Animezup - forum manga si anime
Ce asculti acum? v.3 - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Muzica (https://www.animezup.com/forum/Forum-Muzica)
+--- Subiect: Ce asculti acum? v.3 (/Thread-Ce-asculti-acum-v-3)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE: Ce asculti acum? v.3 - Azazel - 18-01-2012

Parazitii-F*t
Pai dupa o zi plictisita,saream dintr-o melodie in alta pana am juns la parazitii si asa cum ma plictisisem de melodiile noi am zis sa,ascult ceva mai vechi.
Versurile sunt bune,negativ bun,FDD e bun ce sa mai zic?


RE: Ce asculti acum? v.3 - Saravis - 18-01-2012

Momentan ascult Abingdon Boys School- Innocent Sorrow pentru ca vreau sa-mi aduc aminte de momentele frumoase cand urmaream D. Gray-man. A fost una din melodiile mele preferate si de ce sa nu o reascult? Ce pot sa spun, ador melodia asta 4 Nu ma satur niciodata!


RE: Ce asculti acum? v.3 - Unia - 20-01-2012

Acum ascult varianta live a melodiei Time, compusa d Hans Zimmer, din soundtrack-ul filmului Inception. Nu am avut chef de ceva cu versuri sau de vreo melodie care sa imi aduca iar aminte de anumite sentimente. Melodia asta chiar rezoneaza cu ce simt acum, parca incepe ceva nou desi feeling-ul pe care il transmite e mai de graba tristete sau regret. Oricum varianta live e geniala. Filmul a fost genial. Soundtrack-ul e genial.


RE: Ce asculti acum? v.3 - Imparatul-Zeu - 22-01-2012

http://www.youtube.com/watch?v=JfXRXNakvl8&feature=related



Black Strobe-I'm a man
De ce ascult asta?Pai e foarte simplu,imi place mult,versurile ma fac sa simt testosteronul si cum am bile in pantaloni,nu altceva!Ma face sa ma simt masculin,sa stiu ca sunt apreciat de femei.



RE: Ce asculti acum? v.3 - Utlaning - 24-01-2012

Pink Floyd - Interstellar Overdrive - 1967 (Full)

M-am reapucat ieri de "Pink Floyd în Roșu" și-am simțit nevoia de ceva muzică psihedelică de-a lui Syd Barret. A trecut ceva vreme de când n-am mai ascultat piesa, și momentan se potrivește stării mele generale de spirit.


RE: Ce asculti acum? v.3 - Alicia - 28-01-2012

21 guns - Green day
Am inceput sa ascult trupa acum ceva timp, dar pe langa American idiot, melodia asta mi-a ramas intiparita in cap, mai ales la starea pe care o am acum. O mai ascultam cand placa sora mea si ma simteam distrusa, dar in ultimul timp nu e zi fara sa o auda oamenii de pe strada in boxe. 21

Mai ascult si Marilyn Manson - This is the new shit la recomandarea unui prieten de-al surorii mele. Nu sunt inebunita dupa Marilyn Manson, dar sunt cateva melodii care le ador. Pe langa cea de mai sus mai sunt si Sweet dreams si This is halloween.



RE: Ce asculti acum? v.3 - Kashim - 29-01-2012

Drake feat. Lil Wayne - The Motto (Dj Ivy Remix) -- nu stiu de ce, dar The Motto e una din piesele mele preferate de pe Take Care (unul din albumele mele preferate din 2011). The Motto nu exceleaza nici prin versuri, nici prin beat, nici prin flow, nici prin nimic si totusi m-a obsedat. La putin timp dupa ce ma lasase obsesia am dat de remixul asta pe youtube si cateva zile n-am prea ascultat altceva.


RE: Ce asculti acum? v.3 - yaoi maniac - 29-01-2012

Miyavi - Aishiteru Kara Hajimeyou; am descoperit-o ieri si asteptam sa imi sparga timpanele cu acordurile de chitara, dar nu s-a intamplat si am continuat sa o ascult. Ieri aveam chef de "Senor Serniora Seniorita" fiindca o cantam prin casa ca o idioata (doar refrenul 24) si ma gandeam ca asa scap de chestia asta. Am ramas uimita cand a rostit "I love you". Are o voce minunata cand o pronunta. Melodia e simpatica. 10 Chiar ma intrebam "Acum pe cine as alege: Gackt sau Miyavi? Gackt e asa de dulce, sexy [...]. Dar tot pe Miyavi l-as alege 21". Fighting, Miyavi! *kyaa* *laughs*


RE: Ce asculti acum? v.3 - Liar - 29-01-2012

Jeffree Star ft. Porcelain Black - Prisoner

For real. I love it. Nu am crezut o clipa ca am sa spun asta dar m-am indragostit de melodiea asta. Bine, m-am indragostit de Starul meu pentru ca Ms. Black nu prea mi se pare cine stie ce dar stiu ca si-a pus plamanii la incercare aici. Inghit mai bine versiunea asta pentru ca vocea lui Porcelain Black merge foarte bine aici. Ce pot sa spun, vocile celor doi nu sunt pe aceiasi lungime de unda dar sunt magnifice amandoua (amandoua, adica a lui Jeff'). Hmmm, melodia asta m-a scos din depresie. Va ramane printre favorite.

Mai ascult si...
Get down.

Kinda stupid sa pui niste baieti de 10 ani sa cante asta.


RE: Ce asculti acum? v.3 - Unia - 30-01-2012

Sonata Arctica - Full moon. Pentru ca e superba, pentru ca imi aduce de clasa a noua (care a fost chiar mai faina decat mi-am dat seama atunci), pentru ca imi aduce aminte de cea mai frumoasa noapte din viata mea, noaptea cand i-am vazut pe baieti live. Cand au cantat melodia asta si luna plina stralucea in spatele meu, a fost pur si simplu magic.