Animezup - forum manga si anime
Ask a stupid question, get a stupid answer! - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--187)
+---- Subiect: Ask a stupid question, get a stupid answer! (/Thread-Ask-a-stupid-question-get-a-stupid-answer)



RE: Ask a stupid question, get a stupid answer! - ThorthKa - 03-02-2009

de ce s-au inventat emoticoanele?

pentru a nu ne mai chinuii sa scriem hihihi,hahaha,hohoho,buhahaha(ras malefic)si altele.
Pentru a ne manifesta sentimentele malefice atunci cand citm/vedem un fic/anime yaoi si a invada post-urile cu ele

Pentru a se folosii extraterestrii de ele in mesajele univers-pamant.....si ne mai miram noi de ce cateodata emoticoanele acestea apar neinvitate pe mess sau altundeva242424

A fost destul?hmmm cred ca da24

Intrebare: De ce scoala a fost inventata de reptilieni?


RE: Ask a stupid question, get a stupid answer! - Zollitha - 20-02-2009

Intrebare: De ce scoala a fost inventata de reptilieni?
21 pentru ca ei au un creier foarte mic si au facut-o la plictiseala. Alceva mai bun de inventat nu ar fi gasit , si poate unul care era mai " destept " s-a gandit ca , daca va inventa scoala ne va fi noua viata mai cruda 21

next question : De ce exista notele de 1 si 2 la scoala ??

bun ... intrebarea asta mi-a venit pentru ca miercurea trecuta am dat un test de 5 minute la mate si aproape toata clasa a luat 1 si 2 ! Numai eu si inca doua prietene de ale mele nu am luat pentru ca profa credea ca am facut bine... ok nu a fost corect.Trebuia sadea notele pe merit ! da` daca asa a facut profa scoala ... nu am ce sa fac ...^^"
:bye:


RE: Ask a stupid question, get a stupid answer! - pandagirl - 25-02-2009

pt c io am dat notele alea pt copii intradevar dotati, cum ar fi bula (sa nu va prind ca il plagiati mai copii)

next:
dc so inventat lumea ku animale?
LYE edt-esti noua..si o sa fiu mai indulgenta.Regula zice ca postul trebuie sa fie de minim 2 randuri..altfel e spam.editeaza'ti raspunsul


RE: Ask a stupid question, get a stupid answer! - Magic.K1d - 26-02-2009

De ce sa inventat lumea cu animale?
Ca animalele sa arunce gemul in capul oamenilor,iarapoi sa lesine in bratele extraterestrilor.
Urmatorul:
De ce sa inventat banana zburatoare?


RE: Ask a stupid question, get a stupid answer! - shadows - 03-03-2009

De ce sa inventat banana zburatoare?
Ca sa taie capul puilor de balta
next:
De ce ridici degetul cand bate vantul?


RE: Ask a stupid question, get a stupid answer! - Krisse - 03-03-2009

De ce ridici degetul cand bate vantul?
Pai pentru a verifica daca inca mai am blanc'ul abea cumparat Smile
next:
De ce stai in banca la scoala ? 22 xD


RE: Ask a stupid question, get a stupid answer! - Ryuu - 05-03-2009

De ce stai in banca la scoala ?
Daca nu am sta in banca la scoala am trebui sa stam in picioare ca sa obosim cele 45 de min sau o ora intreaga sau sa stam pe pereti ceea ce nu am putea face asta deoarece nu suntem paianjeni>_<

De ce iarba e verde?22:o >_>


RE: Ask a stupid question, get a stupid answer! - Kuk! - 05-03-2009

Fiindca Dumnezeu a folosit toata culoare albastra pentru cer si pentru apa,pe cea rosie pentru sange si mere,pe cea galbena pentru stele si asa saracu a ramas fara vopsea. DA~~AR in colt a zarit o galeata de vopsea verde. A vazut ca era singura si a inceput sa picteze iarba verde.

Next: De ce pisica zgarie?


RE: Ask a stupid question, get a stupid answer! - StarRalu - 06-03-2009

(05-03-2009, 10:35 PM)uchiha_girl_love_sasuke A scris: Next: De ce pisica zgarie?

Pentru ca tocmai si-a facut manichiura si are nevoie de putin rosu in varf ca sa contrasteze cu restul gherutelor ^.^

Next:
De ce ii spunem marului "mar"?


RE: Ask a stupid question, get a stupid answer! - Tox - 07-03-2009

De ce ii spunem marului 'mar' ?
Ca sa nu ii spunem 'ului' . Sau 'par' sau 'banana' sau 'elefant' sau ... era sa zic o prostie -.-
Pai,it goes like this: deoarece este un fruct care il vezi cam pe peste tot , s-au gandit oamenii sa puna ceva foarte scurt ,astfel incat sa le fie usor de gandit/rostit cand se uita/gandesc la el . Si sunt de acord cu ei ; spre exemplu , atunci cand ma uit la un obiect ,imi vine instantaneu denumirea lui in minte ; nici mie nu mi-ar place ca , atunci cand ma gandesc la un mar , sau ma uit la el , sa imi vina in minte cuvantul 'meningoincefalita cu complicatii' sau 'paralelipiped' .Deoarece vad des un mar,si mi-ar fi mult prea greu s ama gandesc la cuvinte atat de lungi de atat de multe ori. Acum,daca luam unul din exemple ,sa zicem 'meningoincefalita cu complicatii' , aceasta boala nu o gasesti des, si nici nu este un obiect ,deci nu il poti privi,astfel incat nu trebuie sa te gandesti la expresii prea lungi. Marul il vezi tot timpul , este ceva simplu , normal , banal. Asa ca ii spunem 'mar' si nu altcumva. Capisce?

Next: De ce punem intrebari al caror raspuns nu ne ajuta in nici un fel?