu a fost Legolas[Orlando Bloom :001_wub: ].Si imi ai place si de Gandalf [se poate,doar e vrajitor].Totusi mia placut si de Smeagol si cu acel "My precious" sau cum se scrie...Chiar miam terorizat o prietena cu asta 21
Deci altceva nu mai stiu ce sa spun decat ca il ador^__^


RE: Lord of the rings - YUKIxSHUICHI - 06-07-2008

o//o ettoo....poi n-am uitat, e cel mai marpha film ever! Ador mai ales imaginile,sunt spectaculoase! ar trebui sa-l revizionati ( cei kre au uitat de existenta lui):pls:


RE: Lord of the rings - JavaLeen - 07-07-2008

e imposibil sa fi uitat cineva de filmul asta: eu cred ca nu s-a facut topic pentru el pentru ca nu era nevoie: nici de reclama, nici de intrebari suplimentare... tuturor ne-a placut, fara doar si poate (bine, cunosc eu o sg pers care a adormit la filmul asta, dar nu se pune)

un plus in plus: mie nu-mi prea plac blonzii de fel (e un anti-fetis, nu?), dar la fimul asta chiar mi-a placut unul. All hail for Legolas! :love:

Deasemenea, mi-a placut f mult Arwen (Liv Tyler was even more shiny in this outfit than she usually is), si Orasul regilor :pls:

nu mai stiu o chema pe paienjenita, dar scena cu ea a fost mai buna in film decat in carte. Deasemenea, orasul blestemat era mult mai spooky in film, de data asta l-am inteles pe Frodo de ce vroia s-o ia inspre el. :yes:


RE: Lord of the rings - Games Master - 12-08-2008

Dupa mine cel mai tare dupa 2000 . Personajele sunt mortale , acotri perfecti nu cred ca sar potrivi alti mai bn , am citit despre film a avut un buget enorm , Smeagol ( spune tot despre regizori filmului 4 ) dintre personajele din filmul LOTR cel mai mult mi-a placut Aragon : arata bn ( na ca in film nu era barberit 21 ) el este personajul principal , bine si Frodo are un rol la fel de important dar Aragon apare de 2 ori mai mult in film ca si Frodo , Gandalf arata misto ca un vrajitor adevarat , Legolas arata super imi place cum trage cu arcu ( imi aminteste de mine la CS .. HeadShot 21 ) .. si imi place cand se ia la concurs care omoara mai multi orci,troli Smile ce nati or mai fi 21 ..


RE: Lord of the rings - Apathy - 28-01-2009

Lord of the rings... cat ador filmul asta... ideea e atat de originala...
iar actorii se potrivesc de minune cu personajele... mi-a placut de Gandalf caci im amintea de Dumbledore din Harry Potter71...
acel spiridus sau ce o fi fost el, era de-a dreptul haios cu ''My pretios"
ce mai pot spune.. m-am indragostit de personajul principal...
and.. filmul a intrecut orice limita .. i love it8 :love:


RE: Lord of the rings - Yukira1234 - 22-02-2009

Lord of the rings imi place asa de mult! :love:
L-am vazut de curand la TV. Cred ca l-am vazut de vreo trei sau patru ori si tot imi place foarte mult!
Actorii sunt superbi! Il ador pe Legolas :love: !! Cel mai amuzant mi s-a parut Smeagol cu "My pretious!" 21 era fenomenal21
Actiunea de fiecare data mi se pare foarte frumoasa si ideea originala. Filmul mi se pare, personal, mai frumos decat Harry Potter care mie nu mi-a prea placut.
I love this film :X