Animezup - forum manga si anime
Experiente amuzante la scoala - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Scoala (https://www.animezup.com/forum/Forum-Scoala)
+--- Subiect: Experiente amuzante la scoala (/Thread-Experiente-amuzante-la-scoala)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Experiente amuzante la scoala - tamoshiku - 18-01-2011

O faza super21...Eram la ora de fizica si profa ma asculta. Am doua colege noi: una Diana si una Criss. Si in timp ce eu spuneam lectia din amintiri, Criss ii trege scaunul Dianei, la care ea cade de pe el.21...Eu am inceput sa rad ca proasta si profa mi-o dat un 4...Cand m-am dus sa mi-l treaca in carnet colegul din prima banca mi-a pus o piedica buna, eu fiind mai slaba si impiedicata am picat in fata clasei...Super jenant...Pana si profa radea de mine...Dupa ce m-am ridicat am inceput si eu sa rad cu colegi mei.21


RE: Experiente amuzante la scoala - Debb.' - 18-01-2011

Faza tare la ora de engleza. Pot zice ca nu ma mai puteam opri din ras.
Profa' il asculta pe un coleg. Noi ceilalti admiram peretii sau ne omoram cu unii din priviri. Stam noi asa cuminti si la un moment dat :
Profa : Mai ! Nu-i frumos sa te scobesti in nas !
Noi fetele : Iuuuuu' ! bleah
La care baietii incep sa rada. Dupa aceea ne oprim din figurile care le faceam si incepem si noi sa radem.
Si acum.. continuarea fazei. S-a intamplat in alta ora de engleza si tot pe baza aceeasi teme.
Profa : Da tu de unde ziceai ca esti ?
Elev : Din Budesti Noi. [ Sincer, habar n-am daca am scris bine. ]
Profa : Si de acolo ai invatat tu sa te scobesti in nas ?
Alt elev : Nu teacher ! La el acolo asa ii traditia ! Din generatie in generatie !
Restu' : 21

Eram pe jos la faza asta toate clasa. Radeam in hohote. :]]
Poate ca acum nu pare asa de amuzant dar pe moment am ras de nu ma mai opream. :]]


RE: Experiente amuzante la scoala - deeaH2elen - 19-01-2011

24 God randu' meu.

Acum 1 luna, profu de X-Ma nu va e rusine?SUnteti toti niste simtiti! Nu scrieti,nu faceti nimic! MA jur ca nu va trec ...etc
*coleg*-Domnu ' da eu scriu!
profu-Tu stai in cocina ta! Nesimtitule!
*eu vbeam cu al meu coleg de banca*-o.o WTF?
*colegu*-Adica la facut porc :l
24

2.Tot intr-o zi acum o luna sau 2: profu-da ce va frichiniti atata in banci?
coleg-Domnu ma mananca picioarele !! tre' sa ma scarpin, e vina mea ca am ciorapi supra-elastici?
profu-Pai da! Normal! stai si-o freci !
*toata clasa*=ce freaca????
profu=numai la tampenii ma va ganditi! Freaca morcovu ' toata ziua si acum il apuca' si scarpinatu!

Noi toti eram deja o.o omg

3.Acum vreo 1 saptamana la desen, eram eu concentrata pe hell girl a mea si nu stiu ce-mi vine sa=mi dau drumu la MP4 *mi=am permis ca doar aveam ora cu diriga*
Si ma apuc eu sa cand*eu una care nu am voce nici macar cat un caine mort*.
,,I wanna feel,i wanna hope ,i wanna touch your body ...'' etc *melodia se numeste i wanna si este cantata de Bob Sinclar & Sahara ft. Shaggy
De o data se face liniste in clasa, si o vad pe diriga,cu doua degete in urechi: Andreea! Eu:=Da!
diriga:= hai ca mai sunt 2 minute....
Si de odata imi observ colegii care se uitau la mine...unii cu mila,altii razand in hohote..
*si sincer nu-i acuz, dupa ce am reusit sa fac acumc ateva luni nici nu ma mir24*


RE: Experiente amuzante la scoala - Stormrage - 19-01-2011

La scoala 71
Eram la ora de religie iar profa ne spunea: "....iar Sf. Ioan Botezatorul a spus...." telefonul unui coleg incepe sa sune: " Imi caut o prietena si nu gasesc,imi caut o prietena si nu gasesc22 Toate fetele sa apeleze la mine!" A fost numita "Faza anului 201121"


RE: Experiente amuzante la scoala - Vero - 21-01-2011

Hello ^_^ Am aterizat si eu p'aici =P. Poi la mine in clasa amuzamentul e la ordinea zilei 21 Deci nu am cum sa memorez toate fazele tari. -_-' dar o sa va zic vreo doua

1.Eram la istorie anul trecut la primul test. Eu stateam singura in ultima banca de la perete si nu invatasem nimic. Proful se tot aseza lg mine pana cand a 3 a oara am pus piciorul pe scaun si am inceput sa joc teatru. Ma tot vaicaream ca mi-am sucit glezna la sport la capra si alte cele 21. Toti colegii din jurul meu tot la fel imi luau apararea. Pana la urma m-a lasat sa stau asa si toata ora a stat la catedra 19. Asa am reusit sa copii si sa iau si 10 curat.

2.Eram la fizica anu asta si am o profa grasa. A scos o colega, tot asa, grasa, si a puso sa faca o problema si nu stia. Si o tot intreba care sunt materiile preferate. Si la un moment dat zice colegamea ca sportu. La care profa: Serios? Nu se vede! SI atunci intervine un coleg din spate: Tu vorbesti ma?

Am murit de ras la fazele astea 21. Daca imi mai vin in minte o sa dau un edit sau o sa mai postez.


RE: Experiente amuzante la scoala - Debb.' - 21-01-2011

Good. =]] Azi era sa mor de ras la ora de matematica.
Saptamana trecuta a venit un barbat la noi in clasa si ne anuntase ca pe data de 21.01.2011 [ azi ] va avea loc un circ in cantina.
Au mers cativa colegi de la noi [ bineinteles doar ca sa scape de ora de geometrie ] si am ramas destui pentru a face ora.
Intra profa in clasa si se aseaza pe scaun [ in fata bancii mele of course >.> ]
Eleva : Doamna, ceilalti or plecat la circ. ^^
Profa' : Doamne da ce s-or dus toti acolo ?
Alta eleva : Sa vad animale impaiate..
Profa' : Nu.. s-or dus sa vada o gaina beata.
Noi : 21
Stiu ca nu pare amuzant dar pe moment nu mai puteam de ras. xD :]]


RE: Experiente amuzante la scoala - Vero - 22-01-2011

Well cum am zis am revenit cu o faza nou-nouta petrecuta astazi la care am murit de ras. Well toti trebuia sa dam test la latina pentru a 3 a nota. Ne-a lasat 5 minute din ora sa invatam niste verbe si dupa am dat testul. Eu eram la masa cu 3 fete. Invatam noi ce invatam dupa am dat testul. Dupa ce am terminat toate de scris am inceput sa repetam in cor cu voce tare verbele 24 Si se uita proful la noi si radea 21 Si noi la fel 21 Poate nu e asa amuzant dar eu totusi aproape eram pe jos 21)


RE: Experiente amuzante la scoala - Red Baron - 28-02-2011

Ultima mea experienta amuzanta la scoala a fost in luna ianuarie cand a trebuit sa predau o ora la clasa a 11-a ca practica pedagogica. Desi intre mine si ei era o diferenta doar de 3-4 ani , a trebuit sa mentin distanta.
cel mai mult m-a amuzat ca mi-au spus ca le-a placut ora si ca ar trebui sa fiu profa lor pentru ca sunt "de gasca".


RE: Experiente amuzante la scoala - Sayonara - 28-02-2011

Na, ca pun si eu niste faze penale de la scoala ca sa va mai amuz umpic si va marturisesc ca am cateva care sa va lase :no:

1. La sfarsitul clasei a 5a am fost intr- o excursie la Durau cu clasa mea si cu clasa de perdanti a 5a A, eu sunt, adica eram 5 B. Bueno, am avut niste faze penale in excursia asta de trei zile, cam putin cand de- abea incepusem sa ma distrez TT_TT. A doua zi din excursie am fost pe munte, la cascada ''Duruitoarea'' sau ceva de genu'. Cand am ajuns inapoi la cabane, noi am stat la cabane diriga ne- a pus sa facem dus in bai... comuneeee! 20 trebuia sa facem cate doi, daca cate unu'[ scuzati cacofonia] aveam doar doua minute. Iar eu asteptandu- mi randul, m- am sprijinit de usa toaletei, fara sa- mi dau seama, ca ea se deschidea pe dinauntru O.o si am luat o tranta in gaurica aia, ca acolo ca sa- ti faci nevoile erau gauri nu veceuri, iar pe langa gauri erau excremente, ''treaba mica'' si ''treaba mare'' iar eu am picat exact acolo. Toti au inceput sa se rada, ba chiar au venit si baietii care ma aveau umpic si explodau de ras, toti s- au prapadit, iar ca sa fac az de necaz am inceput sa rad si eu. Chiar daca faza asta a fost stanjenitoare a fost chiar penala 24

2. Acum, cand sunt in clasa a 6a sau intamplat si mai multe grozavii. Nu o sa va vina sacredeti, dar din prima ora profa de mate. ne- a dat exercitii de recapitulare iar eu bineinteles, am adormit cam dupa zece minute. Si ca sa fie si mai distractiv, am dormit doua ore si m- am trezit abia la franceza, iar profa mi- a bagat un sase in catalog dar nici ca- mi pasa 21 Iar eu cum sunt mai ''dusa'' in ultima vreme.
Eu: pai daca tot mi- ati trecut sasele pot sa ma culc la loc?
Iar profa a ramas, ce sa zic, a facut o fataaa dupa care a inceput sa se rada si ea si toata clasa inclusiv eu, ce vremuri...

3. A mai fost o faza beton, ciment... urma sa avem ora de tehno, si cum suntem niste dracusori 19 ne- a venit o idee absolut geniala ca sa i- o aplicam butoiasului[ zau, profa asta mai are un pic si e de marimea unui tanc]. Ne- a venit minunata idee sa- i punem branza pe scaun, ca in fiecare zi ne aduce branza si corn. I- am pus branza pe scaun si sub catedra si cand a aparut butoiasu'....
Poc, s- a asezat pe scaun si a nimerit cu poponetu in branza si cu piciorul tot in branza, si cum e asa de grasa nu si- a dat seama si a plecat dupa ora cu branza pe fusta si pe pantofi iar noi am bufnit in ras 24 asta a fost o faza pe care n- o s- o uit in veci


RE: Experiente amuzante la scoala - tamoshiku - 02-03-2011

Hey... Ieri am inceput sa dau martisoare colegelor( asa facem noi din clasa a V-a)... Au inceput si baieti sa imparta martisoare precum ziarele21...Am un coleg care nu suporta sa fie sarutat de fete, iar colega mea cea noua a inceput sa il fugareasca prin clasa sa ii multumeasca.21...Cand a intrat profa si la lovit pe colegul prietena mea a reusit sa ii dea un pupic pe obraz21