Animezup - forum manga si anime
Ce vrei sa devii? - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+--- Subiect: Ce vrei sa devii? (/Thread-Ce-vrei-sa-devii)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Ce vrei sa devii? - Kuromi - 11-04-2009

Dupa cum vedeti din titlu, acesta este un topic despre ce vreti sa deveniti in viitor. Spuneti ce v-ar placea sa fiti, unde si cum sa lucrati. Nu uitati sa argumentati alegerea facuta.3

Eu as vea sa devin detectiva pentru ca imi place mult sa cercetez cazuri si sa dezleg mistere. Dar nu stiu sigur daca aceasta va fi decizia mea finala sau nu, pentru ca nu m-am hotarat inca ce vreau cu adevarat sa devin. Ma mai gandesc si la altceva cum ar fi psiholog, arhitecta sau regizor, dar tot nu sunt sigura. Stiu ca ar cam trebui sa fiu hotarata.. dar nu sunt..xP

Asa ca.. your turn 3


RE: Ce vrei sa devii? - Coyote Stark - 11-04-2009

Cand eram mai mic visul meu era sa devin sergent-pompier la Paris ,dar timpul mi-a aratat ca daca mai visez cu ochii deschisi o sa ajung muritor de foame.Cand am inceput sa desenez foarte bine am dorit sa ma fac un mare creator d edesene animate ,dupa ce am luat examenul si am intrat la pedagogic(e un liceu ) mi-am dat seama ca voi ajunge sa am grija de niste copii plangaciosi de trei ani si voi lucra intr-o gradinita nenorocita si ma voi certa cu mamici stresante.Dar se poate sa devi nsi un profesor,adica sa ajung cum sunt profii mei acuma ? Never ,la gradinita.


RE: Ce vrei sa devii? - Flash - 12-04-2009

cand eram mai mica vroiam sa devin biolog marin si sa calatoresc peste oceana, plus ca beneficiam de multe lucruri, unele chair imi aduceau satisfactii morale, cum ar fi sa vizitez fiecare loc din lume pe un vas, descoperind multe lucruri.

Dar apoi, nu m-a mai interesat, asa ca am vrut sa ma fac medic si chiar asta vreau sa ma fac, medic desii nu stiu pe ce arie sa ma duc, intentionam la un moment dat sa ma duc la stomatologie, dar in acelasi timp la sectia de ginecologie 10 imi plac copii si daia 21

Totusi cred ca ma fac medic fiindca imi palce foarte mult medicina, desi nu neg ca as vrea sa fiu ceva mai interactiv :p


RE: Ce vrei sa devii? - Elusive wolf - 12-04-2009

Sa vedem ... De cand sunt mica , mi-am dorit sa devin medic - veterinar . Este o meserie complicata , deoarece iti aduce satisfactii dar in acelasi timp si dezamagiri ... Desigur ca fiind inconjurata de animale si impartasind pasiunea matusii mele , intotdeauna mi-am dorit sa devin o persoana care sa ingrijeasca animale ...Insa , am descoperit ca nu suport sa vad sange... mi se face rau ...
Deci acum as opta pentru 2 meseri pe care sa le imbin ...Actrita si avocat ... Asta pentru ca nu imi e frica de scena si vorbesc foarte mult 4


RE: Ce vrei sa devii? - nemo-chii - 12-04-2009

hmmm...
pai visez de mica sa devin dizainer ...39 imi place sa desenez haine ...dar acum imi doresc sa devin deasemenea si o mare pictorita ,sau creator de desene animate
dar ..39 sincer ...parinti a vrea sa ma fac cu totul alceva gen medic sau cuafeza bleah in ori ce caz poate as' ajunge sa lucrez la vreo scoala ca profesor de desen sa imi bat capu cu mucosi si alea alea ..dar ..momentan ..39 ...trebuie sa ma gandesc ce voi face si la ce liceu voi da si ma rog mai sunt 2 ani pana atunci 39


RE: Ce vrei sa devii? - aoixtenshi - 13-04-2009

Well... cand eram mica doream sa ma fac profesoara pentru ca am fost fascinata de aceasta meserie, fiind la o scoala care are si liceu pedagogic (de unde intri elev si iesi profesor).
Dar cand am vazut cat se strofoca saracii practicanti.... (= elevii unui liceu/colegiu pedagogic care vin sa faca practica pentru viitoarea lor meserie si anume cea de profesor cu elevii claselor I-IV)
Sa zicem ca mi-a pierit cheful, mai ales cand am vazut ca stiu cat de cat sa cant la chitara si cu vocea si doream sa fac o trupa impreuna cu prietenele mele.

Dar apoi.... cand m-am uitat la anime-uri si am citit manga, am ramas asa de impresionata incat am vrut sa ma fac scenarista/regizoare.
Si acum vreau sa ma fac scriitoare sau avocata pentru ca ma reprezinta cel mai bine, deoarece eu ma exprim liber in tot ceea ce fac, cu atat mai mult in cuvinte.


RE: Ce vrei sa devii? - Kitsunes Iris - 13-04-2009

Well,daca tot am dat de acestsubiect...:D Gandurile unui copil sunt incurcate :
-Cand eram mica mica, miica foarte mica ma uitam la asazisele desene (care apoi am descoperit ca erau anime in romana) si desi erau de toate genurile un singur lucru m-a fascinat cu adevarat si anume ninja :X :love: MI-am dorit mlt sa devin ninja si normal ca am fost incurata sa renunt la ideile prostesti aducandu-mi-se argumente ca n-am unde sa invat si asa mai departe :))
-Am vrut sa devin veterinar fiindca mareu am iubit toate animalele dar n-am vrut sa le vad cum mor in bratele mele fiindca nu le pot ajuta.
-Am descoperit ca am talent la desen si -mi place sa desenez dar din asta nu se castiga plus ca...multe altele;)) neeah..altceva:)) nu se castiga ani din asta;)) altceva...
Antrenor de karate (legat normal de pasiunea din copilarie),sportiv de performanta ,scriitor :love:

Stiu ,sunt diamentral opuse unele insa voi gasi o metoda sa le imbin pe toate ;) :bv:


RE: Ce vrei sa devii? - SintaX_Dev - 16-04-2009

Cred ca mi s-ar potrivi slujba de egiptolog sau arheoleg.. imi place sa descopar lucruri noi si interesante.. sau daca nu mi-ar placea sa fiu un ghid ceva, totusi incep sa ma gandesc din ce in ce mai putin la asta.. dar pana la urma cred ca meseria de scriior mi se potriveste cel mai bn.. am imaginatie si expresivitate, doar lenea strica, in rest cred ca as fi perfecta pentru asta.


RE: Ce vrei sa devii? - sakura26roxi - 17-04-2009

Cand eram mica imi doream foarte mult sa devin scritoare dar din pacate nu terminam niciodata o poveste ca incepeam cu alta... dar acuma ma-m hotarat si vreau sa devin cea mai buna politista pentru ca imi place sa vad politisti care rezolva mereu cazuri nu ca uni care stau si lenevesc ( scuzati-ma ca am spus asta, dar asa este).


RE: Ce vrei sa devii? - Colored Dreams - 19-04-2009

I loooove english 8 so...m-am gandit sa fiu profesor de engleza,dar am zis ca era prea stresant, apoi m-am gandit la ceva de genul translator dar ar fi trebuit sa stiu unele limbi pe care le urasc.Am cerut parerea prietenilor mei, iar cei mai multi au spus ca m-ar vedea ca psiholog..pentru ca inteleg oamenii si stiu sa ii ascult.Dar nu sunt inca hotarata, inca ma gandesc la dezavantajele acestei slujbe. 10