Animezup - forum manga si anime
Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Scoala (https://www.animezup.com/forum/Forum-Scoala)
+--- Subiect: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? (/Thread-Care-sunt-cei-mai-enervanti-trazniti-si-mai-ciudati-profesori-ai-vostrii)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7


Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - hiimera - 29-11-2010

Deci am trecut si eu pe aici si am postat cate ceva la cateva topicuri, nu prea m-am uitat cu amanunteala la toate threadurile ca sa vad daca este si unul ca acesta pe care o sa-l pun eu. Poate este, sorry dar nu am vazut 108.
~ ~
Cred ca toti ati trecut prin multe in generala si mai ales la liceu chiar si la facultate si cu siguranta ati avut/aveti profesori sariti de pe fix, ciudati, si nebuni, fiecare cu obiceiul lui prost sau bun.

*Asa ca nu ezitati sa povestiti.*

Eu una am acuma la informatica un domn care este foarte de treaba numai ca mi s-a cam parut ciudat faptul ca odata ne-a dat lucrare la T.I.C si la info (sunt pe stintele naturii si fac oricum info si TIC), iar eu cu inca doua colege stateam la trei mese unde aveam calculatoarele si am copiat dupa caiete toate lectiile pentru lucrare, domnul desigur ca nu ne-a vazut dar cand am aflat rezultatele am cazut pe jos de ras dar si uimita. Eu am luat 9 (Info), T.I.C (10), iar celelalte doua colege de ale mele au luat 8.. cum asa nu stiu.. si asa mai departe..
Sau un alt exemplar ar fi profa de logica .. 21 care e chiar bestiala deci mereu ne pune cate o porecla: "Å¢ANÅ¢O","Baiatul cu parul pe bigudiuri", "Domnul doctor", "Costel".. merita sa mergi la ora ei. 21



RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - Wanna - 29-11-2010

Buna!M-am gandit sa trec si pe aici ..chiar dak nu prea imi place sa aud despre scoala 21.Hm.cei mai trazniti cred ca sunt :domnul profesor de mate , doamna profesoara de sport si parca ar mai fi unu sau doi ..dar nici chiar "trazniti "ci amuzanti 71..ciudati39..celalalt profesor de mate .Iar ciudat nu imi vine niciunul in minte acum .Pa pa


RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - Serqet - 08-12-2010

Cea mai ciudata dintre profi era profesoara de educatia fizica (adica si acum este ca nu a murit 21).Iubea sa se imbrace si purta fuste scurte ......prea scurte dupa parerea mea ca avea 50 de ani . Avea o culoare preferata 22 acela fiind portacaliul ......totul la era portacaliul incapand de culoarea parului si terminand cu noi , adica cu clasa cea care am invatat. Culoaree pe care ea a ales-o pentru noi a fost portacaliul 22 si daca nu iti placea 2 pe semestru >.>. O alta, profesoara .....nu stiu ce manca la pauze sau acasa ca mirosea intodeauna a scrumbie si ceapa 22si cand aveam ore cu ea , primele banci erau libere 21)
Iar cei enervati, din categoria asta face parte profa de franceaza care ne tinea un discurs lung cand faceai gresit .......de parca era sfarsitul lumii daca gresesti.Si tinea pica pe tine daca ai calcat cumva stramb la ea.


RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - Tenshi. - 08-12-2010

ohh, si cum sa nu povestesc de profa mea de pictura ?? xD habar nu m cu ce sa incep. e blonda, cu parul pana la solduri. toata ziua e ori imbracata in roz ori curcubeu xD. iese cu elevi de a 11a si a 12a (ei evident pentru note) si e maritata, doar ca sotul ei e in nu stiu ce sat la nu stiu cate ore de orasul nostru xD. si acum partea tare, are aproape 60 de ani 22. una dintre colege locuieste in satul de unde vine si ea si sotul ei si o mai vede la grau si spune ca arata ca o vrajitoare with no make-up xD. nu-mi pot imagina cum arata dar stiu ca arata ca o vrajitore si machiata. pe mine ma ingrozeste profa aia xD.


RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - yaoi maniac - 08-12-2010

Doamna de desen... nu e faza ca este chiar asa de rea, cel putin pe cei care chiar pun suflet la desen ii ajuta si le explica doar ca uneori e cam... nu stiu cum sa ma explic. Un exemplu ar fi bine. Eram eu cu o amica, Bling Bling, si am mers la parter pentru ora de geografie sau aia de biologie, anyway, ambele cabinete sunt jos, una langa alta. Si acolo, chiar langa masa celor de serviciu mai erau doi-trei colegi de ai nostri si se plangeau ca doamna de desen care era la acel stalp de la intrarea prin fata ( cum sa va explic, e un fel de usa pe care pot intra doar profersorii, iar in stanga e aia de la director si in dreapta secretariatul, iar chiar in mijloc ca mai e o usa in fata unde era acea masa era si profa ) si desena pe acel " perete " ( adica stalpul ) si avea un fel de bat lung langa pensule. Si aia ne-au zis sa incercam sa mergem pana la ea si eu cu Bling Bling am acceptat pentru ca nu ni se parea cine stie ce. Intram noi si pune aia o data mana pe bat si incepe sa dea in noi si sa ne zica ca iesim. Deci cum am calcat pragul cum aia a plecat si si-a continuat ceea ce facea. Cum vi se pare? Bine ca nu ne lovise, cel putin pe noi, ceilalti aveau mainie rosi de la batul ala. Inteleg ca ii place pictura dar ce mama naibi e sa inceapa sa ne " ameninte " ca trecem pe acolo cand ea lucreaza? Si sa va spun ca era si prima zi, profa noua, in care ea venise. Ar mai veni dar acum am o lene de a scrie destul de mare.


RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - Shizuka - 08-12-2010

profu meu de mate e super ciudat, dar si foarte amuzant.
In clasa a 9-a era nou venit la liceul meu si din prima luna a pus note mici cam la toata clasa.Ne mai ameninta si cu 2, spunand ca are o satisfactie cand pune aceasta nota. Eh, cu timpul s-a mai schimbat situatia: a adobtat un sistem cu stelute, adica de fiecare data cand nu ai tema primesti steluta si la 3 stelute ai 2. acum e la 2 iar la anu' direct 2 -_-
Ce e amuzant la el: pai spune bancuri aproape la fiecare ora. Cand unul se gaseste sa zica ceva stupid ce nu are legatura cu subiectul, zice "Isn't that cute". Sau cand unul vorbeste mereu "Te dau cu colivia de banca", daca e una zice "Te dau cu scufita de banca".
Alte citate celebre: "Poate ca domnu' x ar trebui sa invete analfabetul", "Pe data aviatoare", "Buna sara" (can avem mate prima ora, dimineata).
Ceea ce ma enerveaza...e cam misogin. Nu are nimic cu fetele de la mine din clasa, dar vorbeste in general de femei de parca ar fi niste fiinte care nu se mai opresc din vorbit si care sunt facute mai mult sa asculte de barbati -_- uneori ma intreb daca el nu se gandeste ca se afla intr-o clasa de fete (ca sunt doar 6 baieti)


RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - Assyria - 11-12-2010

Cel mai traznit prof al meu este proful de mate. Deci, zici ca- i nebun. Nu e vina lui saracul. Se zice ca atunci cand era la liceu era un prost si habarn- avea matematica, dar s- a apucat odata si a invatat- o, adica a tocit- o la propriu. Si da, vine in clasa se aseaza la banca fara sa dea buna ziua, fara nimic, se duce la tabla si scrie titlul lectiei. Dupa incepe sa dicteze cu viteza luminii definitiile, cand il intrebam ceva, sta si se gandeste cateva secunde, dupa care incepe sa zica din nou definitia, de la cap la coada nu de unde ramasesem noi ( dovada ca toceste) . Bon, ne scoate pe pe cativa copii la tabla, cei mai buni, ca ceilalti ori se joaca cu laserul, ori joaca sah sau table, fripta, adevar sau provocare si mai stiu eu ce. Dar cand se intampla ca cineva sa intre in vorba cu el sau sa- si bata joc de el, ca asa fac, se inroseste la fata se ridica brusc si mecanic de la catedra, cu miscari calculate si pasii mari, se apropie de ala care se trezeste vorbind si incepe sa zica: Bai idiotule! Ce crezi? Ca eu vin la ora sa- ti predau tie fiindca vreau? Ia, iesi afara in momentu asta. Ca sa faca( , ) caterinca, respectivul dat afara incepe sa fuga de el prin clasa ( si da profu' chiar fuge dupa el) , sau sa se urce pe banci si sa fuga peste ele. Ieri, vineri, dupa ce am facut clasa praf si am " rearanjat" bancile vine profu' la pregatire ( sunt a opta) . Facem noi ce facem la tabla, iar dupa incepe ditractia, se trezesc cativa destepti sa vorbeasca, odesteapta defapt si vine profu' la ea si- i zice: Bai nesimtito! Iesi afara! ea: da' ce- am facut? profu: ce- ai facut? Iesi afara mai repede, o ia de mana si o da afara. Dupa unul ii pune laserul in cap. Enervat la culme incepe sa tipe prin clasa: Cine dracu' a pus laserul? Care- i porcul? Noi nu mai putem de frica, e schizofrenic. Ne pune sa ne ridicam in piciare si spune: Care e nevinovat sa iasa afara. Bai si cand am auzit toti am iesit, afara, afara, nu doar afara din clasa. Erau trei mai adormiti care au ramas in clasa. Cand ne intoarcem spune proful : Da, cei care au ramas in clasa sunt vinovati. Si cam asa gaseste el " criminalii" .
A fost o ora in care era binedispus, si a inceput sa joace sah cu colegii nostri, sau table nu mai stiu... alta in care colegii nostri ptr a trece timpu' il rugau sa le faca nod la cravada, si el saracu' le facea. Chiar imi e mila de el. A innebunit din cauza ca elevii nu- l ascultau si ca- i faceau caterinca, si vorbesc serios. Dar sincer, cand este numai cu copii buni e un om atat de bun. Deja aberez 24
Si mda... mai am caiva profi mai dusi... dar cam asta- i principalul 21


RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - Acadea' - 11-12-2010

La noi e proful de fizica.Ce panarama de profesor!21

El,saracul,nu vorbeste coerent.Adica se opreste,asa,la,fie,care,cuvant,si,apoi,mai,tipa,si zice 21 Iata cum rezolva el un exercitiu:
"Copii apoi adaugam 3 si impartim la..mai mai nesimtiutle nu vezi ca esti "tufa de venetia"(expresia lui favorita)tampitule stai ca...nu mai acolo pui 7 si imparti.Apoi din masa scoatem si...-pauza-asa si da 13.Ati inteles?"
Si noi dam din cap. 21 Face niste miscari gen disco si e si chior.Odata am iesit la tabla si a inceput sa tipe:Ce faci nu stii sa copii ca acolo e 13!Eu ii arat pe carte4om' profesor e 15!El se holbeaza o vreme,apropie cartea,departeaza cartea"Sigur e 15?"Da!"Da,ai dreptate,e 13" 21 Eu nu am zis nimic.Si la el 2+4=721
E foarte nebun,noi numim ora lui"ora de latina"si murim de ras 21 Cand intra in clasa se aseaza la catedra,ia o carte(fara sa intrebe)si citeste lectia vreo 10 minute(o invata cred 21 )dupa care tipa ceva si ne dicteaza,oprindu-se din 3 in 3 secunde.
Apropo,parfumul lui miroase a ceva mort care a fost acoperit cu imbibat in parfumul doamnei de tehno(un parfum dulce oribil)
Foarte nebun prof..


RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - SnowFlake. - 13-12-2010

Proful meu de mate este cel mai ciudat, exigent şi amuzant dintre toţi ^^. Poate că urăsc eu matematica, dar pentru el aş merge la ore mereu, nu degeaba vreau eu să mă meditez, iar îl al doilea semestru o voi face. Ne dă bomboane când este ziua lui, şi puncte în plus la note când este ziua noastră * îmi place asta cel mai mult *. Îi loveşte pe băieţii pentru că nu stau cuminţi sau comentează, iar noi ne amuzăm al naibii de tare. Pe mine mă pupă foarte des, mai ales dacă iau o notă mare -_____-".

Profesoara de muzică, este trăznită. Ţipă ea la ore pentru că vorbim mult, aş putea spune, dar cu toate astea ştie să ne facă să ne simţim bine. Ne întreabă dacă avem prieten * lol *. Avea ea ceva cu unul din colegii mei pe care l-a prins înainte de oră, într-o ipostază nu tocmai bună. 21. Stătea peste un băiat şi mimau ceva, iar profesoara când a intrat în clasă şi i-a văzut, reacţia ei a fost amuzantă: a început să radă şi a spus : ,, Măi băieţi măi, aveţi timp să vă manifestaţi lucrand la acel lucru mult timp de acum înainte încât o să vă săturaţi până peste cap. Dar totuşi cu un băiat, Radu ? Eşti gay, dragă ? Uite aflu şi eu ceva nou, dar sigur rămân cu sechele toată viaţa din cauza voastră. Mă inteligentule dacă aşa te comporţi şi cu soţia ta în pat, o să fii un animal şi o să fugă aia de tine, îşi caută şi amant ".24)))) Iubesc profa asta.

Snowy a fost aici ;;].


RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - DeDal N. - 15-12-2010

Foarte tari profii vostrii. Avem si noi niste exemplare mai interesante. Proful de chimie e tare de treaba dar are niste obiceiuri 21 . Dupa fiecare vorba sau propozitie zice: "Este?". Are o engleza mortalaa, te prapadesti de ras cand il asculti. Vine la ore, nici macar nu striga la catalog cateodata si incepe si ne povesteste din tineretea lui, sau unele chestii, de exemplu despre primul lui sarut, cat a fost de incitant si cate si mai cate. Ne mai spune retete, ne vorbeste despre organele reproducatoare, tot ce il intrebi. Cred ca am facut doua ore in semestrul asta, ore in care sa ne predea.
Pe langa el, proful nostru de fizica ne duce la disperare. E extrem, extrem de perfectionist, toate le pune in ordine, pixul, catalogul, marker-ul, absolut tot e intr-o ordine de nedescris. Isi scoate si isi baga ochelarii in buzunar de vreo douazeci de ori in ore, cateodata vine pe el, daca te misti prea tare, deschide catalogul si zice:" Gata, e evident -sau alt cuvant asemanator- ce ai avut de pregatiti pentru azi?" Si trebuie sa ii spui in urmatoarea secunda titlul lectiei, altfel iti da unu. Are o carte din care preda, sunt numai foi, vine in clasa, si-o scoate din geanta si rasfoieste pe ea pana ii zboara pe jos toate foile 21