Animezup - forum manga si anime
Llama Drama - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--187)
+---- Subiect: Llama Drama (/Thread-Llama-Drama--30392)



RE: Llama Drama - Ryuu - 28-08-2012

Inteleg. Probleme tampite sau nu. Ca na nimeni nu a avut ce ati avut voi.
Dar chiar si asa, nu apari si spui:" vrei sa atragi atentie, iar atunci cand vei avea problemele mele si ale lie, doar ATUNCI vi si numaintereseazaceamaizis." Se presupune ca na, ajuti si tu acolo daca tu ai trecut prin nu stiu ce rahat.
Daca va considerati asa maturi, pai fiti fratilor.
Sari tu de pe pod, dar nu in lava fierbinte, ci in ce vinzi si spui.
Comunistii au cazut. Ce va face sa credeti ca veti rezista?


RE: Llama Drama - Syryus - 28-08-2012

Daiana.. here hug until february at least, when i'll give you a ging...uhm, real hug.


RE: Llama Drama - Daria v2 - 28-08-2012

(28-08-2012, 01:30 PM)Arae A scris: Esti calcata pe bataturi, pe coada, pe copite, pe ochi, pe oriunde vrei tu, doar pentru ca asa cum e originalul asa trebuie sa fie si clona.

Ma calci pe nervi de luni bune, poti vorbi cu Aly despre asta ♥.


RE: Llama Drama - Ryuu - 28-08-2012

Te calc pe nervi pentru ca o calc si pe ea si pe lia. De aia.
Am spus, esti doar o clona.


RE: Llama Drama - Lia - 28-08-2012

(28-08-2012, 01:36 PM)Arae A scris: Inteleg. Probleme tampite sau nu. Ca na nimeni nu a avut ce ati avut voi.
Dar chiar si asa, nu apari si spui:" vrei sa atragi atentie, iar atunci cand vei avea problemele mele si ale lie, doar ATUNCI vi si numaintereseazaceamaizis." Se presupune ca na, ajuti si tu acolo daca tu ai trecut prin nu stiu ce rahat.
Daca va considerati asa maturi, pai fiti fratilor.
Sari tu de pe pod, dar nu in lava fierbinte, ci in ce vinzi si spui.
Comunistii au cazut. Ce va face sa credeti ca veti rezista?

Jet, copile. Eu am ajutat pe toata lumea, dar nu ma bag la attention whores.
Nu vand nimic, daca tie ti se pare asa incredibil e problema ta si mi se falfaie. Grow a pair sweetheart, you sound like a bitchy pre-menstruating pussy.


RE: Llama Drama - Ryuu - 28-08-2012

Si se vede ca dai dovada de maturitate, aia cu care te tot increzi.
As mai fi spus ceva, ce tine de felul cum te comporti, dar nu sunt asa nesimtit.


RE: Llama Drama - CyBeR - 28-08-2012

Lia,respect pentru ce ai tras dar nu e aici locul sa le insiri pe toate caci ne faci partasi si unii chiar nu vrem sa fim. Fara suparare.

Nu e un concurs de cine o duce mai rau si cum, ca fiecaruia i se pare ca ale lui sunt mai mari problemele (mai putin eu, ca ar fi o nesimtire fara limite fata de mama si matusa mea sa zic o singura vorba rea despre viata pe care o duc).
La 16 ani lipseste perspectiva. Lipseste foarte adesea si bunul simt daca ne gandim bine. Nu poti opri o persoana din a se plange, nu poti decat sa-i oferi perspectiva. Unii invatam mai repede (eu am avut nevoie de o singura palma metaforica ca sa-mi schimb nota muzicala in adolescenta...dar eu sunt mai pragmatic din fire), altii invata mai greu ca nu suntem toti la fel. Dar si cei care invata mai greu trebuie sa inteleaga macar ca noi nu le suntem zi dupa zi consilieri emotionali (am interactionat cu adulti care nu intelegeau asta, daramite copii de 16 ani). Dam un sfat o data, de doua ori sa zicem, dar nu vrem sa ne ocupam de smiorcaieli zi de zi, nu pentru dramele altora intram pe forum.

Asadar, catre toate partile, hai sa ne cumintim si sa ne vedem de ale noastre. Exista o sectiune speciala pentru drame si probleme personale. Cum aveti dreptul sa scrieti despre orice va doare, asa avem si noi dreptul de a nu vrea sa le vedem acolo unde vrem sa ne simtim bine. Ca asa i in democratie Ryuu.

Si Doamne cat ma faceti sa scriu de pe un telefon >_>


RE: Llama Drama - Lexxu - 28-08-2012

(28-08-2012, 01:01 PM)Arya A scris:
(28-08-2012, 12:54 PM)Arya A scris: Eu nici acum nu am luxul sa-i cer mamei, mi-ar fi rusine sa ii cer mamei bani de tigari si toate idioteniile pe care le faci tu, mai ales daca o ai doar pe ea. Si eu o am doar pe ea si e un sloi de gheata cu traume din copilarie. Dar stii ce? Am invatat sa o accept, chiar daca ma scoate din sarite, face tampenii grave uneori si se victimizeaza non stop ca a ramas singura cu mine si frate'miu si datoriile de miliarde lasate de tata, desi au trecut 9 ani de atunci.

Vorbim de problemele tale la 16 ani cand o sa muncesti ca sa iti platesti chiria ca nu ai un acoperis deasupra capului care sa fie al parintilor. Cand o sa muncesti 5 ani ca sa iti termini liceul si sa inveti in alta limba, singur, fara profesori si cand iti dau examenele foarte scumpe platite tot de tine si din 6 examene (o patrime din numarul total) sa treci doar 1 ca nu ai avut timp sa inveti. Si multe altele. Vorbim de abuz cand imi spui ca ai trait cu o bunica comunista, sadica si care te batea crunt pentru orice, te tinea inchis in casa si nu iti dadea voie la calculator, televizor sau afara.

Repostez sa se vada.

Cati ani ai petrecut tu prin tribunale la varsta de 12 ani pentru procese de divort, partaj si faptul ca iti vroiau camatarii casa? Cati ani ai stat departe de mama ta si de rudele tale?

De cate ori te-a pazit politia ca familia ta a fost amenintata cu moartea in schimbul unei sume de bani, chestie inscenata de o ruda de a ta? A fost la stiri acum 10 ani. Pacat ca nu mai am articolul ala salvat.

Vrei sa continui?

De cate ori ai fost umilita la munca in fata colegilor tai, s-a tipat la tine, s-a ridicat mana la tine de managerul tau, ti s-a taiat injust din salariu, orele extra nu ti-au fost platite, sau ai plecat din cauza ca barmanul ti-a cerut sa te futi cu el ca sa iti pastrezi jobul? Nefiind nici primul.

Cate ore ai petrecut plangand de durere si oboseala si singuratate pentru ca locuiesti intr-o tara straina si toti te iau drept roman prost fiindca lucrezi ca ospatar sau barman? Sau ca fiecare tip care il intalnesti vrea sa te ia drept curvulita lui? Sau fiecare cunostiinta pe care ti-o faci pleaca pana la urma?

Mai vrei exemple?

Nu ma doare mana sa scriu, dar credeam ca nu e necesar sa incep sa ma plang de lucrurile grave din viata mea. Si asta nu e tot. E doar asa, la suprafata.

Edit: Plesnea? Bunica mea dadea cu pumnii, ma lua de par si ma tira prin casa, dadea cu picioarele si cu cureaua uda. Pe fratemiu l-a batut cu cablul de la imprimanta -si era de aia veche din 90 si ceva, masiva- ca a fugit de acasa si l-a adus cineva inapoi. M-a tinut in genunchi pe coji de nuca de cand aveam 7-8 ani pana imi dadea sangele, imi dadea cu cutitul peste degete ca sa invat sa mananc in mod manierat si imi lovea cotul de masa cand uitam sa nu-l tin acolo. M-a dat afara din casa goala cand aveam 5 ani pe casa scarii si toti vecinii care treceau se uitau la mine. M-a tinut zile fara sa mananc si daca intarziam 5 minute de la scoala ma batea. Se certa mereu cu bunicul vitreg alcoolist si ne injura pe toti tot timpul. Facea economii si fura din banii de la mama care ii trimitea pentru datorii. Am mancat bataie pe paine. Ma punea sa fac curatenie si dupa operatia de deviatie de sept m-a plesnit ca nu puteam sa ma aplec sa frec colturile cum trebuie. Vrei mai multe exemple?


Grow up kid, really.


Ai ceva probleme pe cap nu gluma. Intr-adevar, nu am fost pusa in unele situati de ale tale insa am avut si eu probleme si am cu carul. Cum ziceam mai sus tata a plecat de acasa de tot cand aveam eu 3 ani si mama de atunci spune ca e doar vina mea, nici acum nu inteleg de ce. Era un alcoolist si un curvar de prima mana si dupa ani s-a calugarit. L-am vazut si am vorbit cu el doar cand mi-am facut buletinul la 14 ani. Cand aveam 6 ani mama si-a refacut viata cu un...distrus mintal. Omul ala sigur avea ceva probleme la cap. Orice faceam nu era bine, erau scandaluri si batai in casa, si tin minte nu pot sa uit cum m-o prins de gat si m-o ridicat in sus de am ramas fara aer si am ajuns la spital. La scoala eram batjocura principala. Si primeam batai pe paine de la omul ala, bineinteles ca dadeam si eu dar ce sa simta de la un copil? Mamei? Nici nu-i pasa, cand ii ziceam ce facea se facea ca ploua. Cand am ajuns mai mare si a venit pe lume fratele meu care in prezent are 4 ani s-au mai calmat apele un timp, apoi... bum. A explodat bomba. Aveam 12 ani pe atunci. Familia respectivului nu ma inghitea toti erau pe mine, primeam batai de la verisori si asa... batjocura continua. De pe a 4a mi-am schimbat stilu' si am inceput sa fumez, defapt nu fumez de la 14 cum am spus intr-un topic (ca sa nu-mi sariti in cap) ci de la 10 ani. Mda. Am aflat acum ceva timp ca am avut un frate despre care nu mi s-a spus niciodata si care a murit din cauza drogurilor. Prietenul meu cel mai bun s-a dus si el. Am ajuns la nebuni o perioada si am mari probleme cu nervi si starile emotionale de atunci. Am fost si la dezintoxicare de vreo 3 ori. Am cazut in anturaje naspa fara sa-mi dau seama. De curand le-am dat naibi si sunt oarecum bine... Mama si-a refacut viata din nou, si a nascut o fetita cu tipul asta de o luna. Toate au mers ok o vreme, desi certuri erau cu carul. Am fost Craciunul trecut la familia lui acasa si taica-so tot facea remarci obraznice despre mine si cand am ramas putin singuri, o intrat in camera si o incuiat-o cu cheia. S-o dezbracat si asa mai departe... si am ramas gen, panicata, nu stiam ce se intampla nimic. Cum ei au casa l-am impins am deschis geamul si am iesit pe el. Eram desculta pe un frig de doamne feri, plangand si fugeam, nici macar nu stiam unde. Fara bani, doar cu telefon. M-a sunat un prieten si a venit dupa mine. Dumnezeu stie cum am avut picioarele intregi pe frigul ala, si fara geaca pe mine. Am scapat si de asta, desi, am ramas cu amintiri oribile.

Vara trecuta am facut cunostinta cu un copil de interlop. Ne intelegeam foarte bine, ca frati si el era impreuna cu prietena mea cea mai buna. Doar varsta era un inconvenient pentru familia lui, ca ea e mai mare cu 2 ani ca el.

In toamna trecuta -dadea chiar inspre iarna- A venit la ea acasa unde eram si eu, si am fugit cu masina lu' taicaso din Cluj. Pe drum crede-ma, ma gandeam cum o sa mor deja. El nu permis, eu nu, ea nu. Tot alimentam de la benzinari si plecam, politia am lasat-o in fum, cu ce masina avea...

Ne-am odihnit in buc si am plecat inspre constanta. Pe autostrada fetesti am facut accident grav, nu numai asa, am zburat cu masina 35 de m si ne-am rostogolit de 5 ori. Eu am patit-o cel mai urat, fractura de coloana cervicala, contuzi pe coloana in jos, multiple lovituri la cap, tasare, ceva la coaste. Si dupa ce am iesit din masina am fost prinsi. Eu eram data disparuta, el acuzat de furt si chesti gen nasoale rau.

Nici in ziua de azi nu am terminat cu mersul la politie si parinti lui nu-s nimeni in drum vorba aia. Acum eu stau cu frica-n spate ca prietena mea cea mai buna poate fi omorata oricand de ei.

Iar cand am fugit inca odata de acasa, am ajuns in casa lui Gore. Si chesti nasoale. Am picat in anturaje naspa din cauza ca nu-mi aveam locul in casa...

Am muncit si eu pentru bani proprii, pe unde gaseam de lucru. Situatia mea nu a fost tocmai una roz.

Si stai linistita ca si eu am asistat de mica la politie gen cum ramane cu custodia mea, cui sa i-o dea, divort si chesti tresti.

Si astea sunt putine, am patit si altele.


RE: Llama Drama - Ryuu - 28-08-2012

Lexxu, nu e nevoie sa spui doar ca sa le demonstrezi unora. Sunt in stare sa spuna ca invintezi, asa ca nu iti mai bate capul.


RE: Llama Drama - Lexxu - 28-08-2012

(28-08-2012, 01:54 PM)Arae A scris: Lexxu, nu e nevoie sa spui doar ca sa le demonstrezi unora. Sunt in stare sa spuna ca invintezi, asa ca nu iti mai bate capul.
De-ar fi inventi as fi fericita sa stii sau vise, dar neh ai dreptate. O sa incetez. Ele au probleme si eu doar ma plang dupa atentie21)). Mda'