Animezup - forum manga si anime
Experiente amuzante la scoala - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Scoala (https://www.animezup.com/forum/Forum-Scoala)
+--- Subiect: Experiente amuzante la scoala (/Thread-Experiente-amuzante-la-scoala)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Too Many Dreams. - 05-03-2011

Ok, am venit cu inca o faza penala dar pe moment, nu stiu cat de amuzanta o considerati voi.
Deci... Era ora de istorie iar eu nebuna ma mutasem tocmai langa blonda clasei, sa o fac sa rada 19 Ok, intra profa in clasa, ne zice ce trebuie sa facem si eu scriam de zor cu plictiseala. Aia nu a fost atenta si statea cu capul pe bratul meu sa copieze de la moi, care m-am miscat destul cat sa nu isi dea seama ea, ca am dat-o frate cu capu' de perete, adica lambriu de a mai si venit inapoi (mai pe alta limba, a ricosat) 24 Eram pe jos de ras, cu nasul in caiet sa nu imi vada profa fata ca era deja albastra ca nu mai aveam aer si deja baboteica se uita urat la mine.
Ok, si cum avem noi ultima ora am mers sa ne imbracam. La dulap, in spatele clasei, e o sticla cu Mister Proper care e pe 3 sferturi terminata si daca o agiti face spuma. Deci va dati seama ca daca se mai si apasa pe tub arata ca o..............65 24 Asa. Si venea blondina cu sticla indreptata spre mine: "Vezi ca te ud!!". Eu, am reflexe, nu stiu daca din nastere sau de la karate 21 Si i-am dat una in mana (pe atunci, sticla era plina pe jumate cu sapun d'ala 21 Dar cum i-am dat peste mana ca toata chestia aia in loc sa ajunga pe mine a ajuns un sfert de sticla pe fata ei 242424

O a doua faza, pe moment a fost best of month. Baietii de la a 8a vin pe la grupurile de elevi care se strang inainte sa intram in scoala si mai iau pe cate unu' la un mozol si dupa o sueta 21 Si vin, iau pe un baiat si la tipu' nou i-a pus doar piedica 24 Se strange ala de pe jos plin de zapada pe fund si cu un tipat nevinovat: "Mi-a intrat zapada in chiloti!!!!" 24 Eram pe vine de ras, mai ales la ce fata avea 24


RE: Experiente amuzante la scoala - Evelyn - 12-03-2011

=]]]]]]]]] Ah doamne, de cand nu am mai ras asa! Geniale fazele, pur si simplu geniale!
Cica eram in ora de religie si profa baga o intrebare banala gen "Dragi copii, la ce folosim trupul?" Si se trezeste o colega "La placeri." Toata clasa crapa de ras si profa era ceva de genu: O.O ....



RE: Experiente amuzante la scoala - Cookiesor - 12-03-2011

Doamne, am ras cu lacrimi la toate fazele astea. Am trait si eu multe insa in aceste momente numai una ma bantuite si sunt prea obosita pentru a mi le aminti si pe restu.

S-a intamplat anul trecut in clasa a VI-a la ora de franceza, profa ne-a pus sa facem o compunere cu colegul de banca. Si profa se gandeste sa ne asculte la compunere si ii pune pe doi care se certasera pe atunci (in mare stam fata si baiat)
D - Bonjour A
A -Salu blondo,aa D
Incepem noi sa radem.
Profa - A, sa sti ca nu este frumos cum ti-ai jicnit colega
Si se baga o colega in seama incercand sa-i ia apararea.
An - Doamna, dar nu a spus nimic rau, doar a facut-o blonda, si dumneavoatra sunteti
Profa - Dar eu sunt vopsita!


RE: Experiente amuzante la scoala - Debb.' - 13-03-2011

Ok, ok. :]]
Mi-am adus aminte de niste faze ce s-au intamplat la ora de engleza.
Deci:

Nimeni nu o prea suporta pe profa de engleza. Nu stiu de ce, dar dehh. Ne distram la fiecare ora. Asa si noi avem un coleg in clasa care e destul de sarit de pe fix. Totdeauna face chestii amuzante la ora de engleza si profa totdeauna se enerveaza. De multe ori ii da si cate un 2 dar pe el nici nu-l intereseaza. Daca ia un 5 el se bucura. Ok, sa revenim.
Intre profa in clasa [ aia e punctuala.. la fix ii in clasa O.O ] si colegul nostru era in fata clasei si se trezeste el :
Elev - Kick Butowski! b-) [ sau cum s-o scrie]
Prof. - Treci in banca de nu iti pun 2!
Si incepe clasa sa rada. :]]
Pe moment a fost amuzant dar acum nu mi se pare chiar asa.. funny.

Ok, alta faza, tot la ora de engleza cu acelasi coleg.

Prof. - Ia zi ce lectie am avut pentru azi?
Elev. - Pagalu'!
Prof. - Mai! Zi ce lectie am avut pentru azi!
Elev. - Uite papagalu'! * si arata cu degetu' pe sus * E mare si rosu'! E mare si rosu'!
Ceilalti. - 24


Ce-i drept, ne cam enerveaza baiatu' ca profa se razbuna pe toti, dar ne amuza la fiecare ora. Faza ciudata e ca numai la ora de engleza il apuca. :]]


RE: Experiente amuzante la scoala - ღ Ayamﻉ ஜ - 17-03-2011

super fazele 21 Nu am mai ras asa de ieri ,cand in timpul orei de muzica vine o fata de la alta clasa si ii spune profesoarei de muzica ca politia e la masina ei .Noi incepem sa radem si profesoara se duce la geam ,isi vede masina cu politie cu tot ,dar ea continua sa ne predeasi noi :"doamna sa ne spuneti la ce inchisoare mergeti k sa venim sa vavizitam " 21
in alta zi la ora de religie ne preda profesoara "ne folosim limba si buzele pt a spune rugaciuni"la care cnv "eu le folosesc pt altcv" 24


RE: Experiente amuzante la scoala - Rose ^^ - 17-03-2011

Hello, hello lume. Deci am stat si am citit tot ce scrie aici si radeam cu lacrimi, eram pe jos de ras. Era 12 noaptea si eu radeam ca nebuna pe aici, cine ma vedea zicea ca-s nebuna, nu ca nu as fi, dar asta e alta mancare de peste (dupa cum spune profa Roman-de mate). Deci sa incep si eu. Logic ca voi incepe cu gimnaziu, as putea scrie un roman. in doua volume:primu gimnaziu si al 2-lea liceul(dupa ce il termin). Deci sa incepem:
1. Eram in clasa a 6-a si se gandeste diriga noastra(era de muzica si mica de statura) sa faca o excursie la Muncel, noi eram super incantati de idee. Bun, ajunge si ziua excursiei, mergem si mergem si ajungem si noi acolo. Intram in pensiune si despachetam chestii. In camera eram eu si Raluca, prietena mea cea mai buna. Ce sa facem noi..avand in vedere ca era cald, ne schimbam. Ea avea o pereche de pantaloni scurti care imi placeau mie si eu o pereche de pantaloni trei sferturi care ii placeau ei si am facut schimb. Bun si in momentul cand eram ambele in boxeri intra un coleg21 colegamea Raluca so lasat in jos cu pantaloni in fata, dar eu eram in picioare si cu pantaloni in mana, dar lateral, deci tipu ma vazut in boxeri. Isi cere scuze si iese afara, iar eu dupa mi-am dat seama ca Cosmin mo vazut in boxeri21..ca sa nu mai spun ca raluca era pe jos de ras.
2. Tot la muncel o fost faza cu: in fata geamului era parcul si in leagan erau 2 coleguti, eu si raluca mancam rosii si castraveti (vedeti ca mancam sanatos) si aia se apuca sa strige -"Julieta, julieta" colegamea mai avea oleaca si arunca cu cutitul dupa ei, iar eu radeam si incercam sa o opresc.
3. Vine si seara discotecii, toata lumea dansa si alte chestii, ce se gandesc fetele..-Pe masa gagici!15 si erau mese de alea de pe vremea lui strabunica21. dansam cu o colega, mai...intelegeti voi21 si baieti fluierau pe acolo, iar masa se misca cu noi, am zis ca facem subsol la discoteca si cand se auzea usa de la intrare, toate fetele erau jos..si teapa ca nu era nici o profa sau dirig21
4. Sau la 12 sau 1 noapte ce se gandeste raluca
R:-Dana mie mie foame!
E:- mancanca..eu nu te opresc.
si scoate rosiile si castreveti si cateva bile de ciocolata facute in casa cu rom(o avut o boala cu legumele alea in excursie) si vine dirig si face ca:-da ce faceti fetele, va e foame?
ralu era cu gura plina si face:Aha..ce sa facem, dar la cum o sunat eram facuta praf 21
5. si mai era: cand 2 nebuni din clasa cealalta so ascuns la noi in camera, unu dupa dulap si unu sub pat. vine diriga lor si ne intrb daca nu i-am vazut..la care noi-nuuuuu21 nu am inteleso cum de nu lo vazut pe ala de langa dulap, pleaca profa si ala, ramane baiatu de sub pat. raluca se enerveaza -iesi afara de sub pat sau o chem pe dirig si spun ca ai vrut sa ne spionezi.
b:-nu te rog, inca putin, nu ma trimite la moarte!
r:-iesi acu!
B-nu, te rog...so enervat mi amiga si se urca pe pat si incepe sa sara, am zis ca il face sardina21
R:-iesi!
B:- te rog..ah..te rog..ah nu mia..ah ..sari..ah...vai eram lesinata si pana la urma so lasat batut si o iesit, dar "ah-u" ala...24
6. sau cand se fugareau 2 colegi de-ai mei. dirig era in partea lor ca nah baieti sunt mai rai si trebuie paziti, fetele happy, baieti sad...si cum spuneam..se fugareau aia 2, Danut intra pe hol ce duce spre camere si inchide usa de la intrare si surpriza surprizelor o fost cand cosmin o deschis usa(pe interior) si pe partea aia era dirig si uite asa o primit diriga noastra o minunata usa in cap2124
pai cam toate excursia o fost super tare21...mai am faze, dar nu le mai zic acu ca nu-mi permite timpu...scoala asta14
sper sa va placa micul roman21


RE: Experiente amuzante la scoala - Raye - 17-03-2011

Astăzi am avut Engleza, una din orele mele preferate. Cum unii colegi participă la olimpiadă, au rămas astăzi acasă aşa că toţi eram "împrăştiaţi" prin clasă.

Profa: Astăzi o să sparg capul cuiva!
Răzvan: Nici o problemă, mai am unul!
...............................................................
Profa: Ca temă, aveţi de tradus următarele fraze: 1. Bunica lui Adelin are în curte cinci raţe crăcănate...
Răzvan: De Adelin! (De menţionat că am un coleg Adelin.)
Profa: fără pene şi cu ochii roşii! 2. Veveriţele Chip şi Dale au blăniţa maronie, pufoasă şi delicată. 3. Piţipoanca a primit cadou de 1 Martie...
Gabriel: un castravete mare, gros şi păros!

De asemenea, cu ajutorul steagului Suediei, am decorat o bancă să arate ca un sicriu şi am pus covrigi deasupra.


RE: Experiente amuzante la scoala - ♥Izaya-kun♥ - 17-03-2011

salut tutror:
1. deci,eram la scoala si coboram scarile cand deodata m-a prins un coleg de picior si am cazut peste profa de romana. :sry:
2. stateam in banca privind nepasatoare pe geam ca de obicei, cand un baiat incearca sa loveasca o fata cu buretele care era plin de creta dar aceasta s-a ferit si m-a nimerit pe mine direct in fata,toata lumea incepuse sa rada :help:
3. in generala cand ne aducea lapte si corn in pauza un coleg luase un lapte si a vrut sa arunce cu el sa vada daca nimereste geamul care era deschis dar a lovit in alt geam iar laptele sa spart chiar in capul colegelor mele care priveau nepasatoare pe geam :ha:

cam atat imi aduc aminte

bye :bye:


RE: Experiente amuzante la scoala - Sayonara - 18-03-2011

Stiu ca am mai postat ^^
Dar mai am cateva faze, *de mori de ras* care sau intamplat in ultima perioada. Soo:
1. Eram la ora de matematica, iar profa statea linistita la catedra si astepta ca unul dintre noi sa mearga la tabla si sa rezolve una dintre problemmele pe care ia ni le- a dat. Eu stateam linistita in ultima banca, la ora de mate. aveam obiceiul sa ma mut in spate. Imi cautam un capac de la un pix si bine inteles ca faceam cam mult zgomot iar in clasa era o liniste ... privirile tuturor erau atintite catre mine. Profa intreaba:
- Ana, ce tot mosmosesti acolo?[ sau ceva de genu', pe bune ca nu am auzit acest cuvant in viata mea o.O] si m- a intrebat daca am scris ceva si cum pe mine m- a bufnit rasul, a venit sa ma controleze. De aici incepe spectacolul. Inainte ca profa sa ajunga la mine s- a impiedicat de covor 24 si a luat o tranta pe jos, daca nu toata clasa era sa se prapadeasca de ras cu tot cu banci cu tot...

2. Asta s- a intamplat chiar azi, recent inainte de ora de mate., ca sa vezi ce coincidenta < din nou mate. Eu eram deja nervoasa pentru ca o colega tot venea in gluma si se tipa la urechea mea si am inceput sa o fugaresc si sa ii dau cattiva pumni in moaca [mdaaa, putin cam violent, ei na?] si am fugarit- o inafara clasei iar cand am venit, domnul Y [ nu ii zic numele] imi umbla prin penar. De draci ce aveam deja, l- am ghiontit sa se dea si el a inceput sa ma injure de mama[ oh , mother, my little mother 22] si am inceput si eu sa- l .... de mama ca altceva nu ma ducea minte [ astazi a fost o zi in care am innebunit, I' m crezy 65] si a inceput o adevarata bataie, bineinteles ca eu nu l- am tutuit , parca eram in ringul de resling, sau el era sacu' meu de box[ na, asa fac eu cand sunt nervoasa si cand cineva ma injura de mamica[ nu va luati de mamicaaa] --> pe moment a fost amuzant, toti strigau la el ''- Te bate o fata ouai?'' dar acum nu mi se pare chiar asa... =.=

Mi- au cam zburat ''amintirile'' de pe limba dar cand imi fulgera din nou prin mintea mea seaca dau un edit si le scriu hug


RE: Experiente amuzante la scoala - Debb.' - 21-03-2011

Eram la ora de fizica. :]] Si profa era bolnava sau mai stiu eu ce si nu a venit la scoala. Inainte de ora de fizica, avusem romana si profa ne-a dat de scris si la ora ei si pentru ora libera care urma sa o avem.. bun se suna, pauza si inapoi in clasa. Ne punem in banci [ fetele doar.. ca noi suntem alea foarte 'cuminti' ] si eu stau in prima banca cu my best friend. Na si scriam noi acolo si se aduna baietii la noi la banca O.O Si nu stiu ce faceau ei ca unul dintre ei zice, care statea la calorifer :
- Uite doi gay.
La care colega mea de banca:
- Si tu esti al treilea!
Deci pur si simplu m-a pufnit rasul. =]] Nu ma mai puteam abtine si presupusul care era numerotat cu numarul trei, bineinteles ca a inceput si el sa rada iar colega mea nu mai avea altceva de facut decat sa rada si ea. Pe moment a fost foarte funny dar acum nu prea mi se pare. :]]

Sau :

Asta s-a intamplat vineri la ora de desen.
Cateodata, profa ne mai pune sa si scriem. Cam ciudat ce-i drept.. si scriam noi si ea ne zicea ce sa aducem ora viitoare.
- Tempera, buretel, periuta de dinti...
La care se trezeste un coleg:
- Doamna! Eu pot sa aduc un vib... [ va prindeti voi ce cuvant era nu? 4 ]
Profa: O.O
Ceilalti: 24

La faza asta am ras.. pfoaii. :]] Nu ne mai puteam opri. :]]

@Kimiko^^ : Cred ca cuvantul pe care l-a folosit profesoara ta de matematica a fost : te mosmondesti :]]]