Animezup - forum manga si anime
Drawings. - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Fan Zone (https://www.animezup.com/forum/Forum-Fan-Zone)
+--- Forum: Fan Art (https://www.animezup.com/forum/Forum-Fan-Art)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--246)
+---- Subiect: Drawings. (/Thread-Drawings--24972)

Pagini: 1 2 3 4 5 6


Drawings. - Ang. - 02-01-2011

Buna. Desenul este una dintre pasiunile mele de cand eram mica. Nu sunt la un lcieu de arte, nu sunt asa talentata si nici nu ma pricep, dar sper sa ma perfectionez cu ajutorul criticilor voastre.4

1) Kawaii

2) Naruto, Sakura & Sasuke kids

3) Something different

That's all for today! O sa revin



RE: Ang`s drawings - Zuza. - 02-01-2011

Hey my sys` hug

1 . E asa de sweet . Imi plac nastureii aia in loc de ochisori . Chiar ti-a iesit foarte bine conturul , imi place ^^' .
2 . Cel mai mult imi place cum a iesit Sasuke . Si imi place cum i-ai facut parul . Dar si fundinta Sakurei e draguta . Si imi place zambetul lui Naruto .
3 . Owww , asta nu mai e asa de cuminte 21 . Mda , aici cred ca nu am ce comenta 21.

Imi place cum te semnezi , asa ca te rog mai prezinta-ne desene cat mai rapid . Bye ^^'


RE: Ang`s drawings - Aggie - 02-01-2011

1~ Nu prea imi place mie mutra lui. Ochii aia, parca vor sa te omoare. La mana stanga de la costum, e prea in dreapta, nu se potriveste cu costumul. In rest e bine. :]
2~ Imi place mult parul lui Naruto, dar ce are Sakura in vârful capului? 21 Vine panglica aia si apoi niste dungi. Ce-s alea? In rest e ok.
3~ Piciorul fetei e super lung. 21 La umar ii iese ceva de acolo. O.O Si mana băiatului din stanga pare rupta din el. In rest e ok.
Fi mai atenta la anatomie. ;]

K.K., Agg. :]



RE: Ang`s drawings - Serqet - 07-01-2011

well,...........prima data cand comentez ceva in sectiunea aceasta o.O

1) Este dragut desenul 10, dar ai gresit la proportie.Ai gresit la costum mult din cauza ca ai vrut sa para ca e prea mare pe baiat.Si, urechele de la costum nu sunt corect pozitioinate si mana dreapta parca lipseste ( cum a mentionat Aggie).

2) Este mai reusit decat primul, mai ales la redarea mimicii fetei ( desi si aici ceva parca lipseste la fata39 , dar e schita ). Nu imi plac ochii Sakurei, ai facut pupila in forma de pentagon( sau alta forma sau figura ca nu i-am laturile o.O). Pacat, ca nu folosesti si creioane colorate sau macar, ai face umbre lor.

3) La barbati te pricepi 21), dar la femeii nu o.O. Cum, a si spus Aggie, mai sus, ai gresit la anatomie: um erii fetei, bratul ridicat ai fetei, mana lunga ca un sarpe, piciorul fetei cade pe undeva si , in final, fundul baiatului lipseste 22 macar puteai face ceva ce sa creeze impresia ca pantalonii cad in curand.

Bafta mai departe la desene si la inspiratie 10


RE: Ang`s drawings - Ang. - 04-03-2011

Murea saracul topic daca nu imi aminteam de el. Si nu vrem sa moara, este? Nu vrem, sigur ca nu.

Alte 3 desene. Ok, let's see...

Dancing with the Devil
Heaven Chibi
Dr. Stein


Xoxo, Ang.



RE: Ang`s drawings - Lust. - 17-03-2011

Helău, Ang. *hugs*

Bun. Nu sunt cea mai bună la desen, chiar nu sunt. * arta mea e ceva amestecat * : )) Dar, o să-mi dau şi eu cu părerea cum face toată lumea. Let`s start.

„Kawaii ^^ ” - E atâât de adorabil <3 . Are ochişorii ăia suuper simpatici şi inoenţi, şi-mi place mult-mult codiţa lui. E şi mai adorabilă 5 . Uhm, şi felul în care l-ai desenat e genial. That`s good.

„Naruto, Sakura & Sasuke kids ^^” - Îmi place muult zâmbetul lui Sasuke. E gingaş <3. Şi privirea parcă veselă a lui Naruto şi-a Sakurei. Cute ! Ăh, n-o să-ţi dau vreun sfat în legătură cu umbrele, fiindcă eu nu mă pricep deloc la aşa ceva. Sunt chiar...pe lângă *laughs* .

„Something different [+18]” - Aici trebuia să modifici faţa tipei şi mână băiatului. Nu cred că e pusă bine, deci ar mai trebui să lucrezi la antomie. Că sincer, tipa e ciudată rau : )) . Dar desenul în sine arată bine.

Post-ul 2 .

„Dancing with the Devil” - Aici se vede că ai pus suflet, nu glumă. Absolut genial desenul. Chiar îmi place foarte mult cum arată cei doi, şi umbrele presupun că le-ai pus bine. Aşa cred.

„Heaven Chibi” - Ăsta-i cute. Îmi place , şi ok, chiar că aripile arată ciudat O.o . Dar cu muncă, dacă mai faci desene în genul ăsta, o să iasă chiar bine. Revenind la desen în sine, îmi plac replicile şi feţele lor. Funny. *laughs* .

„Dr. Stein” - Are ochii de nebun, şi parcă-i plictisit. De asta îmi place : )) . Ah, şi cicatricea accea dă farmec desenulu, dar nu ştiu de ce.

Desen: 10 - toate -
Culoare: 10 - fiindcă toate sunt în alb-negru .
Originalitate: 9 .

Atât am avut de spus. Mai aştept şi alte lucrări. Spor la desene şi mai frumoase ca astea : ]
hug



RE: Ang`s drawings - Mitchy - 17-03-2011

Hehe..mersy Metal A...ca folosesti genericul cu note...^^
Trec si eu la ele:
Desen: 10(pentru ca sunt hasurate);
Culoare: aici nu votam ca e absentSmile...dar e hasura si e nota precedenta;
Originalitate...Doar din cauza celui cu chibi iti dau : 9...pentru ca e mai original ca celelalte..altfel era 84Smile
Desenele dragute insasi...Imi plac copiile ce le faci, incearca sa exersezi cu creatia gindului...ideie este dar ceea ce faci tu in copii tre sa memorezi la operele originale...nu e prea greu..antreneaza-te^^
Teas ruga sa continui si tu comentariile cu:
Desen:
Culoare:
Originalitate...
Acordind cite o nota^^!


RE: Ang`s drawings - Ash. - 26-03-2011

Sar`na , Angisor ^^
O sa`ti comentez ultimul post , asa cum am promis .
Dancing with the Devil - mai , mie chiar imi place desenul asta. Tipa arata foarte bine , sincer , eu zic ca e un desen reusit. Ceea ce ma deranjeaza , sunt ochii lui. Puteai sa`i faci altfel , nu stiu..
Heaven Chibi - aripile chiar arata ciudat . __ . Oricum , ar trebui sa mai lucrezi la ele :]] in rest , imi plac personajele si replicile lor * puppy eyes *
Dr. Stein - stilul lui Madalin :]] Hei , desenul chiar e reusit , ador ochelarii . Si ador gura lui , sincer imi place cum ai facut`o .

Spor la desenat : o 3. Stii ca`mi plac desenele tale. hug


RE: Ang`s drawings - Ang. - 03-04-2011

Va multumesc mult pentru comentarii. *hugs*

Asa cum am promis, am revenit cu alte desene. xD

Robotel
Ciel
Sweet my life
Bommie
Grell
Sebastian

Xoxo, Ang.



RE: Ang`s drawings - Zuza. - 03-04-2011

Am trecut şi eu pe aici dacă tot m-ai rugat atât de dulce . 15

1 . Roboţel - Mie chiar îmi place desenul ăsta . Mi se pare că ai lucrat extrem de mult la el , fiecare detaliu este foarte bine scos în evidenţă , şi mai frumos a fost momentul când mi l-ai prezentat face2face .

2 . Ciel - Văd că nu poţi să stai într-un loc niciun minut . Îţi place să desenezi non-stop : )) . Şi ăsta mi se pare reuşit , deşi mă deranjează ce i-ai făcut la ochi . Nu ştiu , mi se pare prea încărcat : )) . În rest e destul de bunicel . ^^

3 . Sweet my life - Aici , ţi-am spus şi pe mess , că mâna fetei mi se pare foarte mică , parcă ar fi de bebeluş . Şi îi ador părul .

4 . Bommie - Bomişor xD . Ah , for me , i'm " flatulated " : )) . Îl ador , şi ea e atât de scumpişoara . Şi ce mare cap are şi un corp atât de micuţ. o.o : ))

5 . Grell - Well , this is funny : )) . Ce scumpel si micuţ e . Şi banana aia e atât de haioasă . Picioarele sunt cam prea . . . ciudate , iar mâinile la fel . Dar cred ca ai facut-o intenţionat ca să arate haios : )) .


Per total , mie îmi plac la nebunie . Sfaturi şi critici ţi-aş da dacă m-aş pricepe . . . dar cum nu mă pricep , îmi ramân doar laudele : )) . Bravo hug . Aştept alte creaţii . : >