Animezup - forum manga si anime
Llama Drama - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--187)
+---- Subiect: Llama Drama (/Thread-Llama-Drama--30392)



RE: Llama Drama - Lia - 06-09-2012

Eh sunt unele locuri unde se intreaba in functie de tipul de clientela, eu chiar am intrebat astazi. Cum sunt majoritatea clientilor localnici si nu turisti, au obiceiul sa vina (mai ales daca sunt femei) cu masini separate. Cum ar fi sa fie doua tipe, sa le asez la o masa de doua si apoi sa-mi spuna ca vor masa de patru, sa stau sa ma fatai dintr-un colt in altul pentru curul lor privilegiat. Nu inteleg ce este asa de deranjant daca te-a intrebat cate persoane.

Sarcasmul tau si faptul ca ai zis ca e penibil a spus mai mult decat daca ai fi facut persoana respectiva proasta. Nici macar nu era vorba de service prost in ceea ce zici, daca era asa ti-as fi dat dreptate.

Noi suntem restaurant high class cu bookings si un numar limitat de mese/locuri disponibile la cina, noi alegem mesele la care se aseaza oamenii. Desigur, le zic buna ziua/ buna seara whatever, in functie de numar le dau cateva optiuni unde s-ar putea aseza, daca e plin si mai am 80 de clienti de servit ii pun la masa si ma duc sa aduc meniuri, sau daca aduce cineva le iau comanda de bauturi. Nu suntem fast food. Daca as lucra in fast food mi s-ar rupe.


RE: Llama Drama - James Dean - 06-09-2012

oricum m-am convins ca pizza hut e un loc de hipsteri,cel putin in romania.
am dat 20 de ron pe o pizza clatita(pardon,normala) . 21)))


RE: Llama Drama - Lia - 06-09-2012

(06-09-2012, 04:06 PM)Arya A scris: Noi suntem restaurant high class cu bookings si un numar limitat de mese/locuri disponibile la cina, noi alegem mesele la care se aseaza oamenii. Desigur, le zic buna ziua/ buna seara whatever, in functie de numar le dau cateva optiuni unde s-ar putea aseza, daca e plin si mai am 80 de clienti de servit ii pun la masa si ma duc sa aduc meniuri, sau daca aduce cineva le iau comanda de bauturi. Nu suntem fast food. Daca as lucra in fast food mi s-ar rupe.

Am dat edit ca am vazut ca m-ai intrebat.

Pizza Hut e un cacat. Pizza Hut e fast food, nu restaurant. Aici dai 20 de euro pe o pizza. Mananc la restaurant de banii aia si ma simt mult mai satisfacuta. 8 bucati de scampi sushi la Ocean Basket e 6 euro, si daca imi iau doua portii sunt plina pe toata ziua.


RE: Llama Drama - Lia - 06-09-2012

Desi de cand lucrez in Gustoso... nu mai vreau sa aud de mancare de restaurant 24 Vreau mancare gatita. De doua luni o tin in piept de pui si salate. Zici ca's la dieta... Nu credeam ca o sa vina ziua cand o sa zic ca m-am saturat sa mananc pui. In fiecare zi pui, pui, pui, pui, gatit la fel -.-


RE: Llama Drama - CyBeR - 06-09-2012

Eram relativ proaspat sosit in Bucuresti cand am vrut sa incerc Pizza Hut cu Andreea. A fost o experienta din care am ramas cu buzunarul usor si stomacul relativ gol. The date was nice though.


RE: Llama Drama - James Dean - 06-09-2012

eu de lene,ca n-am niciun chef sa stau acasa si sa-mi fac de mancare,lol.


cea mai mare diversitate pe care o am e cand mai schimb condimentele la pui inainte sa-l pun pe gratar/tigaie/cuptor


RE: Llama Drama - Lia - 06-09-2012

It's always nice if DiZ is your date =^.^=. Imi e teama pe unde ajung sa mananc acasa si ce preturi o sa ma loveasca in fata cand vin in februarie 21 Acum aproape 3 ani eram stupefiata. Am cheltuit 4 mil in 5 zile pe nimic -.- si nici n-am iesit aproape deloc.


RE: Llama Drama - Aly - 06-09-2012

Lia... is there a day when you don't fight? BITCH >.<


RE: Llama Drama - Lia - 06-09-2012

Eu am fost libera marti si mi-am facut honey and chilli chicken pasta cu ingredientele toate proaspete. Rosii, ardei, ceapa, supa de la puiul pe care l-am fiert, piper, o lingurita de zahar, un pic de miere, vegeta, rozmarin, oregano, chilli, foi de dafin si copanelele de pui pe care le-am prajit si adaugat in sos inainte sa pun pastele.

Mi-a luat o ora numai :3 si am mancat 5 persoane.


RE: Llama Drama - Lia - 06-09-2012

Ieri parca te luai de Ryuu, Aly 23? Plus, I wasn't fighting, I was talking rationally with Razvan 10 stop assuming things.