Animezup - forum manga si anime
Intrebari/ Nelamuriri - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: RPG (https://www.animezup.com/forum/Forum-RPG)
+--- Subiect: Intrebari/ Nelamuriri (/Thread-Intrebari-Nelamuriri)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Intrebari/ Nelamuriri - Xpt1 - 11-02-2012

Pai... puteai sa adaugi astea in poveste, nu sa vii cu astea pe parcurs, cand, deja, povestea se departase de ideea ta...
Acum vii, ca parlamentarii, sa ne certi pentru o lege pe care n-ai dat-o. Si tot noi suntem vinovati...
Si @bunny, merci pentru warning! 4 Devenea ciudat sa ma integrez intr-o comunitate fara, macar un warn. Si mi-ai luat si cele 3 puncte verzi de reputatie...


RE: Intrebari/ Nelamuriri - Niska - 11-02-2012

Tot EU sa schimb?! TOT EU?! De ce?! Ca nu te conformezi tu povestii? Povestea aia a fost facuta ca sa stiti despre ce este vorba. Pm-ul mereu era deschis, puteati intreba orice, asa cum au facut altii. Era doar ceva dupa care sa va ghidati. Dar tu imi vii cu magie, cu o "nava" care a existat pe pamant. De unde le scoti pe toate? De ce nu intrebi.. Este o lume contemporana. Mai traiesc oamenii din magie si cu pumnale magice sau eu mai stiu ce-ai bagat tu acolo?! Sa nu mai zicem de faptul ca nu a-ti respectat nicio logica. Demonii erau vicleni. Cum sa te prezinti pur si simplu la o petrecere: "buna stii.. eu nu sunt om, si ceva in capul meu zabaug imi spune ca nici tu nu esti.." Hai sa fim seriosi!

Si nu asta ar fi problema, insa, tu te-ai apucat sa dai indicatii tuturor cum sa continue. Eu ce era sa le fac, sa le zic "nu-l ascultati!" ? Oh, te rog! Chiar n-am chef sa stau la cearta aici. Deschide-ti dragule propriul tau RPG si fa ce vrei din el. Sau, poftim fa ce vrei tu din asta. Eu nu mai vreau sa fac nimic. M-am saturat.

O lege pe care n-am dat-o?! V-am lasat liberi. De unde era sa stiu ca veniti cu idei de-astea puerile?! Credeam ca ne putem intelege ca oamenii. Nu era asa greu sa intrebi inainte. Daca spuneam totul de la-nceput ce farmec mai avea? si sa nu uitam ca tot tu ai fost ala disperat sa posteze. Asa este, e vina mea, numai a mea. Trebuia sa il fac privat, doar pentru cei ce stiu sa joace un RPG.


RE: Intrebari/ Nelamuriri - Xpt1 - 11-02-2012

Pai, dupa cum probabil stii, dreptul la a mai face vre-un RPG mi-a fost restrictionat. Iar ei au decis sa spuna ce sunt, ei au decis sa nu ne luptam intre noi si tot ei n-au spus mai nimic despre ei. Doua domnisoare antrenate de regina iadului, una cu o misiune secrete, un tip despre care nu se stiu prea multe si un tip care nu si-a spus decat numele si stim doar ca sta cu noi pentru distractie. Lucrurile se pot intoarce pe directia ta, foarte curand. O problema la nava ne poate face s-o abandonam... Poate chiar un ordin de la regina... 4


RE: Intrebari/ Nelamuriri - Niska - 11-02-2012

Te rog, inceteaza sa ma provoci! Nu vreau sa ne certam aici, tine de respect fata de ceilalti si mai ales fata de moderatori. Nu este vina mea ca ti-a fost restrictionata posibilitatea de a deschide un RPG. Ţi-ai facut-o cu mana ta, tot din cauza faptului ca n-ai stiut sa ai rabdare. Legat de poveste, nu ma intereseaza. NU MĂ mai intereseaza. Eu o sa continui sa respect povestea, impreuna cu Leto. Cand terminam, se pot alatura si restul, in masura in care se pot controla si pot avea rabdare. Si in masura in care stiu sa respecte niste reguli amarate.

Intre timp continua-ti ideile tale acolo, in cele doua threaduri, alaturi de ceilalti. Sunt curioasa unde ajungeti si ce realizati cu toate astea. Din respect pentru ceilalti participanti la RPG imi inchid gura si-mi vad de treaba mea. N-am venit aici sa ma cert sau sa stric placerea altora de a posta. Succes.

Imi cer iertare ca am intervenit. Este vina mea! Imi cer iertare fata de cei care au postat in cele doua threaduri si au fost implicati in asta, fara voia lor. Ei nu au nici nici o vina. Este greseala mea ca nu v-am anuntat. Nu vreau ca cineva sa paraseasca RPG-ul.


RE: Intrebari/ Nelamuriri - Xpt1 - 11-02-2012

Si eu ce-am spus despre firul narativ, mai devreme? Eu doar le-am dat o locuinta... undeva unde sa ne putem ucide in liniste, unde sa continuam sa fim vicleni, insa fara frica de alti cazuti... pana iesim de-acolo... pentru a lua... de mancare.. 71 Glumesc. Eu nu am facut decat sa desschid cateva orizonturi de comunicare. Sa pun personajele in alerta... sa le dau putina libertate, atat! Ce pot spune, sunt non-comunist...



RE: Intrebari/ Nelamuriri - Niska - 11-02-2012

Nu vrei sa incetam sa ne mai contrzicem? Firul narativ trebuie sa aibe legatura unul cu celalalt. Voi, insa parca a-ti fi in alt secol, cu magie pumnale si mai stiu eu ce. In plus, trebuia sa-mi ceri frumusel acordul. Era chiar asa de greu? Ai venit cu idele tale, si ai inceput sa dai indicatii pe mess/la profil. Ai inceput sa-ti exprimi tu idei. Ti s-a urcat pur si simplu la cap totul. Acum multi se vor retrage, iar pe mine m-ai pus intr-o situatie total neplacuta.


RE: Intrebari/ Nelamuriri - Lia - 11-02-2012

Stop fighting! Momentan totul ramane asa, si XPT1 nu ma intereseaza ca ti-am revocat dreptul, asta nu e motiv sa controlezi alte RPG-uri cum ti se scoala tie.

M-ai prin intr-o zi incredibil de proasta. Mai calca tu stramb si vezi ce se intampla dupa.

PM-ul tau cu multumesc pentru warn e un inceput.


RE: Intrebari/ Nelamuriri - Xpt1 - 11-02-2012

Eu doar ti-am multumit ca-ti faci datoria. Nu am zis la misto, sau ceva... chiar daca nu sunt vazut bine, asta nu inseamna ca nu stiu sa apreciez un moderator care-si face datoria.


RE: Intrebari/ Nelamuriri - Xpt1 - 11-02-2012

Apropo, daca "Între timp continuă-ţi ideile tale acolo, în cele doua threaduri, alături de ceilalti. Sunt curioasă unde ajungeţi si ce realizaţi cu toate astea. Din respect pentru ceilalţi participanţi la RPG îmi închid gura şi-mi văd de treaba mea. N-am venit aici să ma cert sau să stric plăcerea altora de a posta. Succes." atunci de ce vii aici si te plangi si te dai drept victima? De ce tot urlii in stanga si-n dreapta ca EU sunt de vina pentru ca tu n-ai scris nimic din regulile pe care vrei sa le recpectam? Adica tu vrei sa ne controlezi psihologic, nu? Sa iti cerem parerea pentru fiecare cuvant scris, fiecare idee, FIECARE??? Atunci CE?
Ai scris de vre-o 5 ori, numai pe forum, ca ne lasi sa continuam dupa cum vrei, plus nici-nu-mai-stiu-cate pe mess. Si tot tu vii sa te plangi ca, vezi doamne, tot tu esti vinovata... Si mai ai si nesimtirea sa spui ca TOT TU AI PICAT PROST, cand personajul din propriul tau RPG nu reprezinta decat "masca" ta, in spatele careia se ascunde alt "demon"! PUNCT!

Si daca tot este RPG-ul tau si al lui "Leto", de ce, doamne iartama, nu va jucati doar voi? Ca doar este al vostru, nu? "Helăăău! Did iu hiăr death? Uel?"

Toate astea doar ca sa arati, tu, bine... Ce oameni... decat cu ei, mai bine lipsa...
Iar acum, din cauza ei, nimeni nu o sa mai posteze in RPG-ul ei, sa nu-si ia bann. Chiar ma intreb: " Acum o fi multumita? "
?"

Personal note: Cooldown, is worthless! She's hopeless...


RE: Intrebari/ Nelamuriri - Lia - 11-02-2012

XPT1 ti-am cerut sa termini, da? Nu am chef de conflicte in momentul asta, imi trebuie fortata mana foarte putin ca sa iti iei ban pe cel putin cateva zile. Te rog sa nu mai freci la cap userii cand tu esti cel care controleaza peisajul dupa bunul plac. Inceteaza sa faci tu pe victima atotstiitoare.

Singurele reguli sunt cele puse de mine si atat, o sa vorbesc cu DiZ sa vedem ce putem adauga, dar acum nu am chef de asta. Atata timp cat ce fac personajele nu afecteaza povestea, ei bine, e ok.

O sa vorbesc cu free to love sa adauge informatii si un mic ghid de conformare la biroul de informatii. Nu trebuie sa fiti marionete in RPG, dar totusi ca sa fie ceva mai special de o poveste colectiva fiecare rpg trebuie sa aiba un guideline, nu numai o poveste.

Asa cum la A history of Middle Earth nu se pot accepta chestii SF, pentru ca vorba aia e LOTR fandom, ok?