Animezup - forum manga si anime
Scoala substitutiilor - Incepere - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: RPG (https://www.animezup.com/forum/Forum-RPG)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--200)
+---- Subiect: Scoala substitutiilor - Incepere (/Thread-Scoala-substitutiilor-Incepere)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Scoala substitutiilor - Incepere - Shadow.Kiss - 06-09-2011

- Da prietene! Referitor la camera, nu stiam ca avem colegi. Dar chiar sper sa fim in aceeasi. Uite eu, mi-am luat cheia. Daca nu ti-ai luat-o , iti pot arat biroul directoarei. Tocmai am iesit de acolo. Zambesc cat de prietenesc pot. Hitomi pare foarte draguta si ma bucur ca am intalnit-o.

OOC: Hitomi


RE: Scoala substitutiilor - Incepere - Kimera - 06-09-2011

Hitomi:
-Sigur! M-as bucura sa-mi arati! Nu ma descurc bine la orientare de obicei...
Zic apoi rad. ma bucur ca am intaplnit o prietena si care mai este si elf!
OOC: Shadow


RE: Scoala substitutiilor - Incepere - Shadow.Kiss - 06-09-2011

- Inteleg sentimentul. Haide pe aici.
O conduc inauntru pe coridorul larg, decorat cu picturi cu zane, vampiri, elfi si alte creaturi, pana la usa masiva din mahon lacuit pe care scria ceva cu litere ciudate.
-Hei, am spus, crezi ca asta ar putea fi limba elfioana? Eu am auzit de ea in Stapanul inelelor si am crezut ca ete doar o invenitie, dar am aflat ca aceasta de fapt exista. Iar in lumea asta este foarte frecvent folosit. Este probabil echivalentul limbii engleze ai pamantenilor.

OOC: Kitsune


RE: Scoala substitutiilor - Incepere - Kimera - 06-09-2011

Hitomi:
-Inseamna ca trebuie sa ma apuc serios de invatat. Hai cu mine sa-mi iau cheia!
Ziz apoi intru in biroul directoarei.
OOC: Shadow, fa tu pe si pe directoarea



RE: Scoala substitutiilor - Incepere - Shadow.Kiss - 06-09-2011

Directoarea:

In biroul meu intra cineva. Ridic privirea spre acea persoana, si o exclamatie imi scapa printre buze.
Imi revin la fel de rapid s spun:
-Buna ziua! Tu rebuie sa fii Hitomi! Ma bucur ca ai ajuns, printesa! Eu sunt directoarea Clearsound. Sunt o zana a apei. Ma ridic de la biroul meu pentru a da mana cu nou-venita.

OOC: Kitsune


RE: Scoala substitutiilor - Incepere - Kimera - 06-09-2011

Hitomi:
Raman masca la auzul directoarei , dar vreau sa fiu politicoasa asa ca dau mana cu dansa si vorbesc:
-Multumesc pentru primire. Imi puneti spune in ce camera voi fi si ce orar o sa am?
OOC: SHadow


RE: Scoala substitutiilor - Incepere - Rose ^^ - 06-09-2011

Am intrat in camera si am observat cele trei paturi de o persona cu noptiera langa ele. Camera era etajata, iar sus fiind cele 3 bai si 3 mari dulapuri pentru haine si la parter sa zic asa erau 3 birouri. Fiecare spatiu era personal si putea fi aranjat dupa gustul persoanei. Mi-am ales patul de pe peretele opus al usii, pararel se aflau si celelalte 2 paturi.
Nu stiu daca ma voi putea acomoda, sunt cam timida la inceput. Am decis sa le astept si pe colegele mele de camera pentru a-si alega baia si dulapul, nu doream sa o fac pe sefa si nici o increzuta nu sunt.
Mi-am scos cartea cu vraji si m-am asezat in pozitia de yoga incepand sa citesc. Nu dureaza mult ca pe usa intra doua fete ce par a fi prietene...

OCC: cine doreste si scuze daca ma bag ca musca in lapte 4 9


RE: Scoala substitutiilor - Incepere - Shadow.Kiss - 06-09-2011

-Da desigur. Esti atreia care vine pentru cheie, deci vei sta impreuna cu Rossery, o vrajitoare si cu Shadowave, elfa. Anul acesta generatia de ,, inlocuitori'' pae foarte promitatoare. Uite chei si orarul. Incvepi de saptamana viitoare. Zambesc mieros si apoi adaug : Bun venit in lumea ta!

OOC: Kitsune


RE: Scoala substitutiilor - Incepere - Kimera - 06-09-2011

Hitomi:
-Mul-Multumesc. ZIc apoi ma indrept impreuna cu Shadowave catre camera noastra. Am intrat si am vazut ca era deja acolo o fata. Ea trebuie sa fie vrajitoarea.
-Buna!
OOC: Rose sau Shadow


RE: Scoala substitutiilor - Incepere - Rose ^^ - 06-09-2011

- Buna. Imi pare bine, eu sunt Cornelia Blanca..pardon Rossery. E cam ciudat sa-ti schimbi numele brusc. -am zambit usor si am dat mana cu fiecare. - Voi sunteti?

OCC: Kitsune sau Shadow