Animezup - forum manga si anime
Llama Drama - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--187)
+---- Subiect: Llama Drama (/Thread-Llama-Drama--30392)



RE: Llama Drama - Lia - 28-08-2012

Eu nici acum nu am luxul sa-i cer mamei, mi-ar fi rusine sa ii cer mamei bani de tigari si toate idioteniile pe care le faci tu, mai ales daca o ai doar pe ea. Si eu o am doar pe ea si e un sloi de gheata cu traume din copilarie. Dar stii ce? Am invatat sa o accept, chiar daca ma scoate din sarite, face tampenii grave uneori si se victimizeaza non stop ca a ramas singura cu mine si frate'miu si datoriile de miliarde lasate de tata, desi au trecut 9 ani de atunci.

Vorbim de problemele tale la 16 ani cand o sa muncesti ca sa iti platesti chiria ca nu ai un acoperis deasupra capului care sa fie al parintilor. Cand o sa muncesti 5 ani ca sa iti termini liceul si sa inveti in alta limba, singur, fara profesori si cand iti dau examenele foarte scumpe platite tot de tine si din 6 examene (o patrime din numarul total) sa treci doar 1 ca nu ai avut timp sa inveti. Si multe altele. Vorbim de abuz cand imi spui ca ai trait cu o bunica comunista, sadica si care te batea crunt pentru orice, te tinea inchis in casa si nu iti dadea voie la calculator, televizor sau afara.


RE: Llama Drama - Lexxu - 28-08-2012

(28-08-2012, 12:51 PM)Arae A scris: Lasa-i Ale. Nu ai inteles? Daca nu esti ca ei, atunci nu ai dreptul sa te plangi.
Si va spun eu, la 16 ani poti sa ai multe probleme. Nu va axati doar pe rahaturi ca: ai internet, ai mancare, ai acoperis si etc.

Logic ._. daca am 16 inseamna ca duc o viata buna, si singura problema a mea e ca am luat o palma la fund20 ce sa spun... Voi cand aveti o problema si va plangeti nu va sare nimeni in cap, in schimb cand astia mai "tineri" cum ar veni daca se plang un pic, gata, e razboi. Aiurea.

EDIT: de fapt, cand spuneam ca nu-i am pe amandoi ma refeream ca taicameo ne-o parasit cand aveam 3 ani, si mama de atunci spune ca-i vina mea. In prezent, e calugar. Si ca sa sti, aveam o dadaca a dracului care ma pleznea la fiecare "greseala" cica, cand eu eram copil si voiam sa ma joc.


RE: Llama Drama - Lia - 28-08-2012

(28-08-2012, 12:54 PM)Arya A scris: Eu nici acum nu am luxul sa-i cer mamei, mi-ar fi rusine sa ii cer mamei bani de tigari si toate idioteniile pe care le faci tu, mai ales daca o ai doar pe ea. Si eu o am doar pe ea si e un sloi de gheata cu traume din copilarie. Dar stii ce? Am invatat sa o accept, chiar daca ma scoate din sarite, face tampenii grave uneori si se victimizeaza non stop ca a ramas singura cu mine si frate'miu si datoriile de miliarde lasate de tata, desi au trecut 9 ani de atunci.

Vorbim de problemele tale la 16 ani cand o sa muncesti ca sa iti platesti chiria ca nu ai un acoperis deasupra capului care sa fie al parintilor. Cand o sa muncesti 5 ani ca sa iti termini liceul si sa inveti in alta limba, singur, fara profesori si cand iti dau examenele foarte scumpe platite tot de tine si din 6 examene (o patrime din numarul total) sa treci doar 1 ca nu ai avut timp sa inveti. Si multe altele. Vorbim de abuz cand imi spui ca ai trait cu o bunica comunista, sadica si care te batea crunt pentru orice, te tinea inchis in casa si nu iti dadea voie la calculator, televizor sau afara.

Repostez sa se vada.

Cati ani ai petrecut tu prin tribunale la varsta de 12 ani pentru procese de divort, partaj si faptul ca iti vroiau camatarii casa? Cati ani ai stat departe de mama ta si de rudele tale?

De cate ori te-a pazit politia ca familia ta a fost amenintata cu moartea in schimbul unei sume de bani, chestie inscenata de o ruda de a ta? A fost la stiri acum 10 ani. Pacat ca nu mai am articolul ala salvat.

Vrei sa continui?

De cate ori ai fost umilita la munca in fata colegilor tai, s-a tipat la tine, s-a ridicat mana la tine de managerul tau, ti s-a taiat injust din salariu, orele extra nu ti-au fost platite, sau ai plecat din cauza ca barmanul ti-a cerut sa te futi cu el ca sa iti pastrezi jobul? Nefiind nici primul.

Cate ore ai petrecut plangand de durere si oboseala si singuratate pentru ca locuiesti intr-o tara straina si toti te iau drept roman prost fiindca lucrezi ca ospatar sau barman? Sau ca fiecare tip care il intalnesti vrea sa te ia drept curvulita lui? Sau fiecare cunostiinta pe care ti-o faci pleaca pana la urma?

Mai vrei exemple?

Nu ma doare mana sa scriu, dar credeam ca nu e necesar sa incep sa ma plang de lucrurile grave din viata mea. Si asta nu e tot. E doar asa, la suprafata.

Edit: Plesnea? Bunica mea dadea cu pumnii, ma lua de par si ma tira prin casa, dadea cu picioarele si cu cureaua uda. Pe fratemiu l-a batut cu cablul de la imprimanta -si era de aia veche din 90 si ceva, masiva- ca a fugit de acasa si l-a adus cineva inapoi. M-a tinut in genunchi pe coji de nuca de cand aveam 7-8 ani pana imi dadea sangele, imi dadea cu cutitul peste degete ca sa invat sa mananc in mod manierat si imi lovea cotul de masa cand uitam sa nu-l tin acolo. M-a dat afara din casa goala cand aveam 5 ani pe casa scarii si toti vecinii care treceau se uitau la mine. M-a tinut zile fara sa mananc si daca intarziam 5 minute de la scoala ma batea. Se certa mereu cu bunicul vitreg alcoolist si ne injura pe toti tot timpul. Facea economii si fura din banii de la mama care ii trimitea pentru datorii. Am mancat bataie pe paine. Ma punea sa fac curatenie si dupa operatia de deviatie de sept m-a plesnit ca nu puteam sa ma aplec sa frec colturile cum trebuie. Vrei mai multe exemple?


Grow up kid, really.


RE: Llama Drama - Lexxu - 28-08-2012

(28-08-2012, 12:53 PM)Daria A scris: 'ai de pana mea, serios, terminati? Deja imi dati dureri de cap.
Ma doare fix in pix de cine ce a facut dar un singur lucru este clar pentru mine: Lexxu cerseste atentie asa cum a zis si DiZ si sa nu arunci in mine cu rosii ca zic asta dar e parerea mea.
Edit: Ryuu, dragul meu, eu cand aveam PROBLEME SERIOASE nu intram la calculator si cand o faceam imi bagam coada doar pe mess ca nu voiam sa vad pe nimeni, ok?
Auzi aici, Daria, daca nu sti ce inseamna sa cersesti atentie, taci. Tu ai spus-o pentru ca a zis-o si DiZ ca altfel nu ziceai nimic, fac pariu. Si nu-mi spune mie ca nu pentru ca am vazut ca tu cam de fiecare data faci asa si susti punctul de vedere al altcuiva -de care-ti pasa- doar asa sa te afli in treaba.

Cat despre ce i-ai zis lu' Ryuu, tu esti tu si altcineva e altcineva. Daca tu nu voiai sa vezi pe nimeni treaba ta, nu-mi spune mie sa fac la fel doar pentru ca asa vrei si pentru ca ai dureri de cap -fiindca asta reiese-.

Aly a spus ieri : E lama drama, fiecare spune vrute si nevrute.

Atunci care-i problema? Vreau sa ma plang aici de familie, ok. Nu e neaparat sa-mi sara DiZ la inaintare ca doar atunci cand o sa trec prin ce-a trecut ea si Lia sa ma plang. Hai nu zau?


RE: Llama Drama - Daria v2 - 28-08-2012

Sti ce, sustin un lucru deja spus doar ca sa nu iti insir zeci de motive pentru care nu ar trebui sa te plangi. Si tu si Ryuu ma calcalti pe nervi, pe coada, pe bataturi. Luati-va de mana ca se pare doar el te intelege, capisci?

Daca nu accepti parerile altora in legatura cu problemele tale minunate nu mai posta, nu stiu pe cati de aici induioseaza tot ce spui ♥.


RE: Llama Drama - Ryuu - 28-08-2012

Draga mea Daria. Altii vin si se plang pe forumuri in fata necunoscutilor pentru ca e mult mai usor sa te descarci. Asa cum a spus lexu, daca tu nu faci aia si aia, nu inseamna ca restul fac exact ce nu faci sau ce faci tu.
Si o repet. E posibil sa ai probleme. Iar te-a luat capul 22


RE: Llama Drama - Daria v2 - 28-08-2012

Probleme? Posibil, macar eu admit asta fata de altii hug!


RE: Llama Drama - Lia - 28-08-2012

See my post above. Grow up, both of you Ryuu and Lexxu, or go jump from a bridge. You're wasting oxygen if you can't see that moaning about your fucking problems everyday is not going to solve anything. Get up your fucking arses and do something worthy in your life. I will be sympathetic with those complaints afterwards.

Do you know where my sympathy is in the dictionary for petulant kids? In between shit and syphilis.


RE: Llama Drama - Ryuu - 28-08-2012

(28-08-2012, 01:10 PM)Daria A scris: Sti ce, sustin un lucru deja spus doar ca sa nu iti insir zeci de motive pentru care nu ar trebui sa te plangi. Si tu si Ryuu ma calcalti pe nervi, pe coada, pe bataturi. Luati-va de mana ca se pare doar el te intelege, capisci?

Daca nu accepti parerile altora in legatura cu problemele tale minunate nu mai posta, nu stiu pe cati de aici induioseaza tot ce spui ♥.

Esti calcata pe bataturi, pe coada, pe copite, pe ochi, pe oriunde vrei tu, doar pentru ca asa cum e originalul asa trebuie sa fie si clona.

Lexxu, da mana hug


RE: Llama Drama - Lia - 28-08-2012

(28-08-2012, 01:30 PM)Arae A scris:
(28-08-2012, 01:10 PM)Daria A scris: Sti ce, sustin un lucru deja spus doar ca sa nu iti insir zeci de motive pentru care nu ar trebui sa te plangi. Si tu si Ryuu ma calcalti pe nervi, pe coada, pe bataturi. Luati-va de mana ca se pare doar el te intelege, capisci?

Daca nu accepti parerile altora in legatura cu problemele tale minunate nu mai posta, nu stiu pe cati de aici induioseaza tot ce spui ♥.

Esti calcata pe bataturi, pe coada, pe copite, pe ochi, pe oriunde vrei tu, doar pentru ca asa cum e originalul asa trebuie sa fie si clona.

Lexxu, da mana hug

Si hai sariti de pe un pod in lava fierbinte.

See all my posts above.