Animezup - forum manga si anime
Llama Drama - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--187)
+---- Subiect: Llama Drama (/Thread-Llama-Drama--30392)



RE: Llama Drama - Lexxu - 28-08-2012

(28-08-2012, 11:40 AM)Arae A scris:
(28-08-2012, 11:20 AM)DiZ A scris: [ Dupa ce treci prin ce trec eu si Lia, ATUNCI ai dreptul sa te plangi. Pana atunci, ciocu mic.

Acum daca nu ne asemanam cu voi nu avem voie sa ne plangem?
Incepem cu comunismul? Fa aia, nu spune aia, dormi la ora aia ._.


Logic, nu esti DiZ sau Lia, ai luat doar o palma la fund. Hah, mai deschide ochi si uita-te ca nu doar tu ai avut de suferit in familie.


RE: Llama Drama - Syryus - 28-08-2012

Llama drama. Bun titlu la topic. Sigur nu vreti unul separat, numit 'Problemele existentiale care cauzeaza criza mondiala: certurile din casa si oamenii care incearca sa te ajute'?


RE: Llama Drama - Cherie - 28-08-2012

Si iata cum, in cele din urma, llama thread'urile nu se dovedesc a fi o idee prea buna.


RE: Llama Drama - CyBeR - 28-08-2012

Stau in service si citesc. Uite asa trece o zi fara evenimente si doar cheltuieli. Drama de aici imi pare abureala cand urmeaza sa scot 500 de lei neplanificati din buzunar care ma lasa cu 200 pentru necesitati pe urmatoarele doua saptamani.
Daaaaaa,unii o duceti raaaaaau de tot. Sunt curios la ce varsta o sa capatati unii din voi perspectiva asupra vietii cu adevarat. Sunt probleme mai mari in viata decat ce tragi la 16 ani. Cat timp nu e vorba de abuz sau orice altceva cu adevarat grav, va sugerez sa va ganditi bine daca treceti cu adevarat prin ceva atat de dificil pe cat credeti si cum va veti descurca cand veti fi pe picioare proprii.


RE: Llama Drama - Cherie - 28-08-2012

Nu imi vine sa cred ca nu s-a deschis pana acum un thread pentru ATLA (Avatar: The Last Airbender) o.o. Sper sa nu uit sa deschid unul cand ajung diseara acasa.


RE: Llama Drama - Lia - 28-08-2012

(28-08-2012, 11:19 AM)Syryus A scris:
(28-08-2012, 11:13 AM)Lexxu A scris: Si ma doare pe mine ca ea e mai mare. Sa-mi spuna "Lexxu" sau pe nume si-mi ajunge. Nu sa ma ia cu kiddo si chesti tresti ca nu-mi place.

Kiddo, nu e vorba ca te considera copil sau altceva.
Cei mai mari ca tine, mai ales noi astia care incercam sa scapam de adolescenta si inca ne aducem aminte ce tampenii faceam, in general stiu prin ce treci (pentru ca prin asta trec milioane de alti tineri) si ca esti tentata sa faci lucruri fara sa le gandesti (cum fac milioane de alti tineri). Ia ce ti-a spus Andreea ca pe un sfat bun, dat de cineva care a intalnit zeci de persoane care se simt exact ca tine.


@Andreea: Bine femeie, DAR tu cu Claudiu si eu cu Dai. I will have my time with her fluffy hair, know that.

Ce face lumea cand eu dorm >.<. Bai frate, daca noi astia mari ne plangem spuneti ca facem pe drama queen si va bateti joc de noi. Asa cum v-ati batut joc de mine cand v-am spus un fragment din viata mea ca aveam draci pe Aly si alti cativa. Dar voi cand veniti sa va plangeti trebuie sa va dadacim?

Lexxu, pe o parte poate ai o viata mai zdruncinata in familie, dar nu cred ca mai mult decat restul celor de pe aici. Crede-ma, oamenii cu probleme in familie nu merg la VIP si in cluburi de se fac muci si isi plang de mila ca ploua afara si nu stiu care nu poate sa o duca cu motorul. Crezi ca esti tare daca te lamentezi ca bati baietii, iei droguri si o freci din party in party in comparatie cu alti minori? Dude, micile tale aventuri sunt frectie la picior de lemn si nu impresioneaza pe nimeni.

I've been there, I've done that, I've done more than that, I've moved on. Sa vorbesti de aventuri cand o sa faci parasutism, scufundari si alte sporturi extreme spre exemplu. Nu cand iti futi organismul bagand in el droguri, tigari, cafea. Asta e usor de facut pentru toata lumea.

Si pentru cine o sa comenteze ca si eu o fac, tocmai m-am lasat de fumat de o saptamana. Pentru ca banii care ii dadeam pe tigari, ma usturau ca veneau din buzunarul propriu si nu cel al lui mami si tati.

Daca ar fi vai de tine, kid, nu ai fi pe Internet, cluburi, nu ai avea tigari, droguri, party-uri si ATATA libertate cu parintii IN CASA.

Daca problemele tale cu parintii crezi ca sunt grave, macar tu ii ai pe amandoi, cunosc multi care nu au luxul asta.





(28-08-2012, 08:59 AM)Daria A scris: BUUUUUUNN! A zis mama ca daca tata nu are treaba n stuff cand vi tu in Bucuresti il pune sa ma duca sa ma intalnesc cu tine 108!

Hm, sa vedem, poate inchiriez cu frate'miu masina daca vine si el, ca eu si daca imi iau permisul pana atunci o sa ma arda asigurarea ca sofer nou de ma rupe. Dar un meting e cel mai bun. Si sper sa ne vedem hug

Ahaha, Sy, tu esti singurul care imi spune pe numele real 21 desi si mie imi e greu sa-i spun lui Diz Andreea, parca lui Cyber imi e usor sa-i zic Claudiu 39. And yes, you can have some time playing with my hair.

Oricum NU mai iau taxiul in Bucuresti. M-au halit de 25 de euro in Octombrie. Am avut escala de 11 ore si m-am dus sa ma vad cu Jo ca nu aveam numarul de telefon al altcuiva. Si taximetristul nu a vrut sa-mi dea valiza pana nu ii dau 100 RON. 22 La intoarcere catre Baneasa mi-a luat 20 RON... bine, ca s-a uitat si Jo urat la tip 24


Mie mi s-a stricat motorul, adica eu stau la mama dracu' in praznic. Stii cat am de platit Lexxu? CA SA AJUNG LA MUNCA? Ca stau la 15 km de locul unde lucrez si nu sunt autobuze decat daca merg pe jos 4km in 38 de grade (cand n-am avut de ales am facut-o si pe asta). 1100 de euro, o casca noua care e vreo 80-90 si asigurarea, plus sa dau motorul vechi. Si crezi ca incep sa plang?

M-am certat cu maica'mea acum doua seri urat de tot, si cu prietenul ei, aproape m-a dat afara din casa. Mi-am cerut scuze desi nu era vina mea. Stii ce, kid? Calca-ti pe orgoliu si cere-ti scuze. Ca ai 16 ani si nu cunosti inca ce e aia suferinta.


RE: Llama Drama - Lexxu - 28-08-2012

(28-08-2012, 12:27 PM)Arya A scris: Daca problemele tale cu parintii crezi ca sunt grave, macar tu ii ai pe amandoi, cunosc multi care nu au luxul asta.
Nu, nu ii am pe amandoi.

Citat: Ca ai 16 ani si nu cunosti inca ce e aia suferinta.

Bai, asta ma enerveaza la voi "astia mari". Ai fost tu in casa mea ca sa sti cam ce am avut de ignorat, depasit? Ai fost tu cumva aproape de mine sa vezi cam pe unde mergeam eu cand eram data afara din casa si dinastea? Aha, si in legatura cu bani stai linistita ca inainte nu aveam eu luxul sa ii cer mamei.
Nu mai tot afirmati niste chesti gen "ai 16 ani, nu sti ce-i aia suferinta" sau gen "cand treci prin ce-o trecut x atunci sa te plangi". M-am ras eu cand ai povestit tu problemele tale? Nu, nu cred.


RE: Llama Drama - Cherie - 28-08-2012

@Lia, si eu vreau sa te vad cand vii in tara :-S . . .


RE: Llama Drama - Ryuu - 28-08-2012

Lasa-i Ale. Nu ai inteles? Daca nu esti ca ei, atunci nu ai dreptul sa te plangi.
Si va spun eu, la 16 ani poti sa ai multe probleme. Nu va axati doar pe rahaturi ca: ai internet, ai mancare, ai acoperis si etc.


RE: Llama Drama - Daria v2 - 28-08-2012

'ai de pana mea, serios, terminati? Deja imi dati dureri de cap.
Ma doare fix in pix de cine ce a facut dar un singur lucru este clar pentru mine: Lexxu cerseste atentie asa cum a zis si DiZ si sa nu arunci in mine cu rosii ca zic asta dar e parerea mea.
Edit: Ryuu, dragul meu, eu cand aveam PROBLEME SERIOASE nu intram la calculator si cand o faceam imi bagam coada doar pe mess ca nu voiam sa vad pe nimeni, ok?